Srpen 2010

Jak vyzrát nad oparem?

12. srpna 2010 v 14:29 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Jak vyzrát nad oparem?

Existují dvě skupiny lidí. Ti, co opar v životě neměli a podle všeho ho ani nikdy mít nebudou, a pak ti, kteří si v sobě nosí virus, který funguje za určitých podmínek jako časovaná bomba. Zarudlá místa, svědivé puchýřky, bolestivé stroupky. Také to znáte?
Nemusela jsem dlouze pátrat v paměti, abych si připomněla některé z těch typických situací, na jejichž konci stojí opar coby taková hodně prohnilá třešinka na dortu. Jen namátkou. Čeká vás prezentace důležitého projektu. Pracovala jste na něm týdny a zítra je Den D. Trocha stresu prý neškodí. Ano, neškodí, ale v momentě, kdy se vám ten stres nakumuluje ráno před důležitým jednáním do svědícího puchýře na rtu, s chutí byste mrsknuly lejstry i notebookem někam do kouta a poslaly stížnost na nějaký Odbor nežádoucích oparů, protože tohle vážně není fér.

Pěstěné nehty...

10. srpna 2010 v 17:49 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Pěstěné nehty - koruna naší krásy

Každý jistě zná starou pravdu, že základ perfektního vzhledu tvoří upravené ruce a především dokonalé nehty. Podle nich totiž během vteřiny poznáme, jak o sebe člověk dbá…
Péče o nehty je dnes považována za samozřejmost, a to nejen u žen, ale i u mužů! Víte ale, jak správně na to?

Domácí manikúra - základ všeho

Udržovat svoje nehty pěstěné není zase tak těžké, máte-li správné nástroje a trochu času. Pojďme se tedy podívat na to, jak si vykouzlit dokonalé nehtíky.
Odborníci dělí péči o nehty na několik způsobů - těmi základními jsou suchá a mokrá manikúra.

Radujte se z maličkostí:o)

9. srpna 2010 v 19:29 | dormeo.cz |  Životní situace

Radujte se z maličkostí

www.deviantart.com

Také máte poslední dobou pocit, že vás příliš zatěžují každodenní negativní záležitosti a že se nedokážete radovat z dobrých věcí, které se vám staly nebo že na ně prostě zapomínáte, protože vás trápí spousta problémů? Pokud je vaše odpověď "ano", měla byste si pomoci díky našim radám a objevit tajné zkratky, které do vašeho života přinesou vlnu optimismu.

1. Utište svůj vnitřní hlas negativity

Naučte se být k sobě a ke svým činům co nejméně kritická a začněte oceňovat věci, které děláte dobře, i když jsou to jen maličkosti.

U nás v Třinci se natáčí film-KRYSY

8. srpna 2010 v 19:49 | Deník
Příběh filmu je zajímavý. Dva zdaleka ne čistí policejní detektivové, jeden zelenáč a druhý zkušený, jdou po dvou kriminálnících, kteří sériově vylupují malé pošty a pobočky bank. Při zásahu a přestřelce zelenáč jednoho z lupičů zastřelí. To mu změní celý život. Je vyšetřován inspekcí ministerstva vnitra, odchází od policie, dlouho marně shání práci, opustí ho žena, začne pít. I jeho zkušený kolega se k němu obrátí zády.
Mezitím lupič, který přestřelku přežil, chystá s právě propuštěným vězněm "velkou ránu" - přepadení transportu s penězi. Tahle partička ale netuší, že jsou sledováni starším z naší dvojice policistů. Do detailů připravený plán svede dohromady všechny jednající postavy. Rádi bychom se dočkali vítězství dobra nad zlem. Jenže to bychom museli věřit na happy endy a poslední dobou je těžké na ně sázet i ve filmu.

V hlavních rolích se představí Jiří Bartoška a Jaroslav Plesl.


Tajemství léčivého nápoje

8. srpna 2010 v 15:59 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Zaostřeno na kombuchu

Co to ta kombucha vlastně je? Odpověď není složitá. Kombucha je houba, resp. kvašený nápoj, který je vyrobený z čajové houby. Na dálném východě je kombucha známa již po celá staletí a hojně využívána jako skutečný životabudič a elixír mládí.
Kombucha původně pochází z asijské části Ruska a její účinky jsou na vědeckém poli zkoumány již od roku 1852.

Čajová houba 

Kombucha, nazývaná také jako čajová houba, je soudržná kolonie mnoha druhů kvasinek, bakterií a jiných organizmu, obsahuje různé kyseliny včetně mléčné a mnoho vitaminů.
U mladších kultur vypadá jako rosolovitý průsvitný útvar, starší kultura se podobá gumovému nahnědlému plátku - vypadá jako tlustý mastný lívaneček. Na pohled tato "houba"sice moc vábně nevypadá, ale její účinky jsou úžasné.

