Červen 2011

Jdi na to s citem i rozumem

28. června 2011 v 18:01 | slečna.info.cz |  Životní situace

Jak obstát v kolektivu?

Schopnost uplatnit se mezi ostatními, uspět ve skupině a zapadnout do kolektivu patří k hlavním příznakům úspěšného sociálního chování. Co dělat, aby se soužití s okolím nestalo utrpením nebo každodenní přetvářkou?Představ si, že kolektiv je jakési hřiště s určitými pravidly.Uplatnit se může týmový hráč i individualita, jen je třeba dodržovat několik psaných i nevyřčených pravidel.
Jako modelový kolektiv si představme třeba školní třídu nebo pracoviště. V obou případech se zde sešli lidé různých povah, zálib, předností i nedostatků a každý může mít jiný žebříček hodnot. Tvým úkolem je stát se plnohodnotnou součástí takové rozmanité skupiny lidí bez toho, že bys potlačovala svoji přirozenou povahu. Přirozenost, otevřené jednání a přímá komunikace jsou totiž nejlepší cestou k úspěchu.

Opalujte se bezpečně

28. června 2011 v 15:14 | asistentka.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Opalujte se bezpečně. Poznejte svůj fototyp

Každý z nás ví, že před slunečními paprsky je třeba se chránit, abychom zamezili spálení pokožky, rychlejšímu stárnutí pleti nebo dokonce i strašákovi jménem rakovina kůže. Kolik lidí se ,ale ve skutečnosti orientuje v oblasti ochranných faktorů, fototypů a dalších pojmů, které se shlukují kolem výrazu "sluneční ochrana"?
Jaký je podíl těch, kteří používají správný faktor a těch, jejichž výběr je spíše nahodilý a bezmyšlenkovitě si na dovolenou sbalí první opalovací přípravek, který jim padne do ruky? A do jaké skupiny vlastně patříte vy?

Surikaty

25. června 2011 v 18:39 | csfd.cz |  Doporučuji-filmy

Surikaty

Dokumentární
Velká Británie, 2008, 83 min

Režie:

Hrají:

Obsah:

Strhujíci dokument provázený hlasem Paula Newmana (Ladislav Běhůnek), je o životě surikat. Stanete se svědky tvrdých lekcí, které tyto pouštní šelmy musí absolvovat a které je učí, jak vůbec přežít na drsných jihoafrických planinách.

10 tipů, jak si užít letní festival

24. června 2011 v 17:29 | asistentka.cz |  Životní situace

10 tipů, jak si užít (a přežít) letní festival

Z letního festivalu si obvykle hodláme přivézt hudební zážitek, příjemné vzpomínky a pár suvenýrů na památku. Snadno to ovšem může skončit naprostým opakem: návratem bez fotoaparátu, bez peněz, s kupou štípanců a vzpomínkou na dobu strávenou v plastových kabinkách mobilních toalet. Sezóna festivalů je v plném proudu a je skoro letní povinností se alespoň na jeden vypravit.

Osvěžte se koktejlem

24. června 2011 v 16:49 | prokrasnetelo.cz |  Recepty

Osvěžte se koktejlem

Je v dnešním uspěchaném světě ještě nějaká šance, že si někdo z vás najde chvilku k odpočinku, popovídání s kamarádkami nebo příjemně strávenému večeru s přítelem nebo manželem? Pokud ano, mám pro vás několik letních lahůdek, jak si takové chvíle zpříjemnit. Dnes totiž bude řeč o koktejlech.

Z historie

Historie koktejlů jako taková vlastně není známa. Víme jen to, že první koktejl byl namíchán v Americe. Roku 1862 vyšla o koktejlech první kniha. Začátek 20. století je ve znamení naprosté dokonalosti a vrcholu amerických a kubánských barmanů. Ti míchali barevné, lahodné a osvěžující nápoje.Právě pro jejich hravost a barevnost, která připomínala kohoutí ocas (cock - kohout, tail - ocas), vznikl název "cocktail", tedy koktejl.


Dovolená s přáteli

23. června 2011 v 17:49 | zaria.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Dovolená s přáteli

Rozhodla jste se strávit dovolenou s přáteli v pronajatém domku u moře nebo na horách? Když jste o tom přemýšlela, připadalo vám to jako skvělý nápad. Co dělat, aby se dovolená s přáteli nestala noční můrou?

Ať žije demokracie!

Rozhodujte se společně a v úvahu berte zájmy a finanční možnosti všech dovolenkářů, čili hlasujte o místě výletu, pronajmutí domu, dopravě, ale i o trávení času.

Tipy na výlet-hrady,zámky

18. června 2011 v 19:49 | kamsdetmi.com |  Cestování
Hrady a zámky
Hledáte tip na celodenní výlet, kde byste spojili prohlídku hradu nebo zámku s toulkami romantickou krajinou?
Rádi navštěvujete hrady a zámky? A také si říkáte, jak byste toho chtěli letos víc stihnout, a vidět ty památky, ke kterým jste se zatím nedostali? Mám pro vás tip na výlet, kdy si můžete v klidu vychutnat prohlídku několika zámeckých parků, objevit mnoho zřícenin českých hradů, a to všechno na jednom místě.Projdi s námi české hrady...

