Duben 2012

10 tipů,jak si nejlépe užít čarodějnice

27. dubna 2012 v 15:59 | kudyznudy.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

10 tipů,jak si nejlépe užít čarodějnice

Poslední dubnová noc je u nás tradičně spjatá s tzv. pálením čarodějnic. Tento zajímavý zvyk pochází z předkřesťanských dob, kdy se věřilo, že v noci z 30. dubna na 1. května mají zlé síly větší moc než kdy jindy a lidé před nimi musí ochránit nejen sebe, ale i své domácnosti a dobytek.
Věřilo se, že této noci ve vzduchu létá spousta čarodějnic putujících na čarodějnický slet. A protože čarodějnici je, podle lidových pověr, zahubit jenom ohněm, zapalovaly se navečer hranice, hrály se hlučné hry, které měly ježibaby zaplašit, a popíjelo se.

Veselí zajíčci pro jarní stůl

5. dubna 2012 v 18:09 | ireceptar.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Veselí zajíčci pro jarní stůl i koledníky

Vyzdobit si velikonočně byt nebo chalupu patří k zálibám většiny z nás. A když k tomu přizveme děti, máme den plný zážitků. Stačí jim slíbit, že budou malovat a barvit, a už se těší. Právem. Z kolíčků na prádlo vytvoří zajímavou ozdůbku či dárek pro koledníky.Barevně, vesele a hravě působí zaječí hlavičky připnuté na hrnečky.Ale zrovna tak mohou ozdobit okenní závěs, květináč nebo mísu.
K výrobě roztomilé jarní dekorace potřebujete jenom několik málo věcí:

Dům a zahrada v náladě velikonoční

1. dubna 2012 v 16:39 | kafe.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Dům a zahrada v náladě velikonoční

Před Velikonocemi si můžeme říct třeba, že nejlepší výzdoba je úklid a že méně je někdy více. Obojí je pravda - proto pusťte domů slunce.Na Velikonoce nemusejí viset všude po stěnách pomlázky a z každého koutku umělé slepice a mísy plné čokoládových figurek. V přeplácaném interiéru zanikají i hezké věci. Zaměřme se proto na velké barevné plochy a zajímavé detaily.S Velikonocemi jsou spojené nejen barvy, ale také motivy.