Červenec 2010

Slovní souboje mezi mužem a ženou:-)

31. července 2010 v 19:39 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Slovní souboje mezi mužem a ženou

V partnerských vztazích bývají na denním pořádku ostré slovní souboje a přestřelky. Odlišné výrazy, které používají ženy i muži, se mohou objevovat nejen v domácnosti, ale také na pracovišti.
Co myslíte, umíte se jako křehká žena takovým "slovním válkám" ubránit a přirozeně na ně reagovat?
Existují odborníci, kteří svůj život zasvětili zkoumání typických vlastností mužů i žen plynoucích z jejich každodenního jednání.

Je mi smutno:(

31. července 2010 v 18:29 | www.deviantart.com |  Galerie+kusovky
www.deviantart.com

Jak správně pečovat o chodidla?

30. července 2010 v 17:09 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Jak správně pečovat o chodidla?

www.deviantart.com
Máte sedavé zaměstnání nebo práci, kde musíte dlouhou dobu stát na nohou? Je kůže na vašich chodidlech suchá a popraskaná? Potřebovaly byste pedikúru, ale nemáte čas navštěvovat salóny? Pak jsou následující řádky určeny právě vám!
Věděly jste, že chodidlo tvoří 26 kostí, které jsou spojeny 37 klouby? Součástí nohy je 32 svalů a 1700 nervových zakončení. Na chodidle najdete zhruba 90 000 potních žláz, které se starají o udržení teploty a odstranění nečistot. Každodenně obě vaše nohy vyprodukují kolem 2dl potu (v horku a vlhku ještě více). Achillova šlacha, která tvoří základ spojení chodidla s nohou, je schopna udržet zátěž 1000 kg! Nohy však nejsou obdařeny velkým počtem mazových žláz, a proto se kůže na nohou rychleji vysušuje a je drsnější než zbytek těla.

Palačinková mňamka:-)

30. července 2010 v 15:39 | pošli recept.cz |  Recepty

Palačinková mňamka

pošli recept

Doba přípravy

60 minut

Počet porcí

8

Ingredience


Několik tipů pro lepší spaní=)

29. července 2010 v 20:09 | MayoClinic |  Spánek a vstávání

Několik  tipů pro lepší spaní

Mnoho z nás si říká, že teď v létě, o dovolené, se konečně pořádně vyspí. Máme pro vás několik  tipů, jak změnit své spánkové návyky a lépe si odpočinout. A to nejen na prázdninovém lehátku, ale po celý rok.

Snažte se chodit do postele vždy přibližně ve stejný čas. Pravidelný režim pomůže posílit váš biorytmus. Vaše tělo si zvykne, budete se také ve zhruba stejný čas probouzet a večer lépe usnete.

Facebook VS.Realita

28. července 2010 v 20:49 | youtube.com

Guarana

27. července 2010 v 17:59 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Guarana, zdravá náhrada kávy

www.deviantart.com
Guarana neboli paulinie nápojná je malý stromek nebo rovnou keř, který pochází původem z amazonského deštného pralesa ve Venezuele. V jazyce indiánů znamená velký strom lesa a v minulosti hrála významnou roli v kultuře brazilských kmenů, které hojně věřily v její magickou moc.
A proč se vlastně budeme věnovat této rostlině? Odpověď je jednoduchá. Guarana je také známá jako afrodiziakum a mladí lidé ji časo využívají jako rychlý zdroj energie.

Káva nebo guarana?

K nabuzení ogranismus si většina z nás uvaří šálek kávy, aniž bychom si uvědomili zdravotní důsledky.
Proto je tu tedy vhodnější alternativa, kterou nabízí právě guarana, která nezpůsobuje poruchy spánku jako káva, ani nemá nežádoucí účinky na srdeční činnost a žaludek.

Ponechej si chladnou hlavu

25. července 2010 v 11:39 | slečna.info |  Životní situace

Ponechej si chladnou hlavu

Máš je ráda,ale někdy máš pocit,že to s nimi prostě nedá vydržet.Jednou je ti s nimi krásně,podruhé
se s nimi nemůžeš na ničem dohodnout.Řeč je o tvé rodině.
Ale ruku na srdce-stojí ti ty hádky za to?
Přečti si,jak si v jakékoliv situaci zachováš chladnou hlavu.

Rodinný hromosvod:

Až se příště dostaneš do konfliktu s jedním z tvých rodičů,nesnaž se za každou cenu zvítězit.
Neječ a poslechni si i argumenty druhé strany,i když se ti zdají naprosto nelogické.
Uvidíš,jak rychle táta přestane řvát,když zjistí,
že ho posloucháš a nezvedáš očí znechuceně ke stropu.

Pštrosí taktika:
Tato zvířatka umí konflikty řešit nejlépe ze všech.

