Listopad 2009

Skvělé recepty+video

29. listopadu 2009 v 16:39 | ekucharka.net |  Recepty

Skvělé recepty+video


Koláče a koláčky
Řezy
Vánoční cukroví


Pár rad ke klidu

28. listopadu 2009 v 21:29 | ženy.cz

Pár rad ke klidu!

Jednou z podmínek života bez zbytečného stresu je fungující partnerský vztah.
Když je v pohodě matka, většinou bývá v klidu i zbytek rodiny. Jak to ale udělat, když na potřebný relax nezbývá čas?
Ženy trpí utkvělou představou, že zvládnou všechno ­- být dobrou matkou, ideální manželkou i úspěšnou zaměstnankyní či podnikatelkou. Tato snaha být ve všem perfektní však může skončit kolapsem. Řada studií jednoznačně prokázala, že nadměrný dlouhodobý stres vede k psychickým potížím (depresím a úzkosti), srdečním nepravidelnostem, cukrovce a je jedním z faktorů vzniku rakoviny. Stres matky se podepisuje ale i na jejích dětech. Nerodí se s dovedností čelit napětí, a tak dělají to, co umějí: napodobují matku. Výsledkem je, že nervózní matky mají často nervózní (rozumějte zlobivé) děti a celá situace se ještě víc eskaluje. Jak se tedy stresu bránit? Není to tak těžké, jak se možná zdá.

Hledejte úsměv

Je známo, že smích a humor velmi účinně snižují úzkost. Nakonec ­- na této skutečnosti je postavena i jedna z terapeutických metod léčby fobií - tzv. paradoxní intence. Zkrátka, nemůžete se děsit něčeho, čemu se dokážete smát. Pokuste se o něco podobného - Až se dostanete do stresu nebo vám bude do breku, pomyslete na něco vtipného.
Myslete na vtip:
Díky každodennímu kolotoči povinností si možná už nedokážete vybavit pointu vtipu, který vám před týdnem vyprávěla kamarádka. Ale zkuste to. Mějte legrační příběhy nebo třeba i grimasy v zásobě, a až vaše dítě rozmaže hrášek po zdi nebo váš pes udělá hromádku uprostřed koberce, vzpomeňte si, čemu jste se tolik smála.


Komunikace mezi rodiči a náctiletými

27. listopadu 2009 v 20:19 | moje-rodina.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Komunikace mezi rodiči a náctiletými

Také máte pocit, že najednou nevíte, jak komunikovat se svými dětmi? Když se naše děti dostanou do toho věku?, bývá s nimi každá komunikace velice složitá. Na většinu otázek odpovídají jednoslabičně nebo jen nesrozumitelným mručením. Nám rodičům nezbývá než se obrnit až nadlidskou měrou trpělivosti, vydržet a přežít.
Pro začátek si musíte uvědomit, že v tomto období vám dítě sdělí pouze to, co samo bude chtít. S tímto vědomím budete lépe snášet jejich mrzuté nálady a ty jasnější chvíle oceníte. Na druhou stranu, pokud ta mrzutá nálada přetrvává, zpozorněte. Mohl by to být projev hlubších problémů a asi by bylo lepší poradit se s odborníkem. Jednoznačně ale dejte najevo, že víte, čím váš potomek prochází. Že puberta, období dospívání a problémy kolem něj, trápí lidstvo od samého počátku jeho existence.

Procvičujeme celé tělo: dnes břicho

27. listopadu 2009 v 14:50 | prokrasnetelo.cz |  Diety+cvičení

Procvičujeme celé tělo: dnes břicho

Už vás nebaví mít stále to nevzhledné břicho s nějakými těmi kily navíc? Sníte o krásně vypracovaných a pevných břišních svalech a jste ochotná pro to něco udělat? Poradím vám, jak na to!
V dnešním článku se podíváme na břicho, partii, která je obyčejně terčem pozornosti zejména z pohledu žen. Jestliže i vám jde o to mít krásné, pevné a hubené bříško, v příštích odstavcích se dozvíte, jak na to.

