Prosinec 2009

Až na hodinách půlnoc odbije,celou noční ...

30. prosince 2009 v 23:49 | animace.cz |  Životní situace
Obrázky a Animace pro Lide
Až na hodinách půlnoc odbije,celou noční oblohu zakryje.
Chlebíčky na stole zavoní,skleničky o sebe zazvoní.
Všichni se na sebe usmějí,ŠTĚSTÍ,ZDRAVÍ si popřejí.
Roztančí se celý sál,vždyt jsme zase o rok dál.

Abyste letošní silvestrovské veselí lépe zvládli,...

30. prosince 2009 v 11:49 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Silvestrovské veselí a kocovina

Co by to bylo za Silvestra, kdyby vám druhý den nebylo špatně:-) Občas se stane, že to přeženeme s pitím a následky si neseme celý druhý den. Není to nic příjemného, ale většinou si za to můžeme sami. Abyste letošní silvestrovské veselí lépe zvládli, přinášíme vám pár rad, jak to letošní popíjení ustát bez bolehlavu.

Co to vlastně znamená "kocovina"?

Kocovina není nic jiného než vedlejší, nutno podotknout, že negativní účinky přílišné konzumace alkoholických nápojů. Nejčastěji ji má na svědomí acetaldehyd, který způsobuje dehydrataci organismu. Naplno se projeví až po úplném odeznění účinků alkoholu. Kocovina je složitý proces během, kterého se z těla odbourává alkohol a během kterého dochází k odstraňování vody, vitamínů a minerálů z těla.

Oslava Silvestra s kamarády

29. prosince 2009 v 20:59 | praktický žívot |  Životní situace

Oslava Silvestra s kamarády

Oslava Silvestra je jednou z mála akcí, na které se každoročně těší naprosto všichni, děti i dospělí. Oslavit příchod Nového roku se svými blízkými, pochutnat si na vánočním cukroví a jiných dobrotách - to je skvělá zábava také pro vaše potomky. Co ovšem dělat, pokud chce dítě oslavit Silvestra s kamarády? Povolit či nepovolit?

Dítě versus rodič

Oslava Silvestra může totiž být v konečném důsledku důvodem rodinných hádek a tahanic, které nemají s vánoční pohodou zdaleka nic společného. Pustit potomka na oslavu kamarádových narozenin pro vás nepředstavuje žádný problém, ale aby někde lítal takhle o svátcích? To vám přijde přehnané, ještě přeci nemá věk na ponocování s kamarády. Vaše dítě to pravděpodobně vidí jinak.

Filmy ke stažení-Stačí kliknout:o)

29. prosince 2009 v 15:19 | http://movie-library.cz/ |  Video a spol.

Filmy ke stažení-Stačí kliknout

http://movie-library.cz/


Proč se učit?Nejprve je dobré uvědomit si...

28. prosince 2009 v 21:19 | učitse.cz |  Škola a její příprava

Proč se učit?

www.deviantart.com
Nejprve je dobré uvědomit si, že se neučíte pro učitele ani pro rodiče, ale pro sebe. Abyste vy získali vzdělání a udělali maturitu.Když se teď nevyfláknete na školu, budete se učit a uděláte maturitu, budete z toho těžit celý život. To už jsou ale otázky trochu filozofické, pojďme se podívat na to, jak dosáhnout lepších studijních výsledků!
Jak se připravit na učení?
Předně musíte mít z čeho se učit, ať už z nějakých přehledných zápisků (k tomu slouží jiné rubriky nebo z nějaké knihy, učebnice. Dobré zápisky=poznámky logicky seřazené s vyznačenými důležitými body. Ze špatných a nesrozumitelných zápisků se špatně učí. Dále musíte mít na učení klid. Doporučuji vypnout veškerou muziku (ale to je názor spíše subjektivní).

