Březen 2011

Jarní těstoviny s limetkou

20. března 2011 v 13:29 | pošli recept.cz |  Recepty

Jarní těstoviny s limetkou


Doba přípravy

45 minut

Počet porcí

4

Ingredience

  • máslo: 2 lžíce
  • petržel: čerstvá
  • těstoviny: 1
  • vegeta: 1 lžička
  • Chilli: 2
  • mouka hladká: 2 lžíce
  • mléko: 300 ml

Máme starost o druhé i o sebe

18. března 2011 v 18:49 | onlinezena.cz |  Životní situace

Také si pořád s něčím děláte starosti?

Starosti máme bez rozdílu věku a pohlaví všichni. Vyčerpávají nás a bohužel obklopují a vstupují do našeho života pravidelně a bez pozvání. Máme starost o druhé i o sebe. Trápí nás zdraví, finance, práce, vzhled, bydlení a různé jiné okolnosti našeho života a myšlenky s nimi spojené.
To vše vede jen ke špatné náladě, zhoršenému zdraví, vyčerpání, k nocím bez spánku a vy sami víte ke všemu ještě.Je tedy potřeba i jako jiné negativní faktory v našem životě se starostmi bojovat a nejlépe je omezit na minimum.

Čtyřtýdenní plán

17. března 2011 v 18:39 | jenproženy.cz |  Diety+cvičení

Zhubněte a zůstaňte fit

Čtyřtýdenní plán na mírný, ale účinný chodecký program týden=)
1. týden:
Začínejte pomalu. Váš cíl: Ujít 30 minut za den, minimálně pět dnů v tomto týdnu. A to navíc ke všem běžným aktivitám.

1. DEN: Než poprvé vyjdete, zahřejte se, nejlépe doma. Pět minut pochodujte na místě. Možná si budete připadat divně, ale nastartujete srdce a metabolismus. Jinak byste musela hned na ulici nasadit tempo a znáte to, tam překážejí lidé.
2. DEN: Choďte vzpřímeně, dívejte se před sebe, svaly na hýždích zatnuté. Došlapujte nejprve na patu a měkce přejděte ke špičce, nakonec se prsty malinko odrazte od země. Ruce a tělo jsou uvolněné.
3. DEN: Zkuste za chůze s někým mluvit, nemáte-li na chození parťáka, někomu zavolejte z mobilu. Pokud lapáte při řeči po dechu, jdete moc rychle.

Jak si zapamatovat sny

16. března 2011 v 18:09 | jenproženy.cz |  Spánek a vstávání
1. Jak si zapamatovat sny

Ty pravé iracionální sny přicházejí v takzvané REM fázi (zkratka pro rychlé oční pohyby podle anglického: rapid eye movement). Je to stadium spánku těsně před probuzením, kterým váš mozek prochází během noci několikrát, ale vždycky jen na krátkou dobu, celkově na pár desítek minut. Vědci dělali výzkum a zjistili, že všichni lidé probuzení v REM fázi tvrdili, že se jim něco zdálo. Naopak ti probuzení v jiných stádiích spánku si na žádné sny nepamatovali.

Nové tělové mléko Intensive 7 days

15. března 2011 v 15:39 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu


Nové tělové mléko Intensive 7 days


Garnier přichází se zcela novým přístupem k dlouhodobé hydrataci pokožky těla trvající až 7 dní. Přípravky Body Intensive 7 Days s L-Bifidem, výtažkem z probiotik, dopřejí pokožce dlouhodobou hydrataci a zároveň jsou potěšením pro vaše smysly.

Hydratace na celý týden

Během několika let získaly produkty řady Garnier Skin Naturals srdce mnoha žen díky své efektivní a dostupné péči o pleť obličeje. Pro pokožku těla se hledala účinná a inovativní nabídka, která by mohla reagovat na potřeby žen na celém světě. Dnes tedy Garnier představuje novou, účinnou látku, která se zvlášť dobře přizpůsobuje tělu, L-Bifidus*.