Polenta s jahodami

17. června 2011 v 16:19 | pošli recept.cz |  Recepty

Polenta s jahodami

Doba přípravy

15 minut

Počet porcí

3

Ingredience

  • polenta instantní: 150 g
  • voda: 400 ml
  • máslo: 2 lžíce
  • jahody: 150 g
  • smetana zakysaná: 100 g

Vybudujte si skvělý smysl pro humor

16. června 2011 v 14:39 | extrakrasa.cz |  Životní situace

Vybudujte si skvělý smysl pro humor

Smysl pro humor je schopnost ostatním lidem vykouzlit úsměv na rtech, ba dokonce je rozesmát. Pokud máte vlastnost, díky které se nebojíte humor používat, můžete být jen rádi. Lidé, kteří mají skvělý smysl pro humor jsou ve společnosti většinou velmi populární. Jsou pak více oblíbenější a žádanější. Člověk, který využívá humoru bývá velmi vtipný a je schopen převést banální věcí v legrační.

Nevšední relaxační zážitek

12. června 2011 v 9:59 | vitalia.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Masážní svíčky - nevšední relaxační zážitek

Candella Massage, v českém v překladu "masáž svíčkou", je originální relaxační metodou a nevšedním relaxačním zážitkem. Harmonizující masáž vonným olejem svíčky a její tlumené světlo vyvolávají pocit pohody a dokonalého uvolnění.
Jedinečná kompozice přírodních látek masážní svíčky Guergi. Oheň této svíčky nejenže vytváří romantickou, uklidňující atmosféru, ale poskytuje i příjemně zahřátý masážní olej bohatý na minerály a hydratační látky.

Slunce, léto a moře pohody:-)

10. června 2011 v 17:41 | asistentka.cz |  Cestování

Slunce, léto a moře pohody. Je libo Řecko, Egypt, Turecko či Bulharsko?

Hodláte-li letní dovolenou strávit relaxací v teplých krajích, budete se pravděpodobně rozhlížet po destinacích jako Turecko, Řecko, Egypt, nebo i Bulharsko. Kromě slunných pláží a modrých vln totiž nabízejí i výborné zázemí a podněty k dalším aktivitám. V současné době je o tyto destinace téměř větší zájem než o klasická místa dovolených českých turistů jako je Řecko nebo Chorvatsko.
Vybrala jsme pro Vás pět skvělých lokalit, v nichž si každý najde to své, aniž by přišel o možnost prázdninového lenošení u moře.

Kemer - perla Turecké riviéry

Kemer je kouzelným letoviskem Turecké riviéry rozkládající se při pobřeží Středozemního moře, v němž se snoubí krása pohoří Taurus a jeho borových lesů s průzračným mořem, jemnými oblázkovými plážemi, malebnou kulturou přímořského městečka a poklidnou atmosférou.

Listové kostičky plněné s pudinkovým krémem

8. června 2011 v 16:59 | blesk recepty |  Recepty

Listové kostičky plněné s pudinkovým krémem

Ingredience


1 ks vejce
400 g těsto listové

Náplň

1 balíček pudink vanilkový
1 lžíce rum
100 g máslo
2 lžíce cukr moučka
250 ml mléko
500 g jahody čerstvé

Dopřejte svým nohám, co si zaslouží

4. června 2011 v 17:39 | extrakrasa.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Dopřejte svým nohám, co si zaslouží

Pět prstů, chodilo, nárt a pata. Poznali jste správně. Tyto základní čtyři části patří nohám. Ruku na srdce, milé dámy, pečujete o ně tak, jako například o svou pleť či postavu? Věřte, že si to určitě zaslouží. Celý život nás nosí a občas se prostě stane, že se jejich utrpení změní v bolest. Také by se vám určitě nelíbilo, kdyby vás někdo omačkával v nepříjemných polohách. Přesně tak se totiž mohou cítit nohy, které jsou více než půl dne skryty například v nepohodlných botách.

Jak o nohy pečovat

Po celodenní námaze si nohy zaslouží obyčejnou sprchu. Vodní lázeň pro nohy znamená to, co pro nás relaxace a odpočinek. Alespoň dvakrát do měsíce bychom jim měli dopřát tzv. mokrou pedikúru.

Víkendové aktivity s dětmi

3. června 2011 v 17:09 | Bety.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Dostaňte malého pecivála ven

Stále více dětí tráví svůj volný čas u počítače nebo před televizí a hledat zábavu za dveřmi bytu či domu je ani nenapadne. Pokud chcete alespoň o víkendech dostat svého potomka do přírody, budete na to muset jít chytře.
Ty tam jsou doby, kdy si děti vzaly třeba míč nebo švihadlo a s kamarády strávily celé odpoledne pobíháním mezi prolézačkami a domy.Dnes dává řada z nich přednost spíše virtuální realitě.

Třešně a višně

1. června 2011 v 17:19 | asistentka.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Třešně a višně - pro zdravé srdce a pokožku

Třešně a višní jsou dobrým zdrojem draslíku,který pomáhá udržovat pravidelný rytmus srdce a zdravou pokožku.Obsahují nezanedbatelné množství vitaminu C.
Třešně se dostaly na sever od Alp v 2.století n.l s Římany v 2. století .V Čechách se běžně pěstují od 12. století. Původ višní není tak zřejmý. Přišly asi z východního Černomoří později, ale už ve 14. století jsou v Čechách zmiňovány višňové sady.