Červen 2010

Jak lze využít čokoládu?:)

30. června 2010 v 15:19 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Jak lze využít čokoládu?

Čokoláda, všichni ji milujeme a všichni víme, že to s ní nesmíme přehánět. Čokoládu lze v současné době využít i jinak, než se s ní jen nacpávat. Že netušíte jak? Tak se pusťte do čtení tohoto článku.

Lekce z historie

Původním místem výskytu kakaovníku, ze kterého se čokoláda vyrábí, jsou amazonské deštné pralesy. Američtí indiáni chápali význam kakovníku jako symbol plodnosti, hojnosti a úrody.
Každý rok obětovali jednoho zajatce, kterému vyrvali srdce z těla poté, co vypil nápoj z čokolády. Čokoládu považovali také jako afrodiziakum

Ludmila Kropáčková

29. června 2010 v 21:10 | Lucie

 Pro paní či slečnu Ludmilu Kropáčkovou | 62.84.153.74

Vzkaz pro ni:
To je pouha závist....=)
Ps:Uvádím zdroje=pořidte si brýle
Místo autora napíšu zdroj....a dělám to od začátku=o)
A laskavě nepište vulgárni komentáře...


Nealko-Mojito a Piňa Coláda

29. června 2010 v 14:39 | pošli recept.cz |  Recepty

Nealko Mojito

Doba přípravy

10 minut

Počet porcí

1

Ingredience

 • limetka+limetkové měsíčky
 • soda
 • led
 • cukr třtinový: 3 lžíce
 • máta: 15 lístků
 • sirup mátový: 1-2 dl

Postup přípravy

Krok 1:
Do sklenice vložíme cukr, lístky máty a společně rozdrtíme, aby se plně rozvinula chuť.
Krok 2:
Mátu s ledem zalijeme limetovou šťávou, sirupem a sodou a vše společně promícháme. Před servírováním můžeme doplnit snítkou máty.

Týral mě vlastní táta

27. června 2010 v 18:59 | Lucie |  Životní situace

Týral mě vlastní táta

deviantart.com
Šestnáctiletá Klára by měla docela obyčejný život.Ale nemá.
K obyčejnému životu totiž rozhodně nepatří každodenní hádky a rány.
Nikdo z Klářina okolí neměl o jejím domácím pekle ani ponětí,dokud neutekla....

"On by mě fakt zabil!"

Když Klára vzpomíná na domov,má vždycky v očích slzy."Nechci brečet,ale nemůžu
si pomoct,"
říká smutně dívka a začně tiše vzlykat.Už  je to 2 roky,kdy naposled spala
ve své velké posteli plné plyšáků,kdy šla na procházku se svým pejskem Benem,kdy
naposled musela strpět,
jak její matku a pak i ji,otec příšerně zbil."Matka se mu
nedokázala bránit.Nechala si všechno líbit,ale já už jsem nemohla dál",vzlykne."Jednou jsem prostě mámě ukradla peníze a utekla.Můj otec už 2 roky netuší,kde jsem.Ale kdyby mě dneska našel,tutově by mě umlátil k smrti."

Letní tvarohový dort s ovocem=o)

27. června 2010 v 13:19 | pošli recept.cz |  Recepty

Tvarohový dort s ovocem

pošli recept

Doba přípravy

70 minut

Počet porcí

6

Více slunce, lepší nálada=)

26. června 2010 v 17:19 | prokrasnetelo.cz

Jak letní počasí působí na naši psychiku?

Vše okolo nás má svým způsobem vliv na naši psychiku, vjemy, představy, nálady, pocity. Počasí a klima je vlivem nezanedbatelným. Zajímavé je, že osobnost člověka může být do určité míry ovlivňována klimatickými podmínkami.

Více slunce, lepší nálada

Odbočíme-li od klimatu a podíváme-li se na počasí jako takové. I to má velký vliv na naše jednání, chování, vnímání. Obecně lze konstatovat, že u většiny lidí platí, čím více slunce, tím lepší nálada. Sluneční paprsky mají totiž vliv na mozková centra ovlivňující emoce, díky intenzivním slunečním paprskům může mozek vyrábět více tzv. "hormonů dobré nálady".

