Květen 2010

Jak zahnat chmury

28. května 2010 v 19:39 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Jak zahnat chmury

..
Zamračený pohled, zamračené nebe… Nic vás nebaví, nic se vám nedaří a máte pocit, že každou chvíli přijde další rána, která vás položí. Ne zrovna optimisticky začíná tento článek, ale koho by občas takový pocit marnosti nepřepadl?
Nevíte si rady v práci, máte problémy s partnerem nebo dětmi a už se nevejdete do vaší nejoblíbenější sukně. V noci nemůžete spát a potom poklimbáváte celý den. Zkrátka máte všeho nad hlavu a denní kolotoč povinností se točí až moc rychle. Jak z toho ven? Je třeba na chvilku zpomalit anebo se úplně zastavit.

Co se naučíte od mužů=o))

27. května 2010 v 21:00 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Co se naučíte od mužů

Celý život je ve znamení poznávání, objevování a učení se něčeho nového. První poznatky o životě okolo vás pochytíte od rodičů a sourozenců, někdy zapracuje i babička s dědečkem.
Další etapy učení vás čekají v mateřské školce, na základní a střední škole, kdo má velké štěstí, odnese si vědomosti i z univerzity a "vejšky". Občas si někde něco přečtete, něco zaslechnete, sem tam kouknete na televizi nebo prosurfujete internetem. Ale to nejdůležitější a nejpotřebnější pro život vás stejně nenaučí nikdo jiný než muži. Nemusí to být váš přítel nebo manžel. Může to být kolega, kamarád nebo váš bratr. A nedá to ani moc práce. Prostě se jen na chvíli zastavte a pozorujte. A co že vás ti muži mohou naučit?

Vypěstuj si lepší vztah sama k sobě..

27. května 2010 v 14:19 | slečna info |  Životní situace

Vypěstuj si lepší vztah sama k sobě

.
Všichni máme občas pocit, že se nám nic nedaří. Občas zkrátka zajde slunce a naše plány vadnou a klesají k zemi. Depresemi a sebelítostí však nic nevyřešíš - stejně tak jako přehnaným sebevědomím a horečnatou snahou prokousat se vším za každou cenu.
Dlouho nám psychologové tvrdili, že k tomu, abychom se cítili šťastnější, si musíme umět vážit sami sebe a vypěstovat si pevné sebevědomí. Takový přístup však není vždy nejšťastnější a naopak může plodit další starosti. Dnes už i odborníci dospěli k názoru, že k vnitřnímu štěstí je mnohem důležitější, abychom se měli rádi takoví, jací jsme, dokázali si připustit své chyby a žít s nimi.

Jedete na výlet? Nezapomeňte...

22. května 2010 v 15:50 | prokrasnetelo.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Jedete na výlet? Nezapomeňte...

prokrasnetelo.cz
Čím jsou některé věci samozřejmější, tím větší tendenci máme na ně zapomínat. Že je pořádná výbava na výlet nezbytná, dobře víme, sáhněme si ale do svědomí: bereme s sebou vždy skutečně vše, co bychom mohli potřebovat?
Už ve škole jsme dostávali kartičky, co si s sebou určitě na výlet nesmíme zapomenout, o seznamech, které provázely každoroční odjezd na tábor, ani nemluvě. Dnes bychom takový soupis toho nejdůležitějšího měli mít ve svých hlavách automaticky.
Mluvíme-li o výletě, máme na mysli túru na takových patnáct dvacet kilometrů... ne odpolední procházku kolem Vltavy.
Znalost terénu hraje samozřejmě důležitou roli - je určitě rozdíl, jestli jedeme do míst, které známe jako vlastní boty, nebo jestli na nás čeká lokalita dosud neprobádaná.

Mám doma partnera,.,.,.

21. května 2010 v 13:40 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Mám doma partnera, nebo dítě?

