Říjen 2011

Dušičky,památka všech zesnulých

27. října 2011 v 20:09 | Lucie a google.com |  Životní situace

Dušičky

Každoročně si druhý listopadový den připomínáme naše blízké, kteří už nejsou mezi námi. Dušičky mají původ ve staré keltské tradici a slaví se jak u nás, tak i jinde ve světě. Na našem území se tento svátek slaví již od pohanských dob. V pohanských dobách se hroby zdobily kamínky, dnes je nahradily věnce, květiny a svíčky.
Historie
Dušičky, dnešní Památka zesnulých, původně vychází ze staré keltské tradice, ze svátku Samhain. Ten se slavil v den keltského nového roku, právě v tento den se má podle keltské víry prolínat skutečný svět se světem mrtvých. Keltové zapalovali ohně, proto aby se duše mrtvých mohla ohřát a strávit s nimi tuto magickou noc.

Hry na strašidelnou noc

26. října 2011 v 19:19 | asistentka.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Halloween -hry na strašidelnou noc

Halloween už není neznámým svátkem. Každý kdo si vychutnal jeho magickou atmosféru už zcela jistě plánuje další tajemná a hrůzostrašná překvapení pro své přátele. Halloween ač ve své podstatě pochmurně zlověstný svátek je však především o legraci, nadsázce a fantazii. Klidně jej proto pusťe do svých domovů a inspirujte se našimi tipy pro skvělou zábavu. Pokud máte podobně pohodové kamarády, tak na tento černě oděný svátek určitě jen tak nezapomenete.

Strašidelné pochoutky

26. října 2011 v 16:50 | asistentka.cz |  Recepty

Nejstrašidelnější halloweenské recepty

Protože se nezadržitelně blíží Halloween připravili jsme pro Vás několik receptů, pomocí kterých můžete přispět k nezapomenutelnosti celého večera. Nejsou to ale ledajaké recepty! Kromě tradičních pokrmů jsem pro Vás připravila i několik strašidelných. K tomuto svátku patří trocha halloweenské hrůzy, kterou můžete netradičně přenést i na pokrmy, které se večer budou podávat. Strašidelná hostina může začít…

Tipy na přípitky

26. října 2011 v 15:49 | asistentka.cz |  Recepty

Halloweenská noc - tipy na přípitky

Přípitkem obyčejně začíná nebo vrcholí významné události. Halloween jakožto noc plná zábavy a povyku se jistě neponese v příliš formálním stylu. Proto si připravte zvláštní drink pro tuto příležitost, drink méně formální, za to více strašidelný. Přináším vám několik tipů, jak rychle připravit jak alkoholické, tak nealkoholické nápoje pro tuto tajemnou noc.

ALKOHOLICKÉ DRINKY

Krvavá bowle
Na přípravu tohoto nápoje budete potřebovat:

Jak si vyrobit to nejkouzelnější dýňové strašidlo?

25. října 2011 v 18:39 | ireceptar.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Jak vyřezat dýni na Halloween?

Pravda, tento svátek u nás domácí není. Ale zabydluje se rychle - především děti jej milují. Není divu, obličeje z dýní se svíčkou uvnitř jsou přímo pohádkové, když září do podzimního večera. A úrodu dýní tak využijete dokonale! Jak si vyrobit to nejkouzelnější dýňové strašidlo?
Postup krok za krokem:
Nejprve ostrou a velkou lžící . Otvor musí být dostatečně velký (
asi jako 2/3 dýně), kvůli snadnému vydlabávání i pozdějšímu vkládání svíčky. Řez veďte jej kolem stonku dýně.

Halloween

25. října 2011 v 16:49 | asistentka.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Halloween

Halloween si v našich krajích většinou spojujeme s Amerikou (přesněji s USA). Tento svátek je původně starý Keltský zvyk, známý jako "Samhain" a znamená "svátek mrtvých".
Halloween se slaví poslední noc keltského roku, začínající západem slunce 31. října a trvající do východu slunce 1. listopadu. Je to noc, kdy předěl mezi světem živých a královstvím neživých je nejmenší. Je to nejmagičtější noc v roce.

Jak si tedy podzim zpříjemnit + 3 recepty na grog

23. října 2011 v 13:59 | onlinežena.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Jak přežít podzim

Podzimní dny dokážou být opravdu krásné. Sluníčko, barevné podzimní listí, vůně ohňů a děti, které pouštějí draky. Jenže podzim je také ročním obdobím, kdy na nás padají deprese a melancholie. Dostáváme první rýmy a kašel a celkově se cítíme hůř. Otrávené, unavené, mnohdy ošklivé, protože naše tělo je jako bez života. Vlasy bez lesku, kůže suchá a nálada pod psa.Jak si tedy podzim zpříjemnit?