Pryč s vrstvou tuku!

Ještě než začnu popisovat konkrétní cviky, je na místě uvést jednu podstatnou záležitost. Pokud máte nadváhu a vaše břicho zakrývá značná vrstva tuku, nečekejte, že ji cvičením shodíte. Samozřejmě stejně jako u jiných partií, i na břichu záleží na míře podkožního tuku. Budete-li tedy cvičit každý den bříško a vytvoříte-li si krásné a pevné svaly, ale budete-li je mít schované pod vrstvou tuku, nevyniknou. A naopak, jste-li na bříšku přirozeně hubená, pokud si občas zacvičíte, každý sval bude hned patrný a vaše bříško bude vaší chloubou.

Gentleman, Casanova, romantik

25. listopadu 2009 v 15:59 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Kam se poděla romantika?

Gentleman, Casanova, romantik… Kapesníček v klopě, pugét za zády, úžasný vzhled a galantní chování. Kde je všem těmto lamačům srdcí konec? Nejsou k potkání, nejsou k vidění, jen se o nich často mluví. Snad už ani nejsou skuteční...
Existují jen v ženské fantazii. Staly se z nich pohádkové bytosti? Nebo přece jen jsou někde schovaní a do popředí posílají své téměř přesné kopie? Škoda jen, že klonování není ještě dokonalé a vždycky se vloudí nějaká ta chybička.

Romantik č. 1 aneb "cíťa"

Kopie romantika číslo jedna je muž, který milými slovy a chválou nešetří. Právě proto vám přijde tak sladký a romantický. Pochválí vám šaty, účes, jídlo i vánoční výzdobu v oknech. Ale vy mu lichotky musíte oplácet. Pravdou totiž je, že by ocenil, kdybyste ho vzala do náruče a pohladila ho po vláskách. Jakmile to už už vypadá, že se mu od vás dostává méně lásky, než on vám dává, je zle. Schoulí se do kouta, a dokud ho neutěšíte, nepřestane brečet. Jenže! Chcete mu tedy i vy udělat radost a něčím ho mile překvapit, protože to on vlastně vyžaduje? Pozor na velká gesta a přílišnou romantičnost. I to je totiž důvodem k dalšímu proudy slz. Přecitlivělý nerovná se romantický! Ale to už asi každá z nás moc dobře ví.

Zdravý Životní Styl

18. listopadu 2009 v 14:29 | prokrasnetelo.cz |  Diety+cvičení

Rady ke zdravému životnímu stylu

Zdravý životní styl, spojení v poslední době skloňované. I když se mnohdy ze všech sil snažíte, abyste své návyky zcela změnili, vzdáváte se. Připravili jsme pro vás 10 základních bodů, jež by měly pomoci při osvojení nového životního trendu.

Tajemství zdraví - to je rovnováha

Rovnováha v organismu souvisí s denním příjmem doporučené energie. Ne nadarmo se říká, že energii získanou z našeho jídelníčku bychom měli spálit při pohybu. Navíc, pokud se rozhodnete zhubnout, měli byste dopředu počítat s aktivním cvičením. Lidé také často řeší, jak poznají, že mají hlad. Už malé děti vědí, že kručení v bříšku vyžaduje jídlo. Důležité je dodržovat určitý režim, kterým tělo navyknete na příjem potravin. Nenechávejte žaludek dlouho bez jídla. Organismus totiž potřebuje z nějakých zásob čerpat energii. Pokud vaše pracovní činnost vyžaduje více pohybu, určitě oceňujete jak menší svačinku, tak vydatný oběd. Jestliže máte sedavé zaměstnání, pak si hlad občas ani neuvědomíte. Odborníci doporučují jíst pětkrát denně přibližně po 4 hodinách.
Úplně stačí, když tělo nasytíte a nebude vám těžko. Zapomeňte na rady, které říkají, že po 17. hodině by se už jíst rozhodně nemělo. Snadno zpracovatelné potraviny zakázané nejsou. Pamatujte, že orgány v těle provádí svou činnost hlavně v noci a opět k tomu potřebují energii.
Tip: Zkuste si namátkově spočítat, kolik se ve vašem jídelníčku nachází energie, jednotlivých živin a cholesterolu.

kusovka 14.11.

