Duben 2010

"Pospěš si!" Kolikrát za den řeknete tuto větu?..

30. dubna 2010 v 15:49 | mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Udělej to hned teď!

"Pospěš si!" Kolikrát za den řeknete tuto větu?
Dělat něco rychle - to je tlak, kterému jsme dnes vystaveni všichni. Zvyšováním efektivity se snaží mnohé firmy vyřešit svoje problémy.
Tato snaha ovlivňuje náš i společenský život a zasahuje také do oblastí, o kterých si myslíme, že tam nemá co pohledávat, např. do rodiny.
Rodina je také jakýmsi malým podnikem, který musí fungovat.
Rodina nám má v první řadě dávat pocit bezpečí. Ale tento pocit ještě nenavaří oběd, nevypere špinavé prádlo... Jak zvládnout chod domácnosti a přitom vést šťastný rodinný život?
O rozdílném vnímání času dětí a dospělých
Naše smyslové orgány dokáží vidět, slyšet, cítit, hmatat. Jen uběhlou dobu cítit nemůžeme. Vnitřní hodiny, kterými odhadujeme, jak plyne čas, se vytvářejí již v průběhu dětství. Až ve školním věku dítě pochopí, že zbytek světa má svůj chod i bez jeho existence. Autobus nebude s odjezdem čekat, než si zaváže tkaničky od bot.


Mají to krásné ženy na světě jednodušší?

28. dubna 2010 v 19:20 | prokrasnetelo.cz |  Z deníku slečny Lindy

Mají to krásné ženy na světě jednodušší?

www.deviantart.com
Jsem Linda. Jsem mladá, jsem pěkná a jsem chytrá. Na první pohled mi možná budete závidět, ale věřte - není co. Slovo "chytrá" jako by neexistovalo. Všichni koukají jen na můj vzhled...
Z deníku slečny Lindy se v následujících dnech budete pravidelně dočítat nejrůznější perličky ženského světa. Jak Linda vidí nevěru, jaké má zkušenosti se sexem, co jí na chlapech štve? I to budou témata jejích článků. Dnes tom, jestli to pěkné ženy mají na světě jednodušší.

Jsem pěkná - je to výhoda? 

Ahoj holky! Jmenuju se Linda, jsem dlouhovlasá modrooká blondýna, je mi 24 let a pracuju v reklamní agentuře. Dneska si s dovolením vyleju srdce na téma, jestli mají hezké holky na světě výhodu. Co myslíte vy? 
Odmala mi všichni říkali, jaká jsem krásná holčička.

Výchova puberťáka

28. dubna 2010 v 15:59 | mojebetynka.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Výchova puberťáka

dcera a matka
Nepodrážejte sebevědomí
Dítě v pubertě je značně přecitlivělé. Všechny hormonální přeměny s ním prostě mávají, že zjednodušeně řečeno neví, čím je. Cítí se osamělé, nerozumí si, je pod vlivem velkých emocionálních změn a buduje si dospělé sebevědomí. A právě to by měli rodiče podporovat. "Rodiče náctiletých by si měli dát pozor zejména na kritické poznámky, které se týkají image či inteligence. Věty typu "Ty máš tedy ránu" nebo "Jak můžeš být tak blbá" mohou napáchat velké škody a to i v případě, že je rodiče vypustí jaksi mimoděk. Teenager je totiž velmi citlivý a následky i těchto nevinných poznámek si může nést hluboko do dospělosti," komentuje největší výchovné prohřešky...
Dopřejte jim trochu volnosti a soukromí
Bohužel je to tak. Váš miláček už je prostě malý dospělý a jako takový si trochu soukromí zaslouží a hlavně ho potřebuje. Samozřejmostí by mělo být před vstupem do jeho království zaklepat. Takže příště žádné zbytečné chození do jeho pokoje, protože se chcete zeptat, jestli nemá hlad - a ve skutečnosti jen chcete zjistit, cože to dělá.