Muž: Co je k večeři? Proč nemám vyžehlenou tu modrou košili? Kde mám kalhoty? Snad mě necháš dohrát další level, pak už to jdu spravit.Nebaví mě to, tak to dělat nebudu… Žena: Ty si mě vůbec nevšímáš! Mohl by ses o mě trochu více starat?
Jsou vám tyto věty povědomé? Cítíte, že je odněkud znáte? Slýcháte je od partnerů či od partnerek?
Každý člověk si vybírá partnera podle určitých kritérií. Někdo hledá spíše ochranitele, jiný chce partnera citlivého.
Někdo dává najevo, že se rád stará o druhé, jiný naopak chce někoho velmi samostatného a nezávislého.
Velmi často je tento výběr prováděn nevědomě. Naše reálná představa o tom, koho bychom chtěli, se tedy potom ne vždy stává realitou.
Velmi často kopírujeme viděné rodinné vztahy v původní rodině.

Devatero tajemství vnitřního štěstí a dobré nálady=)

20. května 2010 v 15:19 | slečna info |  Životní situace

Devatero tajemství vnitřního štěstí a dobré nálady

,,,,
Ne vždy nám sluneční paprsky a první sedmikrásky přidají na náladě samy o sobě. Jak se zbavit jarní únavy, depresí a cítit se vnitřně šťastnější a spokojená sama se sebou?
Slečna ti poradí devět ověřených zlepšováků nálady.

1. Na vlnách svižných rytmů

Hudba je jedním z nejznámějších povzbuzováků. Nakrm svůj playlist pořádně svižnými peckami, které ti rozbuší srdce,
rozproudí krev a pomůžou odplavit všechny splíny i negativní emoce, které v tobě za celou zimu nahromadily. Skvělý je také tanec. Zajdi si na hodinu energického zumba dance či salsy, běžte se s kamarádkami po dlouhé době pořádně vyblbnout na diskotéku nebo si zaskákej klidně jen tak sama doma před zrcadlem.

Co byste také měly vědět o medu

19. května 2010 v 19:39 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

K čemu všemu je dobrý med?

med
Med je nejenom sladká dobrota, ale také přírodní antibiotikum, afrodiziakum a balzám. Pravidelná konzumace medu je účinnou prevencí před vznikem různých onemocnění. Medvídek Pú nás na to chtěl nejspíš upozornit už dávno.
Možná by stálo za to kouknout se včelám pod pokličku a ujasnit si, jakým způsobem med vlastně vzniká. Včela medonosná med nenosí, pouze si do úlu přináší květový nektar nebo medovici (hustou lepkavou šťávu), suroviny na výrobu medu. V úlu tyto suroviny předává úlovým včelám, které je pomocí šťáv vylučovaných hltanovými žlázami teprve zpracovávají na med.

Příprava na porod))

17. května 2010 v 20:09 | estranky.cz

Rodičovská realita

Oblečení
1. dítě -          Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě -          Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.
3. dítě -          Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě -          Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě -          Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie. Můžete to být klidně i vy.
3. dítě -          Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě -          Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě -          Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že posledně to vůbec nepomohlo.
3. dítě -          Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Letní brigádu je třeba shánět zavčas

16. května 2010 v 18:29 | slečna info |  Životní situace

Letní brigádu je třeba shánět zavčas

brigáda
Blíží se prázdniny a snad každá školačka by ráda někam na brigádu. Nezaměstnanost je problémem snad všech měst, ale ty přesto zoufale toužíš vydělat si nějaký ten peníz na prázdniny a pár nezbytností. Co s tím?
Máme vůbec šanci v době, kdy nás stíhá jedna krize za druhou, sehnat něco slušného? A z čeho můžeme vybírat?