Osvojte si 7 asertivních práv!

12. března 2011 v 18:09 | Cosmopolitan |  Životní situace

Osvojte si 7 asertivních práv!

Ať už vám ostatní tlučou do hlavy cokoli, máte nárok:
1. Sama posoudit své chování, myšlenky a emoce. Nikdo vám nemůže vnutit, co je špatné a co dobré. Za důsledky svých činů zodpovídáte vy.
2. Dělat chyby a nést za ně odpovědnost. Každý chybuje. I vy! A nemusíte se proto obviňovat ani se omlouvat. Chybu přiznejte a vyrovnejte se s následky.
3. Nenabízet vysvětlení nebo zdůvodnění. A také můžete občas změnit názor. Jen tak, bez objasnění.
4. Chovat se nelogicky. Pokud si nesete následky jen vy sama, je to vaše věc.
5. Povědět "nerozumím" či "nevím". Nedokážete číst myšlenky, takže ani nemusíte vždy chápat pocity druhých, zvlášť když je nevysloví.

Vanilkové mléko

11. března 2011 v 17:49 | vitejdoma.cz |  Recepty

Vanilkové mléko s ovocem

Ingredience na 2 sklenice

300 g drobného rozmačkaného ovoce (čerstvého nebo mraženého)
300 ml nízkotučného mléka
2 sáčky vanilkového cukru

4 lžíce ovesných vloček

Postup

Ovoce omyjeme necháme okapat a očistíme. Zmrzlé ovoce necháme chvíli rozmrazit. 2 pěkné kousky dáme stranou.
Ovoce rozmixujeme s mlékem,
vanilkovým cukrem a vločkami.Nápoj nalijeme do dvou vysokých sklenic a oba okraje ozdobíme celým ovocem.

10 tipů jak vyhrát nad jarní únavou

10. března 2011 v 18:29 | asistentka.cz |  Životní situace


10 tipů jak vyhrát nad jarní únavou

Každoročně s nástupem jara mnozí zažíváme stále stejné pocity. Nekončící únava, pocit, že bychom mohli spát celý den, nemáme energii a na nic se nedokážeme soustředit. Ano, zase je tady ta jarní únava... Ale co s ní? Připravilia jsme pro vás důležité desatero, abyste zase byli v pohodě a plni sil.

1. Obklopte se posly jara - květinami

Navoďte si atmosféru jara hned teď přímo ve vašem bytě nebo kanceláři. Svěží vůně hyacintů probouzí sny o jaru, kytice tulipánů rozproudí vaše smysly, frézie vás dostane svojí omamnou vůní. Krokusy, narcisy, sněženky rovněž rozzáří váš pokoj či kancelář.Všímejte si sami sebe, jaké změny se začínají dít, jak se na kytičky s láskou díváte, jak pozorujete jejich barvy a je vám přitom dobře tak nějak vnitřně.

Volání jara=)

9. března 2011 v 16:39 | onlinezena.cz |  Něco pro zdraví a krásu


Volání jara

Teploty ve dne i v noci klesají pod bod mrazu. To však ještě neznamená, že se jimi necháme deprimovat. Když je zima dlouhá trpí nejen naše pokožka a vlasy, ale i psychika. My už chceme jaro!Touží po něm celá země a vše co na něj dýchá.
Možná jste si všimli při cestě do práce malých chomáčků odvahy a peří, jak čím dál tím hlasitěji přivolávají jaro. Zapomeňte na únavu, setřeste ji jako zlou tíhu z ramen a pusťte slunce do své duše. Zima již trvá dlouho a většina z nás je čím dál tím víc unavená. Naši staří předkové ve své nesmírné přírodní moudrosti vždy nejvíce ctili jarní slunovrat. Vždyť, co je pro člověka důležitější než vždy nová naděje povstávající z únavných šedých dní.Jaro je pro novou naději stvořeno. Pokud vám nevydržela vaše novoroční předsevzetí a nebo jste si poučení z minulých nezdarů vůbec žádná nedali, je čas to změnit.