14. listopadu 2009 v 21:19 | google.cz |  Galerie+kusovky

Sebedůvěra - začněte si věřit

14. listopadu 2009 v 18:29 | marinne.cz |  Životní situace

Sebedůvěra - začněte si věřit

Sebedůvěra - začněte si věřit- Každý z nás se občas objeví v situacích, kdy by si přál více sebedůvěry. Možná si tak docela nejsou sami sebou jistí ani lidé, o kterých si myslíme, že překypují energií. Máme-li nedostatek sebedůvěry, pochybujeme o svých schopnostech.
Sebedůvěra - jak na ni pracovat- Nejlepší způsob je začít pohlížet na sebe objektivně (zde naleznete triky, jak si zvýšit sebevědomí). Popřemýšlejte o tom, v čem jsou vaše přednosti. Tohle hodnocení je jen pro vás, takže nemusíte být zbytečně skromní. Představte si např. jaké schopnosti a dovednosti byste uvedli do životopisu. Sebedůvěra - vytvořte si ji Sebedůvěru nezískáte přes noc, musíte ji budovat pomalu, krok za krokem.
Sebedůvěra není stálá a neměnná.- Občas nastanou u každého situace, kdy se neprosazuje tak, jak by si představoval. V dnešní době se staví do popředí soutěživost. Ta dokáže ve člověku mobilizovat síly k lepšímu výkonu. Lidé poznají nejisté chování, a proto se od vás raději odtáhnou, než aby vám pomohli. Sebedůvěru lze však postupně posilovat. Zaměřte se na asertivní chování.

Jak být šťastná

14. listopadu 2009 v 15:49 | www.stop-ppp.estranky.cz |  Životní situace
Jak být šťastná v 10 bodech
1. Věnujte se pohybu. Třikrát týdně obětujte hodinu fyzické aktivitě, i kdyby to měla být jen procházka.
2. Myslete na to, jak se máte dobře. Každý večer se zamyslete a připomeňte si pět věcí, za něž můžete být ve svém životě vděční.
3. Mluvte, mluvte, mluvte. Co nejčastěji, ale aspoň jednou týdně si dopřejte hodinový nerušený rozhovor s někým blízkým partnerem, přítelem či kamarádkou.
4. Zasaďte něco. Stačí i za okno nebo do květináče, ale hlavně to udržte při životě. Stejně mohou fungovat i živí mazlíčci, ale pro někoho by byli přece jen moc nároční.
5. Neseďte před bednou. Omezte na polovinu čas, který věnujete sledování televize.
6. Usmívejte se. Každý den se usmějte a pozdravte člověka, kterého znáte jen od vidění.
7. Udržujete kontakty. Nezapomínejte na příbuzné a přátele a zavolejte jim. S těmi, které jste už dlouho neviděli, si dohodněte setkání.
8. Smějte se. Každý den si udělejte radost a od srdce se pobavte.
9. Těšte se na příjemné věci. Každý den se odměňte něčím, co máte rádi, a pořádně si to užijte!
10. dělejte dobré skutky. Tím, že budete hodní na druhé, pomůžete nejvíc sami sobě.
Držte se těchto rad po dobu dvou měsíců a uvidíte rozdíl!

"hodná holka"

13. listopadu 2009 v 17:39 | pohodovazena.cz |  Životní situace
Není lepší jednat jako potvora?