Jak se doopravdy změnit?

21. října 2011 v 20:19 | psychologie.cz |  Životní situace

Vzhled a vhled

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak naše myšlenky a pocity souvisí s tím, jak vypadáme? Kolikrát se nám stalo, že jsme se probudili a ani jsme se "vidět nemohli"? Kolikrát někdo pochválil náš vzhled a my se díky tomu uvolnili, usmáli a narovnali? Jistě máte spoustu podobných zážitků ze svého vlastního života. Pojďte se společně podívat na spojení našeho vnitřního a vnějšího světa trochu blíž.
"Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?" Známá pohádková otázka, se kterou se v praktickém životě potkáváme každý den. Do zrcadla se na sebe díváme, abychom se upravili, vylepšili, udělali se pěknějšími a atraktivnějšími. Náš obraz nám slouží jako poslední kontrola, že vypadáme tak, jak si přejeme, aby nás viděli druzí. A hurá do světa.

Manuál introverta

14. října 2011 v 18:49 | psychologie.cz |  Životní situace

Manuál introverta

Uplatnit se ve světě, který fandí extrovertům, je jako kdybyste závodně běhali a měli jednu nohu kratší. Neznamená to, že nemůžete vyhrát, ale měli byste vědět, že máte handicap. Pak si teprve můžete rozmyslet taktiku. Jestli budete trénovat víc než ostatní, nebo si vymyslíte nějakou speciální strategii pro běžce s nohama různé délky.
Extrovert nechápe, proč už není taková sranda, a nabude dojmu, že to lepší už bylo. Což může být v jeho případě často pravda. Introvert se začne naopak cítit dobře."
Trénink u mě představuje čtení knih o lidském nitru, včetně zkoumání vlastního, a naučila jsem se strategickou hru na bodrého stréca, kterou si pomáhám, kdykoli se to hodí. Tak nějak se snažím vyjít se světem, který obývají převážně hovorní a pohotoví lidé.

Košile jsou IN

13. října 2011 v 16:09 | Bety.cz |  Modní outfit

Vrstvení pro chladné podzimní dny

Mnohé z řady žen považují košili za nutnost a povinnou výbavu do zaměstnání.
Nenechme se od tohoto exkluzivního kousku oblečení odradit,
dá se totiž nosit opravdu kamkoliv a co víc, bude vás bavit si s ní hrát, obměňovat zbytek outfitu a vždy budete vypadat stylově.Košile se dají nosit na mnoho způsobů, klasicky se společenskými kalhoty či ke kostýmku.

Být chvíli sám má své kouzlo

12. října 2011 v 17:19 | Elle.cz |  Životní situace

Buďte kamarádi se samotou

Člověk je společenský tvor, víceméně zvyklý na to, že většinu času není sám. Přesto jsou lidé, kteří samotu vyhledávají, rádi se do ní ukrývají a dokáží si ji parádně užít a vychutnat. Samota není naším nepřítelem, naopak nám umožňuje věnovat se nějakou dobu jen sami sobě a tomu, co máme opravdu rádi. Dává prostor nám a našim koníčkům.

Samota rovná se samostatnost

Jedním z kladů života v osamocení je jeho silný vliv na naši samostatnost. Musíme se naučit postarat se sami o sebe, vystačit si a zabavit se.V našem okolí není nikdo, kdo by nám mohl být nápomocen. Tento tlak nemusí být někomu dvakrát příjemný, přesto by se dalo říci, že ve své podstatě vede k dobrým výsledkům.

Dezerty z podzimních jablek

6. října 2011 v 15:29 | apetitonline.cz |  Recepty

Pětkrát dezerty z podzimních jablek

Přinesli jste si domů koš plný červených jablíček a nechce se vám znovu péct štrúdl nebo vařit kompot? Připravte si některý z mých jablečných dezertů. Uvidíte, jak rychle jablka v této podobě zmizí ze stolu.

Jablečné řezy s krémem

Ingredience:

Těsto:
4 vejce
80 g cukru
1 vanilkový cukr
6 lžic teplé vody
200 g polohrubé mouky
2 lžičky prášku do pečiva

Já počkám,já mám času dost:D

1. října 2011 v 21:50 | youtube.com

Podzimní kino na mém blogu

Přepadá vás na podzim melancholická nálada?Nepodléhejte depresi a užijte si podzim se vším všudy!Sychravé podzimní dny jsou tou pravou dobou k návštěvě kina. Současná velká nabídka filmů je naprosto perfektní, aby vám zvedla náladu.
Tak jsem se rozhodla,že vám nabídnu pár
českých filmů ke shlédnutí.
Tak vám přeji hezkou zábavu=)