Co byste měly vědět o antikoncepci ...

25. června 2010 v 17:59 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Antikoncepce: prášky, náplast nebo injekce?

Nejčastěji se pod pojmem antikoncepcem myslí ta hormonální v podobě pilulek, ale obecně znamená ochranu proti početí. Kromě antikoncepčních pilulek je tedy řeč i o dalších prostředcích, které zamezují nechtěnému těhotenství.

Co byste měly vědět o antikoncepci 

Jak fungují náplasti? Jak často se aplikují injekce? Snižují účinnost antikoncepce jiné léky?

Ovlivňují i jiné léky?

Ano, různé léky mohou ovlivňovat účinnost hormonální antikoncepce.Zvláště antibiotika,

Co mě štve na chlapech:(

23. června 2010 v 19:39 | prokrasnetelo.cz |  Z deníku slečny Lindy

Linda: Co mě štve na chlapech

Ahoj holky! Pamatujete si ještě na mě? Minule jsem se Vám svěřovala s tím, že jsem pěkná a pěkně mě to štve, protože chlapi toho pěkně zneužívají:-) Dneska Vám povím, co mě na chlapech štve a jaké mám zkušenosti.

Muži, chlapi, kluci, pánové - všichni jsou stejní

Nemůžu najít toho pravého. Všichni mě něčím strašně štvou. Možná si říkáte, že jsem příliš náročná. Já si myslím, že potkávám samé blbce. Tak třeba:
Poslední kluk, se kterým jsem se seznámila, jmenoval se Daniel, se jevil jako hrozně fajn. Na prvním rande se mi líbil, líbali jsme se a já se dobře bavila. Jen co mě doprovodil domů, dveře se za mnou zavřely a on mě začal atakovat esemeskami.

Relaxace=)

21. června 2010 v 20:40 | Slečna.info |  Něco pro zdraví a krásu

Relax si zaslouží každý

Co si představuješ pod pojmem relaxace? Ano, pro každou z nás to znamená něco jiného. Někdo relaxuje u počítače hraním her nebo dává přednost procházce či sportu. Ale můžeš klidně vyzkoušet něco trošičku jiného! Při ní si odpočineš nejenom fyzicky, ale i duševně. Navíc se ti po pravidelném tréninku zlepší spaní a budeš plná energie a síly. Stačí, když si každý den najdeš malou chvilku jen pro sebe. Nebo klidně celý den…Připravit, pozor, začínáme!Najdi si místnost, kde tě nebude nikdo rušit a kde ti nebude ani zima ani vedro, pohodlně se posaď, nebo si lehni. Můžeš si pustit i nějakou relaxační hudbu. Před cvičením si ještě lehce vyvětrej. Tyto cviky zkus provádět před spaním.

Pro rodiče nezbedných dětí...

19. června 2010 v 14:39 | mojedítě.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Pro rodiče nezbedných dětí

deviantart.com
Každá maminka či tatínek mi jistě dají za pravdu, že své dítě milují, ochraňují, starají se a pečují o ně, a kdyby bylo potřeba, dýchali by za ně… A přesto přese všechno přijde okamžik, kdy se rodiče zmocní velmi silný pocit, že by své vlastní dítko rád "vyfouknul, složil a uklidil do šuplíčku"…
A přesně pro tuto chvíli, kdy si jako rodič říkáte, že to snad ani nemůže být vaše dítě, tady mám pár tipů, rad a vzorů chování, aby to tolik "nebolelo".
A k tomu úvodem dvě podstatné věci:Úplně každý, a to znamená i naše dítě, má právo a nárok na den, kdy není ve své kůži, necítí se dobře, něco ho bolí, něčím se trápí nebo nad něčím dumá, zcela otevřeně řečeno: má den "blbec".
Vychovávat dítě NEJDE bez konfliktních situací...

Improvizovat je nutné...