11 nejromantičtějších míst světa=)

6. března 2011 v 14:29 | jenproženy.cz |  Cestování
Provence
Francouzská Provence na vás dýchne vůní levandule, čerstvého sýra a a toho nejsladšího vína. V Provence jsou okenice skutečně světle modré, levandule fialové, skály bílé, slunečnice žluté, nebe i moře modré. Přesně tak jako na obrazech Vincenta van Gogha.

Seychely
Legenda říká, že když Bůh stvořil svět, bylo mu líto, že si ráje mohou užívat jen andělé, a tak vzal kousek nebe a položil ho do Indického oceánu. Nebe se v moři začalo rozrůstat a barvit okolní vodu do tyrkysova. A tak vznikly Seychely, pozemský ráj pro zamilované…

Naučte se být milá=)

5. března 2011 v 15:29 | onlinezena.cz |  Životní situace

Být milá?

Nemusíte se přetvařovat ani měnit a přesto se můžete naučit být milá.
Že si myslíte, že vlídní lidé to mají v životě těžší. Bojíte se, že pokud někomu vyjdete vstříc, pak to bude po vás vyžadovat automaticky a přestane si toho vážit. Přesně podle toho přísloví: "Nabídni někomu prst a vezme Ti celou ruku."Přece to tak být nemusí.
Opravdu jsou mezi námi ještě lidé, kteří jednají nezištně. Nabídnou vám pomoc a nic od vás nečekají na oplátku. Mají z toho, že vám pomohli dobrý pocit a to jim vlastně stačí. Sama to přece znáte nejlíp, když uděláte něco pro někoho druhého, máte radost.Odborníci tvrdí, že milí lidé působí na okolí sympaticky a ženy na muže velmi atraktivně.Vlídné slovo může s druhým člověkem udělat divy.
Pokud jimi nebudete šetřit vytvoříte si pevná přátelství a příjemné partnerství.Máte pocit, že to lidé neocení?

Miška řezy

3. března 2011 v 19:59 | Kluci v akci |  Recepty

Miška řezy

Vychlazené kostky tohoto dezertu jsou víc než lahodné, hutné a poctivé, plné tvarohu a chutného másla.
korpus
5 vajec
4 lžíce polohrubé mouky
1 lžíce kakaa
5 lžic krupicového cukru
2 lžíce oleje
Oddělíme žloutky od bílků. Žloutky utřeme s cukrem, do pěny, vmícháme olej a kakao, postupně vpracujeme mouku a na závěr tuhý sníh z bílků.Na vymazaný a strouhankou vysypaný vyšší plech těsto rovnoměrně rozprostřeme a pečeme při 180 °C asi 10 minut (vpíchnutá špejle do těsta se nesmí lepit).

4 triky, jak si udržet štěstí a spokojenost

2. března 2011 v 18:29 | Cosmopolitan |  Životní situace

4 triky, jak si udržet štěstí a spokojenost!

Čtyři triky vám do života přihrají spokojenost a úspěch.Nejspíš také znáte ženu, které se z nějakého záhadného důvodu daří úplně všechno, na co sáhne.
Má fajn přítele, hodně kamarádů, zajímavou práci a hezký byt. Když v obchodě vidíte ve slevě poslední nádherné kozačky, můžete se vsadit, že budou zrovna v její velikosti. "Má prostě štěstí," myslíte si. Pravda je, že dobré i zlé věci se všem lidem dějí naprosto náhodně. Ať se chováte jakkoli, těžko zvýšíte pravděpodobnost, že například vyhrajete v loterii. Přesto ale existuje pár fíglů, díky nimž si štěstí můžete přivábit blíž.Většina šťastlivců totiž opakovaně dělá věci, díky kterým jsou spokojenější, oblíbenější a bohatší. Vy si teď všechny tyhle zázračné zvyky osvojte také!