Jak pochopit chlapa

28. dubna 2010 v 12:59 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Jak pochopit chlapa

2
Rozdíly mezi mužem a ženou se koneckonců zmenšují čím dál víc, někdy se zdá, že už skoro vymizely. Ženy se nebojí fyzické práce a muži chodí na "mateřskou". Ovšem jak každá z nás jistě ví, nepatrné odlišnosti mezi křehkým pohlavím a pány tvorstva jsou zakořeněny tak hluboko, že se jich úplně zbavit prostě nedá.
Jsou to totiž titěrné rozdílnosti mezi ženským a mužským myšlením. Zkrátka a dobře, jeho mozek je nastaven trochu jinak než váš. A to je přesně ten důvod, proč občas chlapy nedokážete pochopit, proč vám nejde do hlavy jejich chování a proč se nakonec pohádáte kvůli úplné maličkosti. Zde máte několik myšlenkových rozdílů, které vám jeho chování pomůžou pochopit.

Co se ještě dá odpustit, a co už ne???

24. dubna 2010 v 18:49 | evalabusova.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Síla odpuštění

Je možné se usmířit, pokud ve vztahu dojde k vážnému porušení pravidel láskyplného soužití? Jak se pozná, že vztah už nemá budoucnost a že je lépe se rozejít?
K lásce mezi mužem a ženou patří vysoká míra důvěry i vzájemného odevzdání se, která však během života může paradoxně vést také k hluboké bolesti a utrpení. To v případě, že náš partnerský protějšek, na něhož plně spoléháme, udělá něco, co se vymyká předpokládaným pravidlům soužití nebo co je dokonce pokládáno za vyslovenou podpásovku.
Je samozřejmě rozdíl, zda partneři jeden druhému uštědří bolest a zranění neúmyslně, protože při svém činu nedomysleli všechny souvislosti, nebo zda v krizové situaci vědomě upřednostní bezohledné chování, které přinese subjektivní prospěch pouze jim samým, bez ohledu na druhého a bez zvážení pravidel obecně uznávané slušnosti.

Jak dieta funguje?

23. dubna 2010 v 16:09 | prokrasnetelo.cz |  Diety+cvičení

Zvolte si dietu podle krevní skupiny

Mezi tukovými buňkami a krevní skupinou existuje velmi úzká spojitost. Krevní skupina je odpovědná za to, jak dobře vaše tělo potravu zpracovává, a proto jestliže se chystáte začít s dietou, nechte se inspirovat.
Krevní skupina toho má, co říct k vaší stravě opravdu mnoho. Například máte-li krevní skupinu 0, pocházíte vývojově od lovců a sběračů, kteří ke svému vývoji potřebovali velké množství masa. Lidé s krevní skupinou A se kloní spíše k vegetariánství. Ti, co mají krevní skupinu B jsou nejlépe uzpůsobeni na konzumaci velkého množství mléčných produktů a vajec.

Zabiják akné....

22. dubna 2010 v 16:49 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

PureActive ExfoBrusher: zabiják akné

Proti akné a stopám po akné je potřeba účinně zakročit. Garnier představuje novinku ExfoBrusher z řady PureActive, která má silný účinek, přesto je velmi jemná.
PureActive ExfoBrusher intenzivně eliminuje i ty nejhůře dostupné nečistoty a odumřelé buňky, redukuje tvorbu kožního mazu, a tak brání vzniku černých teček. Pleť účinně čistí a působí preventivně. Čisticí účinek je okamžitý (podle studie: póry hloubkově vyčištěny, sebehodnocení 50 subjektů).
Složení Pure Active ExfoBrusheru je koncentrované - obsahuje antibakteriální kyselinu salicylovou a přírodní extrakt HerbaRepair.