Mít krásná a pevná prsa je snem mnoha žen. =O)

15. května 2010 v 15:49 | prokrasnetelo.cz |  Diety+cvičení

Mějte krásná a pevná prsa už za pár týdnů

dívka.cz
Mít krásná a pevná prsa je snem mnoha žen. Docílit toho přitom není vůbec těžké! Stačí si nějaký čas a úsilí vyhradit na cvičení, lehce upravit stravu a je to!
V minulých článcích jsme si postupně řekli, jak procvičovat jednotlivé partie vašeho těla. Začali jsme lýtky, pokračovali přes stehna a zadeček a skončili bříškem. Dnes se zaměříme na prsa, další partii, jejíž formování bývá cílem mnoha z vás.
Chcete-li docílit zpevnění a obecně zlepšit tvar vašich ňader, budete se muset smířit s tím, že tomu budete muset něco obětovat. Nejzákladnější cestou, jak toho docílit, je pravidelně cvičit. Dnes si představíme především cviky určené do posilovny, neboť ty na doma jsme si uvedli před časem v článku mapujícím obdobné téma, ale z perspektivy cviků, na které nepotřebujete stroje.

Mluvte o svých pocitech.......

14. května 2010 v 14:09 | estranky.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Umění -Vcítit se

Empatie je jeden z nejušlechtilejších pocitů, které v sobě může člověk najít a rozvíjet. Napomáhá nám užívat si drobné i velké radosti života a nacházet také jeho smysl.
Každý z nás si přeje, aby jeho dítě vyrostlo v báječného člověka, obklopeného hromadou dobrých přátel. Člověka, kterého bude mít každý rád, a dokáže vytvářet plnohodnotné a trvalé vztahy.

Zumba - první cvičení, které připomíná taneční párty=)

9. května 2010 v 9:59 | zumba.com |  Diety+cvičení

Zumba - první cvičení, které připomíná taneční párty

párty
Napadlo vás někdy, že by bylo příjemné užít si cvičení tak jako na nějaké taneční párty? Díky zumbě je to možné. Nový fitness program spojuje cvičení s latinskoamerickými tanci. A je po celém světě čím dál oblíbenější.
Zumba vznikla náhodou, když tanečník a choreograf zpěvačky Shakiry Alberto Perez přišel na hodinu aerobicu a zjistil, že si zapomněl přinést hudbu na cvičení.

Jaký dárek na Den matek?

8. května 2010 v 21:49 | prokrasnetelo.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Den matek - nezapomeňme na ně!

Na druhou květnovou neděli, letos tedy na 9. 5., připadá Svátek matek. Jedná se o svátek, který má za sebou dlouhou tradici. Všichni si jím máme připomenout, co pro nás naše maminky znamenají, a za jejich starost se odvděčit alespoň malým dárkem.

Maminko, dnes odpočívej

V tento slavný den byste žádnou maminku neměli nechat pracovat. Jednou vezmou chod celé domácnosti do ruky ostatní členové rodiny.Vykonají za maminku veškeré domácí práce a budou se těšit z toho, že se na ně příjemně usmívá. Ideální dárek je nechat ji déle prospat a samozřejmě odpočitnout.

Z tebe nic nebude!..

8. května 2010 v 18:00 | mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Z tebe nic nebude!

"Nech to, já to udělám, ty jsi takový nešika!"
Taková věta může znamenat pro dítě "památku" na celý život. Je přitom jedno, jaký dospělý z něho vyroste. Dítě nosí tuto větu v hlavě a pokaždé působí jako proroctví, které brzdí jeho úspěch.
Slova jsou silná a mohou velmi ranit. Některá jsou dokonce tak silná, že nás provázejí celý život jako kletba. Věty jako: "To se nedělá!" , "Nech to, stejně se ti to nepovede!", "Toto děvčata nedělají!", "Ty máš obě ruce levé!" zná každý z nás. Dospělí je používají jako komentáře k chování dětí, když jsou ve stresu nebo když je děti "vytáčejí" do nepříčetnosti.

Ještě než se rozejdete

7. května 2010 v 20:39 | ladyzone.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Ještě než se rozejdete

..
Vztahy jsou plné radosti, štěstí, nezapomenutelných zážitků, ale i starostí, překážek a trápení. Chvíli jste nahoře, chvíli dole. Váš vztah může někdy připomínat horskou dráhu, ze které nelze vyskočit. Přitom stačí ji trochu zpomalit…
Když přemítáte, co je pro vás nejlepší
V každém vztahu nastanou pernější chvíli, kdy máte pocit, že si s vaším protějškem už tolik nerozumíte. Hlavou se vám honí myšlenky, zda má takový vztah ještě smysl.
Jestli má cenu neustále dokola řešit ty samé problémy, jestli máte ještě náladu na to poslouchat, co jste zase udělal(a) špatně. V horším případě na vašem rande trpět ticho, které se mezi vámi rozprostírá čím dál tím častěji.