Na téma-učení(Jak se učit)

27. prosince 2009 v 22:39 | rodina a ja |  Škola a její příprava

Na téma-učení

Ideální je stav, kdy se dítě naučí připravovat do školy pravidelně již od první třídy a v tomto trendu bude pokračovat po celé studium na základní a střední škole. Ale ruku na srdce, takových ideálních dětí je velmi málo. Několik jich znám (existují!), ale jsou to skutečné výjimky.
Dnešní často velmi liberální výchova není založena na pravidelnosti dodržování denního režimu. Děti si tvoří svůj program samy a příprava do školy v něm většinou nebývá na předních místech. Přesto je nutné zdůraznit, že návyk dodržovat již od útlého dětství určitý denní režim pomáhá velkou měrou rodičům i dětem po nástupu do školy. Jelikož se prvňáčci do školy většinou těší, je snazší u nich vypěstovat pravidelnost přípravy do školy než se o to pokoušet v pozdějším věku. Tato pravidelnost vede k tomu, že v daném okamžiku je dítě již podvědomě naladěno na učební proces a práce je díky tomu pro něj i pro rodiče, kteří se s ním učí, mnohem snazší. Problémy přicházejí později s narůstajícími zájmy a hlavně větší samostatností. Je proto dobré si připomenout několik zásad, jež nám učení usnadní a pomohou zlepšit jeho kvalitu. Jsou platné jak pro děti, tak i pro dospělé, kteří začínají po několika letech znovu studovat.

KDY SE UČIT?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Děti po škole nejdou vždy rovnou domů, mají družinu, různé kroužky, tréninky, hudební školy. Pro někoho je výhodné, když svou školní přípravu zvládne hned po návratu domů, protože má probíranou látku ještě v čerstvé paměti, a úkoly a další přípravu tak udělá rychle a efektivně.

Silvestrovské menu-jednohubky jsou hit!

27. prosince 2009 v 18:59 | idnes.cz

Silvestrovské menu

Oslava Nového roku musí být něco "extra". Inspirujte se našimi tipy na silvestrovské občerstvení a zapomeňte na českou klasiku v podobě majonézových chlebíčků. Jednohubky jsou letošní hit!
************************************************

Aby vás následky silvestrovské veselice nevyřadily z provozu na celý první týden nového roku, je bohaté pohoštění podmínkou. Pokud si nechcete znepřátelit žaludek, kterému zkrátka samotný alkohol nesvědčí, musíte pořád něco přikusovat.
Proto jsme pro vás připravili sestavu drobných pochoutek, které nejen skvěle vypadají na slavnostně prostřeném stole, ale navíc skvěle chutnají, jsou originální a díky nim ani vám, ani vašim hostům určitě špatně nebude.
Připravte si jednohubky a různé chuťovky a pro větší jedlíky upečte lososa a umíchejte nudlový salát. Na stůl postavte vedle lahve sektuněkolik karaf vody bez bublinek s ledem. Podle odborníků je totiž právě dostatek tekutin (a nemyslíme tím alkoholické nápoje) jediným a zaručeným lékem proti kocovině a bolesti hlavy.

Kusovka (zamilovaná)

27. prosince 2009 v 16:59 | google.cz

Mluvte s dětmi o sexu!

27. prosince 2009 v 13:19 | Mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Mluvte s dětmi o sexu!

"Mluvit s dětmi o sexu není lehký úkol. Což dosvědčuje i fakt, že informovanost v otázkách sexuality je u současné mládeže navzdory informační explozi a odtabuizování stále velmi nedostatečná. Nepoměr mezi neznalostmi sexuální anatomie, rizik pohlavně přenosných nemocí či prevence otěhotnění, a mezi tím, co -náctiletí naopak (hlavně díky internetu) vědí např. o sexuálních technikách nebo pornografii, je zarážející stejně jako málo rozvinutá schopnost dospívajících uvažovat o sexualitě v psychologických, sociálních a etických souvislostech." (Tim Harnett, americký psycholog)
Sexuologové i lektoři sexuální výchovy se shodují: Většina rodičů má s poučením svých dětí o sexualitě problém. Dříve či později sice seberou odvahu a snaží se své potomky se základními fakty seznámit, avšak obvykle tak činí jen nedostatečně, nebo příliš pozdě

