Únor 2010

Lhát se nemá!!!

28. února 2010 v 20:39 | mojebetynka.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Lhát se nemá...ale není lež jako lež

deviantart.com
Ačkoli své dítě vychováváte k pravdomluvnosti, zase se stalo, že vám neřeklo pravdu? Nevěšte hlavu, nemusí to hned znamenat, že máte doma malého lháře. Bujná fantazie hraničící s občasným vymýšlením je zejména u předškoláků naprosto normální. A pokud lže víc, než je zdrávo, nebojte se, i s tím se dá něco dělat.
Proč nám proboha pořád tak lže? Možná jste se stejně mnohokrát zamysleli poté, co vám Váš čtyřletý syn s vážnou tváří opakoval, že ho ve školce hlídá dinosaurus a k obědu měli žížaly z vesmíru. "Naše pětiletá Janička si vymýšlela tak, že jsme nakonec museli k psychologovi. Zpočátku to bylo takové nevinné, jakože její nejlepší kamarádka je princezna, že ve školce nejraději vaří oběd pro prvňáčky nebo že v noci létá oknem na bál. To jsme se ještě smáli, protože nám bylo jasné, že naplno pracuje její fantazie.

..."Dobrý" a "špatný" nátlak

28. února 2010 v 16:59 | teens.ezin.cz |  Životní situace

Nátlak vrstevníků

Už tě někdo nutil třeba kouřit nebo odpalovat rachejtle, když se ti nechtělo? Přemlouvali tě kamarádi dělat něco, o čem si myslíš, že je "proti pravidlům"? Přemlouvala jsi k porušování pravidel ty sama někoho jiného? Tak a to je nátlak vrstevníků.
Nátlak vrstevníků znamená, že tě lidé kolem tebe k něčemu přemlouvají aniž bys s tím souhlasila. Na škole jsou ve středu tvého společenského života spolužáci a jejich chování tě může hodně ovlivnit. Vliv okolí je normální. Jenom si musíš umět vybrat a škodlivým vlivům se vyhnout.

Jak si víc věřit

25. února 2010 v 17:29 | yellow.elle.cz |  Životní situace

Jak si víc věřit

"Jsem já to ale kráva, nic neumím pořádně, vůbec to nezvládám, všechno pokazím, jsem hnusná a tlustá, nejsem k ničemu, jsem úplně blbá!" Poznáváte se v tom? Taky si takhle nadáváte? Tak už to nedělejte.
Copak můžeme něčeho dosáhnout, když si budeme dokola opakovat, že jsme neschopní? Jistě že ne. A když ničeho nedosáhneme, tak si budeme říkat co? Že jsme neschopní. Točíme se dokola v začarovaném kruhu!

JAK JSME SE DO NĚJ DOSTALI aneb KDE SE TO V NÁS VZALO?

Pokud nás rodiče často kárali, učitelé na nás hledali jen chyby,děti se nám posmívaly, málokdo nás pochválil, potom si s sebou do života neseme názor, že jsme špatní, neschopní a méněcenní. A pokud navíc ještě žijeme v prostředí, kde se nenosí myslet si o sobě, že jsme dobří, kde se říká, že samochvála smrdí, bojíme se, abychom nebyli označeni za nafoukance. Důsledkem je nízké sebehodnocení, nedůvěra v sebe sama.

Jak se k nim chovat?

25. února 2010 v 15:59 | prokrasnetelo.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Jak se chovat k vyženěným dětem

Ne vždy se partnerský vztah vydaří. Dnešní uspěchaná doba s množstvím partnerských alternativ trvalému partnerskému stavu nenahrává. Každé druhé manželství v České republice je rozvedené.
Přibývá volných vztahů, vztahů na dálku, přibývá lidí žijících single. Nedá se proto nic dělat s tím, že najdeme-li si partnera, může mít děti z předchozího vztahu.