Proč je nezbytné ......

7. května 2010 v 19:49 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Proč je nezbytné pít vodu?

Když napsal Jarek Nohavica refrén "Pijte vodu, pijte pitnou vodu, pijte vodu...", museli se lékaři a dietologové tetelit blahem. Často si vůbec neuvědomujeme, co může taková maličkost, jakou je pití vody, s naším tělem udělat.
Činnost lidského organismu totiž z velké části závisí právě na vodě. V lidském těle je v průměru 65-75 % vody. Tato voda se mimo jiné podílí na trávení a vstřebávání potravy, na vylučování odpadových látek z tlustého střeva, na regulaci tělesné teploty, na správné činnosti kloubů atd.
Voda je rozpouštědlo, které umožňuje hladký průběh různých chemických dějů uvnitř našeho organismu.

Máslo na hlavě

6. května 2010 v 18:49 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Máslo na hlavě, čili asertivní obligace

...
Takto složitě je nazván postup, jak reagovat na manipulativní kritiku či na nepříjemné prosby, tak, abychom se necítili špatně ani my, a dokonce ani dotyčný kritik. Ulehčete si odmítnutí a naučte se reagovat na kritiku.

Vysvětlení, empatie, kompromis

Autorem této teorie, která se skutečně řadí mezi asertivní techniky, je Richard F. Rakos, americký psycholog, který tvrdil, že asertivita jako taková je v některých situacích příliš tvrdá, urážející partnera a stupňující jeho agresivitu.

7 tipů, jak zaujmout muže=)

5. května 2010 v 18:39 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

7 tipů, jak zaujmout muže

Každá z nás si nejednou vysnila toho pravého, ať už tak, že ho zahlédla na ulici, potkala v restauraci, nebo jste byli dlouholetí přátelé. Problém je v tom, jak na sebe upoutat pozornost, aby si vás všiml, ba dokonce abyste ho získala.
V takových případech je hlavní zvýraznit svou osobnost, vzbudit u muže touhu a působit sebevědomě. Ve zkratce je potřeba nějakým způsobem vyniknout. Ale jak na to?

Sója- jak si zdravě a dobře pochutnat

5. května 2010 v 15:29 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Sója: jak si zdravě a dobře pochutnat

Sója je maso rostlinného původu. Půl kila sóji obsahuje stejné množství bílkovin jako dvě kila masa. V přepočtu na vajíčka to dělá 28 vajec a na mléko celých 5 litrů. Bílkoviny ze sóji jsou přitom těm ostatním naprosto rovnocenné.
Sója byla vůbec poprvé vyšlechtěna v Číně před než jak třemi tisíci lety a je to jedna z nejstarších kulturních plodin. Dnes sóju konzumujeme v různých formách - v podobě kostek a plátků, jako sójové mléko, jako tofu nebo jako nepříliš známé tempeh (javánský potravinový produkt).
Uvařená sója sama o sobě nemá žádnou chuť.

"Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas."

1. května 2010 v 22:39 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Líbejte se, je tu lásky čas!

líbání
"Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl lásky čas." Mezi námi určitě nenajdeme nikoho, komu by nebyly alespoň povědomé úvodní verše ze známé milostné básně Máj. Právě dnes je totiž 1. máj, počátek měsíce května a všudypřítomné období lásky.
Tuto skutečnost vidíme jak mezi často se líbajícími lidmi, tak samozřejmě v přírodě, která je v rozpuku. A kdo se vyzná v astrologii, pak ví, že tento měsíc je pod vládou planety Venuše - bohyně lásky, štěstí, jara. Pojďme se společně podívat na to, jaké májové tradice se dodržují v České republice.