Další potíž spočívá v tom, že dětem nestačí jen vysvětlit biologické principy rozmnožování a základy antikoncepce. To, co naši potomci potřebují ze všeho nejvíc, je zasazení sexuality do širšího životního kontextu a postupné zasvěcování širokého pozadí lidské sexuality.
Neexistuje všeobecný názor na to, co je v sexu správné nebo normální. Pohled jednotlivců vychází ze směsice právě platných společenských norem, osobních etických zásad a vlastních zkušeností.

I samostatnost má své hranice

26. prosince 2009 v 23:29 | Mamaaja.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

I samostatnost má své hranice


Problém, který se týká nejedné rodiny. O jednom z dětí jako bychom ani nevěděli, že je máme, a to druhé je třeba vodit stále doslova za ruku.
Při vší té pozornosti upřené na to nesamostatnější najednou zjistíme, že to druhé - samostatné - nám jako by utíká mezi prsty. Nevíme nic o jeho pocitech, potřebách, zážitcích. Tehdy je na čase si uvědomit, že jsme možná nesprávně soustředili svoji pozornost a často i lásku jen na jedno dítě a úplně jsme zapomněli na to druhé. Nechceme ho přece za jeho samostatnost a šikovnost "trestat" svojí nevšímavostí.
Zajímáme-li se v osobnostním vývoji člověka o cestu od závislosti k samostatnosti, pak by samostatné dítě mělo být pýchou rodiče. Obvykle si dokáže samo připravit školní tašku, samo si uklidí psací stůl, své oblečení nebo pokoj. Učí se tak, že rodiče se už ani nemusí ptát, zda je do školy připravené. A nakonec o jeho připravenosti svědčí i známky.

Volba povolání

26. prosince 2009 v 21:19 | evalabusova.cz |  Škola a její příprava

Jak pomoci dětem vybrat vhodnou profesi

Říká se, že volba povolání stojí z hlediska důležitosti na druhém místě hned za volbou životního partnera. Příliš se o tom nemluví, ale je to jedna z nejdůležitějších rodičovských povinností: dobře poznat své dítě, vypozorovat jeho schopnosti, sklony a nadání, a poté vytvořit takové podmínky, aby dítě své "hřivny" mohlo optimálně rozvinout. Nezaměstnanost představuje v moderní společnosti velký problém. O to, aby se situace zlepšila, usiluje mnoho státních institucí, zejména obecní a pracovní úřady, nejrůznější školící a rekvalifikační centra. Své o tom vědí i základní a střední školy a zejména jejich výchovní poradci. Ti žákům nabízejí o každém jednotlivém povolání a jeho perspektivách podrobné informace a vysvětlují, jakým způsobem lze tu kterou kvalifikaci nejlépe získat. I nadále však platí, že nejsilnější vliv na profesionální budoucnost většiny dětí mají jejich rodiče. Jablko, jak praví známé přísloví, nepadá daleko od stromu. V rodinách lékařů vyrůstají z potomků často opět lékaři, v rodinách zahradníků zahradníci, pekařů pekaři, herců herci atd.

Recepty na silvestrovské dětské koktejly

25. prosince 2009 v 21:39 | centrum.cz |  Recepty

Silvestrovské dětské koktejly

Čas Vánoc sebou přináší mnoho společenských událostí, rodinných setkání a oslav.
Vedle dobrého jídla se při nich nabízí i dobré pití. Nejen dospělí se přitom rádi pokochají pohledem na pěkně přichystané drinky.
A přestože ty dětské nemohou být alkoholické, při troše trpělivosti můžeme vykouzlit nazdobené sklenice chutného a zároveň i zdravého nápoje.