S partnerem musíte přijmout i jeho děti

Jestliže si najdeme partnera s dětmi, musíme počítat s tím, že nežijeme jen s ním, ale zároveň i s jeho blízkými. Můžete namítnou, že děti má váš partner pouze na víkendy. Není to ale pravda. Přemýšlí o nich, chce pro ně to nejlepší, pomáhá jim. Jestliže ne, pak bychom si měli klást otázku, zda žijeme s člověkem, se kterým žít chceme. Je-li schopen naprosto vytěsnit svoje děti ze života, pak není něco v pořádku.

Konec počítání oveček=)

20. února 2010 v 19:59 | Dormeo.cz |  Spánek a vstávání

Konec počítání oveček

Zapomeňte na počítání oveček. Pokud se vám těžko usíná, můžete se snadněji dostat do říše snů díky cvičení, které se skládá z pěti částí, a které vychází z jógy.Cviky uvolní vaše tělo a mysl. A nejlepší na tom je, že všechny cviky můžete dělat v posteli…

1. Uvolnění odshora dolů (2 minuty)

  • Sedněte si a dívejte se do zdi nebo do hlavy své postele. Vaše hýždě by měly být asi tak půl metru od kraje zdi či hlavy postele.
  • Lehněte si na postel, zdvihněte nohy, natáhněte je, opřete je o zeď a protáhněte je.
  • Pokud se svaly vašich stehen příliš napínají, odtáhněte hýždě ještě trochu dál od zdi.
  • Pokud se vaše svaly neprotahují dostatečně, posuňte se blíže ke zdi.
  • Ruce by měly odpočívat na těle, dlaně by měly směřovat vzhůru. Vnímejte, jak se protahují vaše stehenní svaly.

Chcete mít hodné a slušné dítě?

19. února 2010 v 20:20 | babyweb.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Chcete mít hodné a slušné dítě?

Také si myslíte, že rodiče mohou dávat dítěti příklad až v době, kdy "bere rozum"? Přesněji řečeno, když už nějakým způsobem chápe, co máma a táta dělají. Omyl. Dítě hned po narození vnímá, jak se rodiče chovají, a ve všem je napodobuje. V emocích, chování, ve vztazích k lidem, zvířatům i věcem.
V běhu každodenní péče a starostí neuvědomují si rodiče mnohdy, jak velkým vzorem vlastně pro svého malého potomka jsou.Batolátka do dvou let sice ještě nechápou význam slov, ale vnímají citovost, intonaci slov, způsob jak dospělí mezi sebou komunikují. Jsou na sebe hodní a slušní? Pak je dítě kopíruje a chová se stejně. Jsou na sebe oškliví a hrubí? Dá se předpokládat, že se i dítě bude projevovat stejně.


Cibulový čaj=)

19. února 2010 v 17:29 | pošlirecept.cz |  Recepty

Cibulový čaj

pošli recept

Doba přípravy

15 minut

Počet porcí

1

Ingredience


Chcete,aby vás všichni měli rádi?

18. února 2010 v 18:40 | moje rodina.cz |  Životní situace

Chcete,aby vás všichni měli rádi?

Není na světě člověk ten, aby se všem lidem zalíbil, říká jedno přísloví. Přesto je mezi námi mnoho takových kteří neustále potřebují být ujišťováni, že je jejich okolí bez výjimky miluje a obdivuje. Bývají to lidé, kteří jsou rádi středem pozornosti, ale také nejistí, citově závislí jedinci. U obou může úporná snaha zalíbit se všem svědčit o jednom: že si příliš nevěří.
Potřeba být všemi milován a obdivován je typická pro lidi, kteří mají sklony k přehnanému narcismu (láska k sobě), ale bývají jí posedlí i ti, kteří jsou citově závislí, tedy osoby s dost protichůdnými povahovými rysy.
Ti první, aby přitáhli pozornost, neváhají udělat cokoli. Hýří šarmem a vtipem a své neúspěchy si vždy dokáží nějak omluvit. Neváhají říci svůj názor před všemi, hodně o sobě mluví, předvádí se. Umějí projevit zájem o své společníky a dokáží ocenit jejich činy i gesta. Většinou jsou tito lidé oživením v rodině i na pracovišti.
Lidé, kteří jsou citově závislí na svém okolí, se snaží získat lásku ostatních a vyhnout se přitom konfrontaci. Bojí se, že by byli odmítnuti. Nejraději jsou se všemi zadobře, i když mnohdy riskují, že budou považováni tak trochu za pokrytce. Při sebemenším neúspěchu nebo odmítnutí se cítí hluboce zasaženi a dávají přednost zájmům svých blízkých nebo zájmům skupiny před zájmem svým. Jsou k druhým pozorní, což jim vynáší sympatie, se kterými počítali.
Touha po dokonalosti nás může vést kupředu, ale také nás může udělat pěkně nešťastnými. Pokud je projevem odhodlání žít naplno, aniž bychom napodobovali jakýkoli model, je všechno v pořádku.