Když žena vystupuje za všech okolností jako "hodná holka", okolí nad jejím jednáním sice s úsměvem kýve hlavou, ale po straně vědoucně prorokuje: ta to bude mít v životě těžké. Možná nelze tak snadno dát rovnítko mezi hodná holka a příliš hodná holka, ale stačí se trochu porozhlédnout a spatříte, že mužský svět leží u nohou spíš ženám, o kterých se říká, že jsou tak trochu potvory. Snad je to proto, že všeho moc škodí, takže být příliš hodná znamená ztrátu výzvy pro dobyvatele a na druhou stranu být příliš velká potvora se jednou ukáže v pravém světle, a to nikdy není příjemné odhalení. Velké procento žen však spíše bojuje na straně s plusovým znaménkem, možná by však nebylo od věci pochopit, jak to funguje na straně opačné a něčemu se přiučit.
Někdy byste přísahaly, že nic neděláte špatně a pro muže byste udělaly první poslední, on to však nejenže neocení, ale raději začne chodit se ženou, která s ním jedná jako by byl až na posledním místě na světě. Nebo vás pro takovou ženu opustí. Odejde od teplých večeří a navenek pohodového rodinného krbu, kde mu podle vás nemůže nic chybět - kromě takových "drobností" jako jsou nové výzvy a vzrušení. A ty muž k životu také potřebuje. Jak mu je ale poskytnout? běží vám jistě hlavou. Mám s ním snad jednat jako mrcha? Ano i ne. Stačí si vypůjčit pár jejích technik.
Muži lákají nedostupné nebo obtížně dostupné věci. A tím spíše je pro ně výzvou, pokud se objektem jejich dobývání stane atraktivní žena. Potvora často vystupuje tak, že okolí dává okatě najevo, že vlastně žádného muže ke svému životu nepotřebuje.

Smažené ovocné špízy

12. listopadu 2009 v 18:09 | pošlirecept.cz |  Recepty

Smažené ovocné špízy

Smažené ovocné špízyDoba přípravy

30 minut

Počet porcí

4

Ingredience

 • jablka: 2
 • smetana zakysaná: 1 kelímek
 • máslo na smažení
 • prášek do pečiva: 1/2
 • cukr vanilkový: 2
 • mouka hladká: 100 g
 • smetana: 50 ml
 • vejce: 1
 • jahody: 100 g
 • víno hroznové: 200 g
 • banány: 2-3
 • marmeláda malinová: 2 lžíce

Léčba s barvami

11. listopadu 2009 v 16:09 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Nechte se léčit barvami

Léčení barvami neboli fototerapie, chromatoterapie, koloroterapie je způsob léčby, který se uplatňoval už v starověkém Řecku, Egyptě, Číně či Indii. Barevné tóny byly v přírodě považovány za božskou sílu nebo životodárnou energii posílanou z kosmu již v pradávných dobách.
Tato síla byla nenahraditelná k udržení vnitřní energie v těle, což bylo kdysi synonymem zdraví. Vlivy barev pozoroval i filozof Aurelius Celsius, který doporučoval používání barevných mastiček a tinktur, a kolem roku 1000 byly léčebné vlastnosti barev vžité do podvědomí každého člověka. I arabský lékař a filozof Avicena věnoval patřičnou pozornost barvám tzn. přidružoval každou barvu k nějakému lidskému temperamentu.
Světelné paprsky mají vliv na každého člověka, ale jejich působení se u jednotlivých lidí dosti liší. Například v období zimních měsíců , kdy je nedostatek světla, velké množství lidí prožívá deprese. I sexuální aktivita je ovlivňována světlem. Během léčby barvami je nezbytně požadován emocionální vztah k barvám a přizpůsobení se jejich temperamentu.


Internetová seznamka? Ano, či ne?

7. listopadu 2009 v 20:00 | prokrasnetelo.cz

Internetová seznamka? Ano, či ne?

Hledání partnera přes internet je fenoménem doby, nebo pouhou berličkou, kterou jsme si v této uspěchané době našli, abychom se vůbec seznámili? Jaké jsou výhody a nevýhody seznámení přes internet?
Už dávno odzvonilo době, kdy se lidé seznámili na střední škole či učilišti, v tanečních nebo na diskotéce, a pak se vzali. Je to především proto, že partnery, které potkáme v dospívání, zpravidla neučiníme partnery doživotními. Souvisí to úzce s trendem dnešní doby - partnery pro život častěji vybíráme až po pětadvacítce, rodinu zakládáme kolem třiceti.