Problém - řešení

22. dubna 2010 v 15:39

Problém - řešení

bravogirl

Málo se směješ?
Chyba není v tobě. Jednoduše kolem sebe nemáš ty správné lidi! Seznam se s novými kámoši a uvidíš, že tvůj život bude hned veselejší. Vrhni se na něco nového, co tě bude bavit,  a kde s ebudeš moct seznámit.
Potřebuješ víc volnosti?
Hlavně neseď doma. Najdi si nějaký kurz nebo kroužek, třeba břišní tance nebo keramiku, který ti vaši nebudou moct zakázat, Nebo přiveď své kámošky ukázat rodičům. Až je poznají, nebudou se třeba tolik bát pouštět tě s nimi ven.
Některé holky na tebe žárlí?
To je vlastně pozitivní, ne? Když na tebe někdo žárlí, tak proto, že by chtěl být jako ty. Proti žárlivosti existuje jen jedno řešení - lhostejnost. Hlavně ostatními neopovrahuj a zůstaň přirozoená a ke všem milá. Přejde je to!
Máš ve škole nepřítelkyni?
Jestli jde o holku, kteoru vídáš každý den (nebo skoro), nejlepší bude si jí nevšímat. Neopovídej na její útoky a dělej, jako by neexistovala. Tím jí nejlíp namíchneš a ji to po nějaké době přestane bavit, uvidíš.
Nelíbí se ti tvoje pověst?
Máš dvě možnosti. První je jednodušší - ignoruj všechno, co se o tobě říká. Druhá možnost je pro odvážnější povahy - zkus rázně vyvrátit pomluvy tím, že se budeš hájit přímo před těmi, kteří je roznášejí.

Hýbejte se a hubněte=)

21. dubna 2010 v 15:29 | prokrasnetelo.cz |  Diety+cvičení

Desatero pro krásné křivky

..
V dubnu přichází každoroční snaha o vysoustruhování naší postavy do plavek, krátkých sukní či šortek… Pro začátek vás navnadíme desítkou tipů, které vám pomohou zbavit se přebytečných tukových polštářků a dostanou vás do formy!
Léto se blíží čím dál víc, se stoupajícími teplotami odhazujeme vrstvy svršků a odhalujeme tak, ať chceme, nebo ne, své tělo zvědavým, hodnotícím pohledům okolí. Pokud však letos opravdu chcete dotáhnout své snažení do konce a skutečně zhubnout, je nejvyšší čas začít právě teď! Viditelného úbytku váhy a zpevnění postavy docílíte pomocí našich nenáročných, ale přesto chytrých a účinných tipů! Mnohé určitě znáte, avšak jak se říká, opakování je matka moudrosti.

Relaxační víkend

16. dubna 2010 v 20:30 | help24

Relaxační víkend

Lucie
Známe to všichni. Celý týden jsme v jednom kole, práce, domácnost, málo spánku a zase práce. Občas zbude trocha času na naše koníčky nebo posezení s kamarády. V dnešní době je času na odpočinek čím dál méně, zato nároky na čas strávený v práci jsou stále větší. Abychom se úplně nezbláznili, musíme jednou za čas vypnout. Oprostit se od každodenních starostí a zapomenout, že nějaká práce a jiné povinnosti existují. Víkend je sice součástí  každého týdne, ale většina lidí ho využívá spíš k dohnání restů nahromaděných ve všedních dnech. Takže o odpočinku a regeneraci sil nelze vůbec mluvit.

Zbavte se všedních starostí a relaxujte

Jak už bylo řečeno, málokdo umí využít víkend k relaxaci a regeneraci fyzických i duševních sil pro další boj s každodenními starostmi.Přinášíme vám několik tipů, jak na to.

Jak začít koketovat?**

16. dubna 2010 v 19:30 | estranky.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Jak začít koketovat?

Chtěli byste umět flirtovat, ale myslíte si, že to nezvládnete? Že nejste tak atraktivní nebo svůdní a nemáte takovou vyřídilku jako jiní? Zkrátka že se neumíte dvořit, laškovat a bezpečně se pohybovat na tanké hraně smyslnosti při nezávazné konverzaci?
I mnozí jiní se domnívali, že flirtovat se nedá naučit. Pak se ale přesvědčili, že stačí pár triků a úspěch u opačného pohlaví se hned dostaví.
Jste to vy, kdo si bude hrát!
Úspěch flirtu nikdy není a nebyl založen na fyzické kráse! Bohužel mnohý potenciálně velmi úspěšný svůdník se nechá odradit už jen pohledem do zrcadla, ve kterém vidí jen to, co přesně chce - dlouhý ošklivý nos,velké uši

Ženy žárlí veřejně, muži potají

16. dubna 2010 v 14:19 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Mužská a ženská žárlivost

Žárlit je lidské. Prý je to přirozený důkaz lásky druhému. Kdo se ale tváří v tvář setkal se silnou žárlivostí partnera, určitě nebude s výše zmíněným plně souhlasit. Někteří psychologové dokonce žárlivce a žárlivky považují za osoby pro vztah nevhodné.
Žárlivce nepoznáte na první pohled. Situaci totiž ztěžuje fakt, že žárlivost je mnohdy partnery hraná právě proto, že je jakýmsi "pseudodůkazem" lásky. V případě, že se jedná pro obě strany o milou partnerskou hru na žárlivost, pak je vše v pořádku.