Tvarohový fešák

18. února 2010 v 15:39 | pošlirecept.cz

Tvarohový fešák

pošli recept

Doba přípravy

60 minut

Počet porcí

24

Ingredience


Nejběžnější noční můry

17. února 2010 v 17:20 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Bojujte s nočními můrami

Trápí vás ošklivé sny, věčné převalování v posteli a neustálé probouzení? Honí vás ve snech maniaci, násilníci, vrazi? Nebo se ve svých snech sama proměňujete ve všehoschopnou zrůdu? Bojujte s tím. Zlé sny nejsou záležitostí, nad kterou byste měla mávnout rukou. Noční můry jsou ve většině případů projevem psychického napětí, stresů, prožitých nebo prožívaných traumat a psychických problémů vůbec. Jak se proti nočním můrám bránit?

Proč trpíte noční můrou?

Nejčastější noční můrou je sen, že vás někdo pronásleduje. Dospělé lidi honí většinou neznámý muž, malé děti utíkají nejčastěji před vzteklým zvířetem. Ať je váš pronásledovatel kdokoli nebo cokoli, je to ztělesnění toho, co vás trápí v reálném životě.

Rady k přijímacím zkouškám aneb jak se nejlépe připravit=)

17. února 2010 v 15:59 | zkousky-nanecisto.cz |  Škola a její příprava

Rady k přijímacím zkouškám

aneb jak se nejlépe připravit, nebát se a uspět

  • Nemyslete si, že přijímací zkoušky znamenají konec světa. Ať už se Vám bude dařit jakkoli, svět poběží dál a zase přijdou veselé dny a další postupné cíle a životní úkoly.
  • Pevně se rozhodni, jaký je Tvůj cíl. Proč ho chceš dosáhnout. Uvědomíš-li si, čeho chceš dosáhnout, lépe se Ti bude obětovat volno a snášet námaha v přípravě.

KUSOVKA 13.2.

13. února 2010 v 17:39 | google.cz

Objevte tajemství müsli

13. února 2010 v 16:00 | diva.sk |  Recepty

Objevte tajemství müsli

Zdravé snídaně jsou nejlepším vstupem do každého dne. Pokud i vy toužíte po krásné postavě, celodenní energii a ještě k tomu zdravé stravě, rozhodně vyzkoušejte müsli.
Málokdo ví, že müsli vzniklo ve Švýcarsku, kdy se místní lékař v roce 1900 rozhodl vytvořit pro své pacienty jídlo, které by pomáhalo při různých nemocech. Od té doby se stačilo dostat na všechny kontinenty a do misek milionů lidí po celém světě. Co nelze müsli jistě upřít, že správnou přípravou zda koupí dokážete přijmout optimální množství vitamínů, minerálních látek, vlákniny a tzv.. zdravých tuků. Doporučuje se nejen během diet, ale měl by se stát každodenní součástí vašeho jídelníčku.


Proč se děti musí ptát?

13. února 2010 v 14:40 | Mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Proč se děti musí ptát?

