Prosinec 2014

Šťastný nový rok

31. prosince 2014 v 17:39 | LuciePyžamová párty

31. prosince 2014 v 17:29 | Lucie

Pyžamová párty

Proč si jednou v roce nedopřát zůstat většinu večera v pyžamu? Pokud nemáte pro všechny hosty dostatek postelí a pokrývek, poproste je, zda-li by si přinesli i spací pytle. Tak vám aspoň odpadne starost hlídat "střízlivé" řidiče=o) Zahrajte si polštářovou bitvu nebo uspořádejte módní přehlídku, kterou budete patřičně komentovat. Se Silvestrem přichází ohňostroje, alkohol, nevázané veselí.

Jak slavíte Silvestra vy?

31. prosince 2014 v 11:49 | Lucie

Oslava Silvestra

Oslava Silvestra doma nemusí být všední a nudná, jestliže se na ni dobře a promyšleně připravíte. Právě v domácím prostředí se můžete nejvíce spontánně bavit, uvolnit se a mít přirozeně dobrou náladu. A to jednak, protože vám doma není nic cizí a vše co potřebujete, máte hned po ruce, ale také kvůli tomu, že nemusíte během posezení s přáteli nikam pospíchat a hlídat čas, kdy se přemístit z oslavy domů... Obzvláště, pokud víte, že po půlnočním přípitku noc teprve začíná...

Jak slavíte Silvestra vy? Napište mi:-)

Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů

31. prosince 2014 v 9:29 | kudyznudy.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

3 tipy kam za zimními sporty

Česká republika se pyšní špičkově vybavenými horskými středisky nabízejícími kvalitní sjezdovky, běžecké tratě, bobové dráhy i kvalitní technické zázemí. Na své si přijdou všichni milovníci zimních sportů od začátečníků po pokročilé, od lyžařů přes snowboardisty a běžkaře, až po vyznavače méně tradičních disciplín jako jsou například snowtubing, snowkiting, skijöring...

Silvestrovský playlist

29. prosince 2014 v 18:29 | youtube.com |  MP3

Silvestrovský playlist

Tracklist:

Pendulum - The Island (ID Dancecore Remix)
Jordin Sparks - Battlefield (Cornail vs Accee Remix)
Patrick Bunton - This Beat Is What You Need (DJ Gollum Remix)
Mia Julia - Oh Baby (Comeea & DJ Restlezz Remix)
Club Crave - Replay (Jinpachi Futushimo Remix)

Silvestrovské mňamky

27. prosince 2014 v 16:29 | carujeme.cz, youtube,minibazar.cz |  Recepty

Sýrovo-rajčatový had

asi 10 malých rajčátek, asi 10 kuliček mozzarelly, čerstvá bazalka, pár černých oliv, trošku soli a olivového oleje
Rajčátka omyjeme a osušíme. Mozzarellu necháme okapat. Čerstvé bazalkové lístky rozprostřeme na talíři a na ně klademe střídavě rajčata a mozzarellu - tak, aby vytvořily hada. Z jedné kuličky mozzarelly odkrojíme kousek na oči, z černých oliv zase nakrájíme plátky na pusu a také na oči. Hada velmi lehce posolíme a pokropíme olivovým olejem. Ihne podáváme.

Vánoční drinky na zahřatí

21. prosince 2014 v 18:19 | Cinzano.cz |  Recepty

Zahřejte se horkým Cinzano drinkem

Horké CINZANO JABLKO

Ingredience:
1 díl Cinzano Bianco
1,5 dílu jablečného džusu
0,5 dílu horké vody
3x hřebíček
celá skořice
citrónová kůra

Návod k přípravě:
Vezměte sklenici na horké nápoje, nalijte Cinzano Bianco, jablečný džus, přidejte hřebíček, skořici a citrónovou kůru. Celé povařte či ohřejte v mikrovlnné troubě, nakonec přidejte 0,5 dílu horké vody. Sklenici ozdobte jablkem či citronem .

Doporučuji film

20. prosince 2014 v 15:39 | csfd.cz |  Doporučuji-filmy

Zápisník hvězdné oblohy

Drama
USA, 1999, 111 min

Hrají:

Obsah

Šestnáctiletá Mary bojuje od dětství s těžkou nemocí, ale přesto ví, jak je život kouzelný. Těší se z každého dne, který jí osud dopřává, vnímá magii světel i zvuků, zatímco její starší sestra hledá útočiště před světem mezi čtyřmi stěnami společného domova.

Koktejly z kávy

19. prosince 2014 v 10:29 | barovenoviny.cz |  Recepty

Koktejly z kávy pro báječnou zimní náladu

Dobrá káva přijde vhod v každém ročním období. Zima s krátkými dny a dlouhými večery však nabízí přeci jen o něco více příležitostí pro společná setkávání, klidná posezení s rodinou či přáteli. Káva je neodmyslitelnou součástí těchto okamžiků, ať už jako tečka po dobré večeři nebo ideální doplněk k lahodnému zákusku…
Nyní značka cremesso přichází se třemi kávovými kreacemi vytvořenými speciálně pro letošní zimu. Úřadující koktejlový mistr světa Mario Hofferer zkusil velmi neobvyklou kombinaci - kávu a šampaňské. Experimentoval s bezpočtem různých směsí jemného šampaňského a kvalitního espressa. A výsledkem je mimořádně vzrušující recept - Cremesso Sparkling Christmas. Barista Joachim Homfeld vykouzlil další dva báječné recepty: exotické Ginger Cappuccino a ohnivé Chilli Chococino à la cremesso. Tyto recepty si můžete vyzkoušet i vy doma!