Sexuální turistka

7. srpna 2010 v 22:49 | prokrasnetelo.cz |  Z deníku slečny Lindy

Linda: Proč mě baví sexuální turistika

Nedávno jsem přemýšlela, s kolika cizinci jsem se během svých letních dovolených seznámila. Bylo jich hodně. Vlastně snad každé léto alespoň jeden. Jsem asi sexuální turistka.
Ahoj holky, je tady další díl z mého deníčku. Dnes na téma Sexuální turistika. Že jste tento pojem ještě neslyšely? Nevěřím, ale vysvětlím. Jezdíte-li na dovolené, většinou k moři, se svými kamarádkami nebo partou a vaším potěšením kromě moře, krevet a koktejlů jsou i večerní seznamování s místními muži, pak zbystřete. Skončí-li pak toto seznamování žhavými polibky na pláži či dokonce sexem v zálivu u skal, pak jste jednoznačně sexuální turistka.

Šance pro Gracie

7. srpna 2010 v 14:19 | www.csfd.cz |  Doporučuji-filmy
Sestra i matka (TV film)Gracina voľba
Gracie's Choice
Šance pro Gracie

Drama 
USA, 2004, 87 min


Režie: Peter Werner
Hrají: Kristen Bell, Diane Ladd, Shedrack Anderson III, Anne Heche, Roberta Maxwell, Kyra Harper, Wayne Best, Jim Codrington

Co říkáte na hypnózu?

5. srpna 2010 v 17:49 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Co říkáte na hypnózu?

www.deviantart.com
Tradiční medicínu zná každý z nás, ale existují i alternativní způsoby léčby, přičemž jednu z takových možností představuje hypnóza. Není to běžný způsob léčby, ale říká se, že vyzkoušet by se mělo všechno, tak proč nezkusit hypnózu?
Náměsíční lidé jsou ve stavu mezi spánkem a bděním. Vnímají své okolí, ale neuvědomují si ho. Hypnóza se liší od těchto stavů, zejména tím, že ji navozuje uměle hypnotizér a přechází na něj i ovládání klienta v hypnóze. Hypnotický subjekt předává odpovědnost za své jednání i za své myšlenky hypnotizérovi, který tuto moc využívá pro léčebné účinky.
Je potřeba říci, že není vhodné hypnotizovat člověka, který trpí závažnými neurologickými nebo psychiatrickými potížemi. Stejně tak může být překážkou i výrazněji podprůměrný intelekt.

Letní péče o pleť

5. srpna 2010 v 14:19 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Letní péče o pleť

www.deviantart.com
Přes léto je naše pokožka vystavena jak slunečním paprskům, které jsou mnohdy velmi dráždivé, a příliš slunečního svitu může způsobit i popáleniny, čímž je pleť velmi unavována, tak i chladnějším výkyvům počasí, které také na pleti zanechávaní stopy.
Každá žena má jiný typ pleti, můžeme rozlišit pleť suchou, mastnou, normální. Každý typ vyžaduje speciální a pravidelné úkony, které byste měly provádět, aby vaše pokožka obličeje vypadala zdravě a odpočatě.

Čím čistit pleť?

Pokud chcete, aby váš obličej vypadal svěže a mladě co nejdéle, doporučuje se, aby se alespoň 1krát či 2krát denně čistil teplou vodou a kosmetickým přípravkem, který odpovídá typu dané pleti. Klasická mýdla pro čištění pleti se nedoporučují, jelikož nejsou příliš šetrná.

Co řekneme květinou?

4. srpna 2010 v 15:49 | prokrasnetelo.cz

Co řekneme květinou?

www.deviantart.com
Květiny. Pěstujeme je s láskou. Zaléváme je a pečujeme o ně s nadšením. Plejeme je, jen když je potřeba. Řízkujeme je s jistým očekáváním. Trháme si je do vázy pro potěšení. Zdobíme s nimi stoly se vkusem a s elegancí.
Pokládáme je na hroby se smutkem a slzou v oku. Kocháme se jimi s obdivem. Darujeme je rády. Dostáváme je ještě raději. Ale víme vůbec, co která květina znamená? Co nám chce dárce tou či onou květinou vyjádřit? Co nám květiny svým jménem, tvarem, barvou a vůní říkají? A jaká vlastně jste, když máte nejoblíbenější květinu růži, tulipán či gerberu?

Růže

Růže je květina lásky, půvabu, vášně a touhy. Kdo vám ji dá, říká vám tím, že je to temperamentní a nespoutaný ďábel a vy, pokud si růži vysloužíte, jste jistě také taková.

Strom volného času

3. srpna 2010 v 19:19 | zbynekmlcoch.cz |  Životní situace

Co dělat ve volném čase? Co podniknout?Svět volného času překypuje příležitostmi. Můžete zažít mnoho různých událostí, poznat hodně věcí, lidí a míst.
Neuvěřitelná rozmanitost života nabízí nekonečně způsobů, jak se radovat a cítit se spokojeni.
Tvořivý přístup k nalezení oddychových činností, kterým se chceme věnovat, znamená, že prozkoumáme existující možnosti a uvědomíme si, o které bychom mohli mít zájem.

Nápady pro volný čas - vytvořte si seznam toho, co byste chtěli podniknout

Protože naše paměť není tak dobrá, jak si myslíme, je dobré si všechny nápady poznamenat, dříve než si zvolíme činnost, které bychom se chtěli opravdu věnovat.
Psaní seznamu však může omezit počet vašich nápadů. Zvláště v tomto počátečním stadiu plnění vašeho úkolu existují lepší nástroje pro vymýšlení velkého počtu nápadů.