I vám se už stalo, že jste po nekonečných otázkách dítěte ztratili trpělivost a namísto seriózní odpovědi z vás vyletělo: "Dej mi už konečně pokoj!"?
Zamysleli jste se někdy nad tím, z čeho pramení dětská zvědavost? Proč chtějí děti všechno vědět? Proč se nejraději ptají PROČ?
Od prvních měsíců života dítě "nasává" s údivem všechno, co se kolem něho děje. Sleduje, pozoruje, učí se postupně poznávat a třídit jednotlivé skutečnosti tak, jak se s nimi setkává. Po čase si začíná všechno to "už známé" uspořádávat a v dětské hlavičce nastane zlom. Dítěti najednou nejde do hlavy, proč je to tak, proč to funguje právě takovým způsobem. Od toho okamžiku se začne vyptávat na všechno možné i nemožné.
Samozřejmě že chceme na jeho zvědavé otázky najít správnou odpověď. Zpozorníme, zalovíme v paměti, někdo možná začne listovat i v lexikonu. Dítě na takovouto fundovanou odpověď zareaguje po svém a rodič se najednou diví, kam se ztratil jeho zájem. Taková reakce nedokazuje nezájem dítěte, ale to, že my jsme jeho otázku nesprávně pochopili. Dítě totiž nechce vědět, že Slunce je od Země vzdálené 150 milionů km. Chce jen vědět, proč svítí.
Dítě je zvědavé na věci, které se nám dospělým zdají úplně samozřejmé. Odpověď na tuto otázku ve smyslu "protože živé bytosti potřebují světlo a teplo" je lepší než jakékoli racionální vysvětlení. Takovými odpověďmi získávají děti důvěru v okolní svět.

kusajda:D..

12. února 2010 v 19:59 | sluberun

Když sex je až na prvním místě..

12. února 2010 v 18:49 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Když sex je až na prvním místě

Nejsou vztahy jako vztahy. Ale to si především uvědomíme, až když jsme po vážném rozchodu s partnerem, na kterém nám opravdu záleželo, a máme před sebou období prázdnoty. V této porozchodové fázi se mnoho lidí uchýlí ke vztahům jen na sex, mají tak pocit, že nejsou úplně sami a nemusí se opět citově na nikoho vázat. Tímto jako by dokazovali bývalému partnerovi, že není jediným na světě a že se bez něj obejdou. Ale jak je to doopravdy, dokazují něco jiným, nebo sami sobě? V těchto vztazích jde především o uspokojení jisté touhy, která je v každém člověku. Otázka je, jak tyto touhy, co nejlépe ukojit a udělat toho druhého šťastným, alespoň povrchně. Není totiž jeden jako druhý. Na každého partnera platí něco jiného, každý člověk má rád jiné věci. Co někomu přijde jako naprosto vulgární, může být pro jiného skvělým povyražením. Univerzální návod, kterým by bylo možné ze sebe udělat postelového boha či bohyni, není, proto se nechte inspirovat alespoň pár radami, které vám tento článek přinese.

Opravdová kamarádka .....

1. února 2010 v 19:30 | žena-in |  Rady pro super kámošky

Nejlepší kamarádka? Vážně?!

Opravdová kamarádka je učiněný poklad. Mít v životě opravdovou kamarádku, které se můžeme se vším svěřit, vyplakat se, vždycky s ní počítat, zazvonit u ní třeba o půlnoci...To je velký dar, stejně důležitý, jako mít správného životního partnera. Jak ale takovou kamarádku najít a co udělat, když nás přeci jen zradí? Skutečně dlouholeté, nebo dokonce celoživotní přátelství dvou žen, prochází podobnými etapami jako vztah mezi partnery. Přeskočí sympatie, následuje poznávání a po nějaké době důvěra.I v jejich kamarádství se mohou objevit podobné obláčky nebo krize jako v manželství, a i když příčiny jsou jiné, jejich překonávání má podobné postupy. I v přátelství nastane chvíle, kdy se kamarádky musí rozhodnout, jestli chtějí v kamarádství pokračovat, nebo ho skončit.
Jak si tedy poradit, když kamarádka ublíží...

Černá zrada

V kontaktu s kamarádkou se nevyhnete ani tomu, že pozná vašeho manžela či partnera. Může se vám potom stát, že na svém polštáři objevíte její vlasy, najdete jeho milostný dopis, nebo ho přistihnete, jak si s ní užívá v restauraci a vám řekl, že nemá peníze a jde k lékaři... Máte pocit naprostého propadu - najednou přicházíte o dva lidi, kteří měli ve vašem životě zásadní funkci. Jak vám to mohli udělat?