Co si objednávat, aby to působilo žensky=D

15. dubna 2010 v 18:49 | prokrasnetelo.cz

Jak být dámou v restauraci?

Když přijdete do restaurace, víte, co si objednat k pití, abyste nepůsobila jako buranka, ale vzbudila dojem, že jste pravá dáma? Náš článek vám poradí, jakým způsobem se v restauraci chovat, co si objednávat, aby to působilo žensky.

Rada na začátek

Každá žena má své zvyky, a ví, co má ráda, ale občas je vhodné rozšířit si obzory a vyzkoušet něco nového. Ovšem ne vždycky je k tomu ta pravá příležitost. Na setkání s přáteli nebo s rodinou můžete experimentovat, jak se vám zachce, ale pokud máte před sebou schůzku se zaměstnavatelem nebo novým partnerem, neriskujte trapas tím, že si objednáte něco, co vám "nepoleze".

Čí život vlastně žiješ?

14. dubna 2010 v 18:00 | help24 |  Životní situace

Čí život vlastně žiješ?

..
Jdeme životem a postupně si přivykáme všemu, co děláme, ohodnocujeme veškerou činnost jako atraktivní a pro nás přijatelnou nebo naopak nepřitažlivou a nevyhovující. Co ale způsobuje, že pro mě tak atraktivní a uspokojující činnost je pro jiného nudná a nezáživná? Co způsobuje, že již od ranného dětství se projevujeme jako osobnosti s jasným stylem a touhou dělat pouze určité věci? Bylo to všechno v moci našich vychovávatelů nám ukázat, co je potřeba dělat a tak vytvářet návyk na určitou činnost? Určitě ano. Všichni mi jistě dáte za pravdu, že dobrá práce rodičů se nedá ničím zaměnit, že jejich postupná práce na zdokonalování našich návyků a předávání jejich vidění světa do našeho mozku se nadá opomenout.
Na druhé straně se ale nemohu spokojit s faktem, že jediným měřítkem formování našich návyků a s nimi spojené stupnice zážitků při jejich provádění, bylo pouze rodinné zázemí.

Traumata v dětství

11. dubna 2010 v 11:10 | doktoronline.cz |  Životní situace

Traumata v dětství

..
Bohužel každé dítě nemá to štěstí, aby vyrůstalo v prostředí plné harmonie a lásky. Děti, které prožily již v raném věku násilné odloučení, ztrátu, či jiné zranění, mají později problémy s vlastními pocity a jsou citově narušené. Navenek se sice může stát, že je všechno v pořádku, ale takové děti jsou ve skutečnosti ve velké nepohodě a hluboko uvnitř zraněné. Mohou reagovat přecitlivěle na sebemenší odmítnutí, protože mají pocit, že o ně nikdo nestojí a že nejsou dost dobré.

Pomoc! Přepadli mě!

10. dubna 2010 v 17:59 | prokrasnetelo.cz

Pomoc! Přepadli mě!

Také se bez obav sama potulujete nočními ulicemi? Neblázněte! Nebezpečí číhá na každém rohu! Naučte se, jak se případnému násilníkovi ubránit…
...

Znásilnili mě!