17. června 2010 v 17:09 | mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Respektující výchova očima poučeného rodiče

Většina z nás by jistě ráda vychovala ze svého dítěte slušného, zdravě sebevědomého a samostatného člověka. Výchova je ovšem někdy pěkná fuška.
A teprve až nám ten drobeček, kterého jsme si rozněžněle přinesli z porodnice, povyroste, dozvíme se, jestli náš přístup ke křehké dětské duši vedl po těch správných cestách.
Kdo je tady režisér?
Skláním se nad postýlkou, která ještě voní novotou. Leží v ní divukrásná malinká bytost.
Hodiny se na ni vydržím téměř bez dechu dívat a pro sebe si říkám:
"Ty budeš to nejveselejší dítě na světě, to ti slibuju.
Nikdy na tebe nebudu křičet, všechno budeme řešit v klidu, budu mít pochopení pro tvoje vrtochy a vždycky dost času se ti věnovat. Vždyť ty jsi to nejlepší, co se mi v životě mohlo přihodit."

Domácí inhalování

16. června 2010 v 18:29 | mineralfit.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Domácí inhalování - jak na to?

deviantart.com
Jste ve stresu nebo máte pouze ucpaný nos? Zahoďte chemické léky a pusťte se do čarování s bylinkami. Postačí hrnec s horkou vodou, ručník, bylinky a můžete se pustit do inhalování.

Inhalátory nebo klasické inhalování?

Inhalace je vysoce účinná pomůcka pro odstranění stresu, uvolnění dýchacích cest nebo při potížích s nespavostí a bolestmi kloubů. Inhalace se pro své léčebné účinky využívaly už ve starověkém Řecku společně s parními lázněmi. Tato léčba se praktikuje i dnes a můžete přitom využít speciálních inhalátorů nebo obyčejného hrnce s horkou vodou.

Náměsíčnost a jak na ni

16. června 2010 v 15:49 | prokrasnetelo.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Proč moje dítě v noci nespí?

deviantart.com
Mezi nejčastější poruchy spánku u dětí patří náměsíčnost. Máte malé dítě, které má problémy se spaním? Nevyspíte se kvůli němu ani vy? Jak se s těmito obtížemi vypořádat?
Mnohdy nechápeme, proč se to našim dětem děje, ale je to tak, nejdůležitější je umět jim pomoct, nenásilně a láskyplně samozřejmě.

Náměsíčnost a jak na ni 

Asi pro žádnou maminku nebude nic příjemného, když půjde v noci zkontrolovat svoje robátko, zda pěkně spinká, a nenajde ho ve své postýlce. Následuje zděšení a hrůza z toho, kde asi je, a co by se mu mohlo všechno stát. Příčinou náměsíčného chování dětí jsou ve velké většině případů dědičné vlohy.

Špatné vysvědčení :(

12. června 2010 v 19:49 | proženy.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Špatné vysvědčení - a co teď?

A je to tady! Vysvědčení je silný moment konfrontace mezi dětmi, jejich snažením či nesnažením, a rodiči s jejich nároky. Je to zhodnocení deseti měsíců trvající práce a psychického vypětí obou stran. Taky by mohlo být příležitostí pro dětský stres a útěky z reality, a to přeci nikdo nechceme. Jak se s ním vyrovnat?
Spousta slavných osobností se v dětském věku nějak extra dobře neučilo. Možná i proto, že je obyčejná škola spíš nudila. Například Albert Einstein nenosil vůbec samé jedničky. Takže pár kulí neznamená, že právě váš potomek nemůže být v budoucnosti úspěšný! Vysvědčení je i oznámkování rodičů, vašeho celoročního přístupu ke škole dítěte. A kdyby bylo nejhůř, můžete vynadat i sami sobě.

Máme tu je ideální čas pro výletování=o)

11. června 2010 v 19:49 | mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Na rodinný výlet pěšky, nebo na kolech?

Máme tu je ideální čas pro výletování. Jestli přemýšlíte, zda se s dětmi vydat do světa na bicyklech nebo po svých a co by vám na takovém výletě nemělo určitě chybět, pak jsou následující řádky určeny právě vám.
Než si obujete pohorky či osedláte bicykl, je určitě dobré důkladně promyslet, kam se vydáte. S dětmi totiž ono známé "i cesta může být cíl" příliš neplatí.
Právě cíl výletu musí být pro děti atraktivní. Starších dětí se zeptejte, o co by měly zájem, nebo jim dejte na výběr z několika možností. Co by rádi dospěláci, to je v tomto případě až na druhém místě.
Pokuste se proto na chvíli vnímat svět očima dítěte. Co byste jako malá holka či malý kluk rádi viděli? Rozhledny, jeskyně, zříceniny?