Tipy na vánoční dárky

16. prosince 2014 v 15:59 | Lucie |  Rady pro rodiny s dětmi

Tipy na vánoční dárky

Jaké vánoční dárky svým blízkým pořídit? Ona je ta odpověď vlastně strašně jednoduchá - kupte jim to, co jim udělá radost, to, co když darujete, udělá radost vám, anebo to, co potřebují. No, není to nádhera? Pro výběr vánočních dárků se nám tak otvírají všechny možnosti a fantazii se skutečně žádné meze nekladou.
Přináším Vám několik tipů na vánoční dárky.

Tak trochu jiné cukroví

14. prosince 2014 v 8:29 | vanocni-darky.cz |  Recepty

Aneb když vás perníčky omrzí

Vánoční horečka je v plném proudu a z nazdobených domácností se line vůně čerstvě upečeného cukroví. Vás ale vánoční atmosféra příliš nepohltila a ani netoužíte po tradičním vánočním cukroví. Pak musíte vyzkoušet vynikající vánoční dobroty, které vnesou do vašeho domova vánoční náladu, budou se na stole nádherně vyjímat a navíc sklidí obdiv každé návštěvy.

Vánoční mls

12. prosince 2014 v 19:49 | mojebetynka.cz |  Recepty

Vánoční mls:-) Jablka v karamelu

Není to sice cukroví, ale jablka obalovaná v karamelu patří k vánočním svátkům v mnoha zemích světa. U nás to sice ještě není úplně tradiční dobrota, rozhodně však stojí za to ji vyzkoušet a časem se třeba více zabydlí i v českých domácnostech.
Ingredience:
  • 8 malých jablíček (např. odrůda Royal Gala)
  • 400 g třtinového cukru
  • máslo či olej na potření alobalu
  • počet porcí 8
  • silnější špejle nebo dřívka od zmrzliny
Postup:
Do jablek zapíchejte přiměřeně zkrácené bambusové špejle nebo dřívka od zmrzliny tak, aby jablíčko bylo možné držet v ruce a špejle jeho váhu udržely. Do rendlíku vlijte 200 ml vody, přidejte cukr a vařte asi 10 minut tak, aby tekutina zkaramelizovala. Stáhněte z ohně. Ponořte jablka do karamelového sirupu a dejte je na pomaštěný alobal na pět minut vychladnout.

Jestli dokážeme přijmout sebe, své chyby, dokážeme přijmout i druhé a jejich chyby

12. prosince 2014 v 14:19 | psychologie.cz |  Životní situace

Rodiče na lavici obviněných

Naučili jsme se hledat viníky a trestat. Možná v dětství rodiče hledali toho, kdo něco způsobil, aby ho potrestali. Nejspíše v rámci výchovy chtěli, abychom se naučili, co je správné a co nikoliv. Co se smí a co ne. A tak jsme se naučili hledat viníky a trestat. A děláme to i nadále v dospělosti.
Vzhledem k tomu, že nikdo z nás nechce být trestaný, hledáme vinu u někoho jiného. Obviňujeme druhé, okolnosti, rodiče, výchovu atd. Tím však říkáme, že nejsme tím, kdo rozhoduje o našem životě. Proč? Jak můžete rozhodovat o okolnostech, činech druhých, rodičích, výchově, která už proběhla? Nemůžete.

Mrazivé čtení pro dlouhé zimní večery

3. prosince 2014 v 18:49 | Bux.cz |  Knihy

Mrazivé čtení pro dlouhé zimní večery

Pro dlouhé zimní večery, které nás brzy čekají, je nejlepším společníkem dobrá kniha.

Dcera padajícího listí

Autorka místy až s brutální upřímností a citovou hloubkou líčí dětství dítěte, které opustila matka, ocitlo se v ústavu a poté v péči adoptivních rodičů. Pohled dítěte, které naráží na zeď nedorozumění, je vylíčen velmi sugestivně. Toto rané trauma a život bez mateřské lásky měly dalekosáhlé důsledky na psychiku holčičky a později dospívající dívky v podobě velkého osamění, mentální anorexie, sebepoškozování a sebevražedných tendencí.
Tento osobní příběh má kromě individuální hodnoty univerzální platnost. Je důkazem negativního dopadu raného traumatu na celý pozdější život a zároveň ukazuje nesmírnou lidskou houževnatost, odolnost a schopnost regenerace.
Kniha vypovídá hluboce analytickým způsobem o problematice zpřetrhání první vztahové vazby čili vztahu s matkou. Autorka k tomu využívá příběh vlastní traumatické zkušenosti a dlouhodobé práce na sobě. Poselství knihy může pomoci každému z nás uvědomit si hloubku cesty k vnitřnímu dítěti. A možná i udělat léčivé kroky k péči o duši, která je hluboce utvářena vztahem s matkou.

Víkend plný zábavy

2. prosince 2014 v 11:49 | kudyznudy.cz |  Cestování

Víkend plný zábavy s Mikulášem aneb tipy pro rodiny s dětmi

Šestého prosince slaví svátek Mikuláš. V předvečer svých jmenin, 5. prosince, přichází svatý Mikuláš se svým doprovodem, aby navštívil všechny děti. Vezměte svoje ratolesti na procházku podvečerní Prahou. V ulicích budete potkávat Mikuláše v doprovodu anděla a čerta. Mikuláš rozdává hodným dětem sladkosti a drobné dárky, čert dává těm zlobivým brambory nebo uhlí. Aby se děti tolik nebály, přimlouvá se u Mikuláše anděl. Na takto maskované trojice narazíte nejen v metropoli, ale kdekoliv v Čechách i na Moravě.