Pro pětadvacetiletou Sandru byla sobota úplně normální den. Večer byla pozvaná na večírek ke známým, který se ovšem dost protáhl, a dívka musela jít po tmě domů pěšky. Byla lehce omámená alkoholem, takže žádné nebezpečí nepociťovala… Koneckonců, takhle pozdě domů chodila sama často a nikdy se nic nestalo, tak co? 
Před parčíkem chvíli přemýšlela, jestli má jít přes něj, anebo ho zdlouhavě obcházet. Samozřejmě zvítězila první možnost - už se totiž viděla v posteli. Najednou za sebou zaslechla kroky. Rozhodla se trošku zrychlit, ale funění se stále přibližovalo. Mužské ruce ji chytily za zátylek a povalily ji na zem. Ani nestačila volat o pomoc a bylo po všem. Nezmohla se na žádný odpor.

Dvanáct chyb ve výchově

8. dubna 2010 v 18:59 | estranky.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Dvanáct chyb ve výchově

..
Hádky, lhaní, velké nároky, ale i podceňování. Přečtěte si, jakých dvanácti největších prohřešků se můžete dopustit při výchově svého dítěte.
1. Nedostatek citu
Pokud dítě necítí, že ho mají rodiče rádi a nezajímají se o ně, může mít v budoucnu i ono problémy vyjádřit svoje city. Je smutné, ustrašené a někdy i agresivní. Lásku a zájem si může u jiných vynucovat nebo "kupovat". To když například rozdává vrstevníkům dárky. Anebo začne hledat "náhradní" rodinu například v partě.
2. Málo času
Rodiče by si na děti měli udělat čas každý den. Nemusí mít výčitky, pokud budou trávit společné chvíle třeba jen hodinu denně. Důležité je hlavně to, jak je prožijí. Měli by se dítěti plně věnovat, hrát si s ním, povídat, vymýšlet plány. V době, kterou si vyčlení pro děti, by se neměli rozptylovat ničím jiným, měli by vypnout mobilní telefon, nevařit, neuklízet, nečíst si časopis.

Co nás motivuje?*

8. dubna 2010 v 17:39

Co nás motivuje?

Znáte situace, kdy jste byli třeba na zajímavé přednášce, přečetli jste si knihu o osobním růstu, poslouchali jste audio program plný lákavých nápadů a řekli jste si: "jo, takhle to udělám, to zkusím, to je paráda…"? A stalo se Vám pak taky, že jste se za měsíc přistihli, že jste ze svých předsevzetí nic neuskutečnili?
Máme plnou hlavu nápadů, co bychom mohli udělat, čemu bychom se mohli věnovat, co bychom chtěli…a pak tak nějak zabředneme do každodenních činností a povinností...Zaplatit složenky, dojít na nákup, jé, mají slevy a to je zajímavý pořad v televizi…a naše přání a "rozhodnutí" něco ve svém životě změnit, je prostě fuč.

Veverka žere citron=D

7. dubna 2010 v 19:33


Návod k používání bezpečného internetu

4. dubna 2010 v 23:19 | pomoconline.cz |  Životní situace

Být cool online

Lucie

Surfováni po síti není nijak moc komplikované, může se ho naučit každý bez rozdílu věku.
Internetové aplikace se chovají ke svým uživatelům přátelsky, pomáhají nám pohybovat se snadněji ve virtuálním světě a samy také automaticky ukládají informace.
Samozřejmě, že ne všichni uživatelé internetu surfují za stejným účelem. Jedni si vyberou online hry, jiní rádi chatují, stahují informace nebo se vzdělávají. Existuje ovšem i skupina lidí, kteří používají internetovou síť k tomu, aby ničili, podváděli a škodili. Dopouštějí se i jiných přestupků a zločinů. 
Na této stránce najdeš několik užitečných rad, jak se na internetu bezpečně pohybovat. V případě jakýchkoliv otázek a nejasností si vždy raději promluv s rodiči nebo známým dospělým člověkem.

Návod k používání bezpečného internetu

  1. Nikdy nesděluj své plné jméno a příjmení, vždycky používej pseudonym nebo zkratku. 
  2. Nikomu nesděluj adresu, čísla telefonů ani důvěrné informace, protože na dálku nikdy nevíš jistě, s kým mluvíš. Osobní údaje nikdy nezapisuj do registračních formulářů, které nejsou chráněny zákonem o ochraně osobních údajů, např. do ICQ, info v chatu apod. Vždy se poraď s rodiči, které údaje můžeš při registraci použít a která data jsou již osobní.