Lži mé matky-Dnes 24.7. na STV 21:20 hodin

24. července 2010 v 16:39 | www.csfd.cz |  Doporučuji-filmy




Lži mé matky


Lži mé matky (TV film)



Skutočný príbeh: Klamstvá mojej matky
Lies My Mother Told Me

Drama 
Kanada, 2005, 87 min


Režie: Christian Duguay
Hrají: Joely Richardson, Hayden Panettiere, Colm Feore





Jak trávit dovolenou?

23. července 2010 v 17:09 | prokrasnetelo.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Jak trávit dovolenou, když ne u moře?

www.deviantart.com
Dostaly jste jen pár dní dovolené nebo vám nevyšly peníze a na cestu k moři to prostě letos nevypadá? Nesmutněte! Existuje spousta možností, jak si užít dovolenou alespoň stejně tak dobře jako rekreaci u moře.
Nebo alespoň zpestřit. Chcete-li si pořádně odpočinout, doporučuji zajet si do lázní a nechat se tam rozmazlovat a prostě jen tak relaxovat. Jste-li o něco akčnější typ, vyrazte na kola, na vodu, pod stany anebo na výlet po krásách Čech. K zahození nejsou ani české aquaparky. A co třeba hudební festival? Máte-li chuť cestovat ještě o něco dál, neváhejte navštívit zahraniční Legoland nebo Disneyland!

Stalking=(

22. července 2010 v 15:19 | slečna.info |  Životní situace

Stalking je konečně trestným činem

www.deviantart.com
Dosud platilo, že s vytrvalým pronásledováním a nevyžádanou pozorností ti policie nepomůže. To se naštěstí změnilo. Prvního ledna tohoto roku vstoupil v platnost nový trestní zákoník, který konečně přináší obětem dlouhodobého obtěžování naději.
Stalkerství je způsob týrání oběti, kdy je využíváno moderních způsobů komunikace, nejčastěji SMS a e-mailů.
Začíná to často nevinně. Kontaktuje tě starý známý nebo bývalý přítel, ale třebaže ti časem jeho pozornost přestane být příjemná, on se nenechá odbýt.
Původně přátelské zprávy se změní ve výhružné.Na tvé odmítání odpoví nadávkami. Dozvíš se, že o tobě začal šířit pomluvy nebo že od známých vyzvídá informace.


Opilý meloun =)

19. července 2010 v 21:09 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Dáte si meloun?

www.deviantart.com
Co vás napadne, když se řekne léto? Slunce, voda, bikiny, zmrzlina a určitě i meloun. Léto je totiž melounová sezóna. V parných dnech ideálně osvěží, zažene chuť na sladké a navíc tělu dodá spoustu vitamínů. Meloun je pochoutka, která je chutná a zdravá zároveň.
Také jste meloun vždycky automaticky považovaly za ovoce? Logickou úvahou meloun je sladký, ovoce je sladké, meloun je tedy ovoce? Možná pro vás bude překvapivým zjištěním, že je meloun ve skutečnosti zelenina patřící do čeledi tykvovitých, podobně jako třeba okurka nebo cuketa.
Existují dva základní druhy melounů: melouny vodní a melouny cukrové. Ten, který zná drtivá většina z nás, ten klasický meloun, který si krájíme na půlměsíce a vykusujeme z něj červenou dužinu, je meloun vodní.

Jsou tátové na draka?

18. července 2010 v 16:09 | mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Když dětem chybí mužský vzor

O tom, že je přítomnost táty v rodině důležitá, netřeba vést dlouhé diskuse. Děti tátu potřebují, ale potíž je v tom, že v dnešní době se bez něj musí obejít stále větší počet rodin. Co se vlastně s dětmi děje, když vyrůstají bez otce?
Někteří odborníci označují dnešní moderní společnost jako "Společnost bez otců". Tátové v rodinách buďto chybí fyzicky, to znamená, že rodinu úplně opustili a odešli (většinou za jinou ženou), nebo chybí emočně, jinými slovy - i když v rodině zůstávají, jsou pro její členy fakticky nedostupní. Většinu času tráví v práci, a když už jsou doma, chtějí si odpočinout. Společný čas se zmenšuje na minimum a maminky - ve snaze udržet rodinný klid - k prohlubování propasti mezi otcem a zbytkem rodiny nevědomky přispívají: "No tak, děti, nechte tatínka na pokoji, on si potřebuje odpočinout…"

Praktické a užitečné rady=o)

16. července 2010 v 19:39 | prokrasnetelo.cz |  Praktické rady

Věděly jste, že…?

Dnešní článek přináší praktické rady, jak si počínat v kuchyni, na zahradě a při čištění skvrn především od vína na oblečení, a poskytne vám možnost přiučit se něčemu novému a užitečnému.