Na dračku jdou svobodní, bezdětní a úspěšní

Najít partnera v sedmnácti většinou není problém. Výhodou je v tomto období zřejmě fakt, že v sedmnácti netušíme, jak bude dotyčný partner fungovat v zaměstnání, jak bude úspěšný, jaké rysy se u něj zvýrazní. Kolem třicítky už bohužel mnoho z těchto informací máme. Tvrdím bohužel právě proto, že ve výběru partnera nám to všem ztěžuje situaci. Na dračku jdou svobodní, zajištění a bezdětní manažeři s vlastním bytem.
Kde se tedy seznámit ve třiceti? Školu máme za sebou, v práci partnera hledat nechceme, na diskotéce se už vůbec necítíme? Prakticky neexistuje místo, kde se seznámit. Internetové servery nám toto místo nabízejí. Jsou snadno dostupné, rychlé, mají širokou škálu nabídek partnerů. A hlavně, mohou být dostatečně diskrétní. V tom vidím jejich velkou výhodu.

Deset vět pro každý den

7. listopadu 2009 v 19:20 | http://brebarbora.sblog.cz

Deset vět pro každý den

Je důležité aby rodiče ocenili snahu dítěte, i když výsledek nemusí být vždy dokonalý.
Chcete svým dětem vštípit odvahu, respekt vůči sobě i druhým a ohleduplnost? Zkuste v každodenních rozhovorech s nimi používat alespoň některé z následujících vět.
1. Děkuji. Pokud vám dítě pomůže, je důležité uznat jeho snahu. Mohla byste říct třeba: "Děkuji, že jsi mi pomohl(a) najít tu druhou ponožku." Nebo: "Díky, že jsi tak hezky prostřel(a) stůl. Mezitím jsem alespoň měla čas na přípravu salátu."
2. Řekni mi o tom víc. Podobná věta potomkovi naznačí, že ho posloucháte a že byste rádi slyšeli víc o tom, jak smýšlí. Podpoříte tím společný rozhovor, aniž byste vyslovovali unáhlené soudy či povrchní rady. Právě tyto reakce dítě vždy spolehlivě odradí od další komunikace.

Prevence proti chřipce a nachlazení

5. listopadu 2009 v 16:09 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Prevence proti chřipce a nachlazení

Stres, nevyspání, časté změny teplot, to jsou nejčastější příčiny nachlazení či onemocnění. Spousta lidí se dopuje prášky a vitamíny a neuvědomuje si, že svému stavu mohou pomoci i jinak. Vhodné je například saunování.
Sanování posílí imunitu a zároveň vyčistí hlavu od zbytečných starostí.

Kdy vyrazit do sauny

Na první návštěvu sauny je podzim tou nejideálnější dobou. Říjen a listopad patří k měsícům, kdy se mezi lidmi často objevují deprese, stresy, špatné nálady a další nepříjemné chmury. Sauna lidské tělo nejen vnitřně povzbudí a prohřeje, ale na delší čas zlepší i špatnou náladu, kterou ve vás vyvolávalo nevlídné podzimní poté třeba i zimní počasí. Stačí, když si z přeplněného programu alespoň jednou za týden vyčleníte čas jen a jen pro sebe. Vaše tělo saunovou změnu určitě ocení. Pravidelné návštěvy sauny opravdu zvyšují odolnost proti virovým onemocněním dýchacích cest, dále působí blahodárně na pokožku a také vás zbaví zdravotních problémů způsobených častým stresem. Sauna pozitivně účinkuje i případě, že sportujete a po náročných výkonech pociťujete ztuhlé svaly a únavu. Chodíte na masáže? Odborníci říkají: Po návštěvě sauny je výsledek mnohem lepší.