Co k tomu potřebujeme

Základem dětských koktejlů jsou především čerstvé ovocné či zeleninové šťávy nebo džusy. Použít můžeme i mléko, zmrzlinu, kakao, jablečný mošt, bylinkové, zelený či černý čaj. Do některých nápojů se přidává i žloutek. Musíme však vždy dbát na to, aby byl z čerstvého vejce, které prošlo kontrolou. K ozdobě slouží kousky ovoce, zeleniny ozdobně nakrájené, nebo spirály vyrobené ze slupek jablek, pomeranče či citronu. Zapomenout bychom neměli ani na doplňky jako jsou barevná brčka, paraplíčka, ozdobné lžičky, vlaječky a další "vychytávky" vybrané podle vlastní fantazie.

Ovocné nealkoholické bowle

Nápoje ve velké míse plné ovoce mají děti velmi rády. Mohou si je nabírat sběračkou do sklenek, což je pro ně dost atraktivní. Obměňovat ovoce můžeme podle vlastní fantazie a druhý bowlí vymyslet podle chuti.

Jak na kocovinu:D

25. prosince 2009 v 19:39 | MŮJ WEB |  Životní situace

Jak na kocovinu


Kocovina je označení vedlejších účinků konzumace alkoholu,které se projevují bolestí hlavy pocitem žízně,citlivosti na světlo i hluk,nevolnostmi,třesem a celkovým oslabením.
Alkoholová kocovina je způsobena především dehydratací organismu,kterou zapříčinuje odbourávání
alkoholu v těle.Kocovinu dále způsobuje nedostatek minerálů a vitamínu v těle.
Bez kocoviny
Kalné ráno,zbědovaný výraz,hlava jako střep.
Do nového roku by měl člověk vystupovat na úrovni-to znamená,že by si nemohl pořádně zařádit.
Chce to jen dodržet pár zásad-poradím vám,jak nepříjemnou kocovinu co nejvíce minimalizovat.


Užijte si Štědrý den v klidu

24. prosince 2009 v 9:29 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Užijte si Štědrý den v klidu

Stres provází každou slavnostnější chvíli. Není lepší se mu vyhnout? Zkuste si vše naplánovat a zapojit i celou rodinu. Starosti tak rozdělíte a vy si Štědrý den užijete bez stresu a nervů...

Předchozí generace prožívaly Vánoce v klidu

Vánoce pro lidi vždy znamenají čas klidu a míru. Křesťané zase mají adventní období spojené s očekávaným příchodem spasitele. Nejenže uklízeli a dodržovali půst, ale také se modlili a rozjímáním očišťovali své tělo, mysl i duši. Dnešní lidé advent a Vánoce už duchovně moc neprožívají. Není pak nic neobvyklého, že úklid na poslední chvíli a zběsilé shánění dárků pokazí tu pravou klidnou sváteční atmosféru.
K příjemnějšímu strávení Vánoc v minulosti přispíval i skromnější způsob života. Dárky předci předávali spíše praktické. Prezenty symbolizovaly lásku a poděkování za jejich celoroční píli a práci.


*Vánoční přání*

22. prosince 2009 v 16:19 | alik1982.webovastranka.cz |  SMSky
Bílé sněhové království, ledové krystalky ve větvích stromů, poletující sněhové vločky...
příroda ulehá ke spánku, všude mír a klid...Zimní příroda je nádherná...Ať jsou nádherné i Tvoje Vánoce a celý příští rok!

Oheň v krbu tiše praská, v našich srdcích klid a láska, z oblohy se sype sníh, vločky tančí v závějích. kouzelné Vánoce a štastný Nový rok!

Silvestrovské radování at přečkáte bez blinkání, v novém roce klídeček at nezblbne mozeček.