Užitečné rady v kuchyni

Nejprve začneme v kuchyni, kde má každá pravá hospodyňka své království: Máte-li rády hranolky, ale moc často se jimi nenacpáváte kvůli tuku, který obsahují, nechte si poradit, jak se tuku z hranolek zbavit. Řešení je velmi snadné. Stačí, když před smažením nebo fritováním namočíte nakrájené hranolky asi na 20 minut do mléka.Hranolky poté budou méně tučné, protože mléko zabrání bramborám nasáknout do sebe tolik oleje jako obyčejně.

Jedna facka ještě nikomu neuškodila...

15. července 2010 v 15:29 | mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Jedna facka ještě nikomu neuškodila...

www.deviantart.com
Jednou je to facka, jindy plácnutí po zadku nebo výprask: Tělesné tresty jsou ještě i dnes součástí každodenního života mnohých dětí. A co se tím děti učí? Že násilí je OK.
Co uděláme, když nám soused dělá naschvály, prodavačka v obchodě nám špatně naúčtovala nákup nebo nás šéf na poradě shodil před celým kolektivem? Dáme mu facku? Asi by to nedopadlo dobře a možná bychom se nevyhnuli ani pokutě za urážku na cti.
Proč si to ale dovolíme k našim dětem? Protože jsou malé a neumí se bránit? Nebo je jim třeba určit hranice? Protože je musíme vychovat? Protože jiné výchovné metody nezabírají? Není to spíše o zneužívání naší moci a demonstrování naší síly?
Petr (tři roky) si hraje v dětském pokoji se svojí vrstevnicí Julkou. Za chvíli se odtud ozve hlasitý pláč.

Přátelství aneb Jak se stát dobrou kamarádkou

12. července 2010 v 16:59 | rostaci.cz |  Rady pro super kámošky

Přátelství se učíme celý život

www.deviantart.com
Člověk je společenská bytost, která se po celý život učí žít v nějaké sociální (společenské) skupině a tou nejzákladnější je rodina.
Později přichází zlom, povětšinou s nástupem do školy, kdy se najednou člověk - dítě ocitá mezi svými vrstevníky a musí se naučit nejen jakémusi školnímu řádu a přizpůsobit se školním povinnostem, ale také fungovat ve třídě, vybudovat si v ní určitou svojí pozici.

Jednodušeji řečeno:

V průběhu vývoje se dítě učí, jak nebýt samo, jak navázat kontakt, jak být druhými přijímán a vyjít s nimi, jak být užitečný, a co ho činí oblíbeného.

Učí se pomáhat, ale i nevnucovat se, mluvit i mlčet jako ryba, když je to třeba, vyjít s druhými i bojovat a prosazovat svůj názor.

Bebe řezy s tvarohem

12. července 2010 v 16:19 | mojebetynka.cz |  Recepty

Bebe řezy s tvarohem a ovocem

Bebe řezy
Suroviny:

3 balení Bebe sušenek
• 2 kostky jemného tvarohu
1 kelímek smetany na šlehání
• 100 g hnědého cukru
1 sáček vanilkového cukru
• 2 banány
150 g jahod
• ¼ žlutého melounu
kůra z jednoho citronu  

Postup:

Začněte nejdříve přípravou krému - ručním mixérem našlehejte smetanu na šlehačku. Do jiné hluboké mísy dejte kostky tvarohu, přidejte hnědý cukr, vanilkový cukr a nastrouhanou kůru z jednoho citronu a vařečkou nebo ručním mixérem smíchejte s jogurtem na jemnou pastu.

Manuál na cesty=o)

11. července 2010 v 19:29 | mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Manuál na cesty

Chystáte se vyrazit s dětmi na dovolenou do zahraničí a jako dopravní prostředek jste zvolili auto? Potom právě vám jsou určeny následující tipy…

BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM
1) Před cestou nechte raději auto zkontrolovat v servisu - důkladnou generálkou předejdete možným problémům v zahraničí. Nezapomeňte zelenou kartu a kontakty na asistenční službu, která je bezplatnou součástí povinného ručení.

Užij si léto i se svými nedostatky

9. července 2010 v 18:19 | slečna.info |  Životní situace

Užij si léto i se svými nedostatky

slečna info.cz
Znáš to. Přijdeš na koupák a místo toho, aby sis užívala letního slunce, kamarádů, osvěžující vody a blbnutí, koukáš po ostatních holkách a hodnotíš, jestli mají tlustší nohy, horší celulitidu a jestli jejich prsa jsou pravá nebo umělá.

Měj úctu ke svému tělu

Tvé tělo je úžasné. Celý život tě nosí na nohou, poslouchá každé tvoje slovo.