První pomoc

11. června 2010 v 16:29 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

První pomoc je základ

Všichni chceme být zdraví, jenže v životě nastanou i takové situace, které nejsou nikomu příjemné. Jedním z takových okamžiků může být nehoda v autě, zranění při sportu nebo prostě jen málá lapálie na dovolené s dětmi, při které si váš miláček zlomí třeba nohu. Ale co teď?
V takových chvílích je potřeba zachovat klid, chladnou hlavu a hlavně vědět, co je potřeba udělat. Jenže ruku na srdce, kdo z vás by byl schopný poskytnout plnohodnotnou první pomoc.
Upřímně si myslím, že málokdo. Všichni si ve skrytu duše myslíme, jak jsme schopni pomáhat, ale mnohdy neodborná a amatérská pomoc může způsobit více potíží než užitku.

Banánové placičky

10. června 2010 v 15:39 | Pošli recept |  Recepty

Banánové placičky

pošli recept

Doba přípravy

20 minut

Počet porcí

4

Ingredience

 • banány: 4
 • mouka polohrubá: 200 g
 • mléko: 100 ml
 • vejce: 2
 • prášek do pečiva: 1
 • olej na smažení: dle potřeby
 • cukr moučkový na posypání: dle chuti

Jak začít žít lepší život

4. června 2010 v 20:39 | mladá žena.cz |  Životní situace

Jak začít žít lepší život

..
Je toho na vás v poslední době moc? Starosti se valí ze všech stran a vy nevíte, co dál? Cítíte, že byste chtěli žít jinak, ale nevíte jak?
Ujasněte si priority!
Co pro vás znamená pojem "lepší život"? Lepší finanční situaci, vyřešení všech problémů v práci, urovnání partnerského života nebo nápravu ne zrovna ideálních vztahů s rodinou? "Pod pojmem lepší život si každý z nás může představovat něco jiného. Někomu půjde o mravní přesah, jinému o uspokojení vlastních materiálních potřeb, další se bude snažit o spokojenost těch, kterým dopřál, aby se na něj emočně či existenčně navázali. Možná právě tím by každý mohl začít - snahou jim alespoň neubližovat.

Otčím mě obtěžuje!

3. června 2010 v 21:09 | žena-in |  Životní situace

Falešné obvinění: Otčím mě obtěžuje!

..
Ze žárlivosti nemusejí páchat zločiny jen dospělí, ale i děti. Třeba v případě, že si maminka domů přivede nového přítele.
Znám ze svého okolí  jeden zajímavý příběh. Začátek není tak neobvyklý. Svobodná matka s dvanáctiletou  dcerou se zamiluje a přivede domů "nového tatínka". Všichni (tedy dospělí) si malují nový život a vytvoření úplné rodiny. Dcera bude mít konečně otce, tak jak se to patří, možná přibude ještě bratříček... Skutečnost však byla poněkud jiná. Člověk míní, děti mění...
Dvanáctiletá Maruška byla s novým tatínkem moc nespokojená. Ne, že by byl zlý, ale nemá v jejich bytě prostě co dělat. Je to vetřelec, který překáží v koupelně, v kuchyni i u televize, a navíc mu máma věnuje spoustu času.

Letní režim pro vaše vlasy,.,

2. června 2010 v 16:39 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Letní režim pro vaše vlasy

..
Chránit vlasy před škodlivým UV zářením je stejně důležité jako chránit pokožku. Vysoké teploty, intenzivní sluneční záření, sůl a chlór, to vše se může na jejich vzhledu negativně podepsat.
Chcete-li mít i přes léto vlasy lesklé a zdravé, stačí, abyste dodržovaly pár jednoduchých zásad. Vaše vlasy pak budou vypadat stejně jako v kterémkoliv jiném ročním období. Není to žádná věda.

Dodávejte vitamíny

1. Je dobré, abyste ještě před propuknutím těch nejparnějších dní začaly tělu dodávat vitamíny A a B.