Dlouho jsem přemýšlela, jak moc mohou Vánoce být kouzelné:)

22. prosince 2009 v 14:29 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

V kouzelné garderobě ke stromečku

Kouzlo. Slovo spojované s vánočními svátky. Kouzelné jsou pohádky, kouzelná vůně vánočního stromku. Kouzelné je babiččino nebo vaše domácí cukroví. Kouzelný je sníh, ale i bláto. Dvacátý čtvrtý den v prosinci totiž má své kouzlo už jen proto, že je. A to stačí.
Dlouho jsem přemýšlela, jak moc mohou Vánoce být kouzelné. Jenomže ať vám poradím cokoli, nebude to dostatečné. Proč? Každý je samozřejmě vnímá jinak. Máme určité tradice, které nechceme rušit. Proč to ale jednou nezkusit?
Jsou mezi námi lidé, kteří tvrdí, že se myjí jen v neděli a na Vánoce. Ano, vtipkují. Myslím ale, že k rozsvícenému stromečku by každý měl přijít čistý, voňavý a kouzelný. Američané chodí rozbalovat dárky v pyžamu. Jaké máte zkušenosti vy?

Elegantní jako vždy

Co se tedy hodí ke štědrovečerní tabuli a následnému rozbalování dárků? Plesové šaty? Krajkové spodní prádlo? Tlusté ponožky? Nebudu se dlouze rozepisovat. Neznám ani vánoční etiketu. Jedno je však jasné. Jednoduchou elegancí nic nezkazíte.

Lahodné svařáky...

21. prosince 2009 v 19:09 | blesk pro ženy |  Recepty

Lahodné a voňavé svařáky a punče

Co může být lepšího, než když zkřehlí mrazem dorazíte domů a můžete se na chvíli zachumlat do teplé deky? Ještě by to však chtělo požádat někoho z rodiny, aby vám připravil něco pro zahřátí.
Svařené víno s ovocem
Suroviny (na 4 šálky): 800 ml červeného vína * 100 ml pomerančového likéru * cukr podle chuti (nejlépe hnědý) * kousky celé skořice, badyánu a hřebíčky, případně i špetka nastrouhaného muškátového oříšku * proužky kůry z ½ citronu* 1 pomeranč * 1 jablko
Postup: Víno nalijte do rendlíku (můžete ho trochu naředit vodou), přidejte citronovou kůru, koření, cukr a zahřívejte. Nemělo by se však vařit. Po několik minutách dolijte pomerančový likér, a znovu zahřívejte. Potom víno můžete přecedit do nahřátých sklenek a do každé přidat plátky pomeranče, případně i jablka.
Náš tip: Máte-li raději nápoj s menším obsahem lze víno naředit vodou nebo ho krátce povařit

Punč se zázvorem
Suroviny (na 4 šálky): 400 ml červeného vína * 200 ml vody * 200 ml ovocné šťávy * 100 až 150 g cukru * hřebíček, skořice, kardamom, vanilka * 8 kousků kandovaného zázvoru * proužky citronové kůry * lihovina (například rum, brandy, whisky...)

Jak o Vánocích jíst...

21. prosince 2009 v 17:19 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Vánoční menu: Aby nás nebolel žaludek

Na svátečním stole se nachází nejrůznější lákadla, která pohladí chuťové pohárky, ale na druhou stranu pořádně potrápí zažívací ústrojí. Chcete být letos ušetřeni od návštěvy pohotovosti a užít si Vánoce bez zbytečných bolestí? Dodržujte následující rady a vyzkoušejte i osvědčené zdravé recepty.

Jak se dá vylepšit vánoční jídelníček

Vánoční snídaně by nebyla tou pravou, kdybyste se nezakousli do čerstvé a krásně vonící vánočky. Toto pečivo, které připravujete z vajíčka, tuku, mouky, vody a cukru, není velkou kalorickou bombou. Energetickou hodnotu však zvýšíte přidáním rozinek, čokolády, oříšků a podobných ingrediencí. Někteří si dokonce vánočku pocukrují navrchu a namažou máslem, což z relativně zdravé snídaně vytvoří pravý opak.