Září 2009

Zážitky na celý život

30. září 2009 v 20:19 | ladyzone.cz |  Životní situace

Co si odnášíme z dětství

Dětství by mělo být nejšťastnějším obdobím v životě člověka. Lidé se ve vzpomínkách stále vracejí ke svému bezstarostnému životu. Ne každému se ale poštěstí narodit se do fungující rodiny, od které se šťastné dětství odvíjí.

Připadám si méněcenná...

30. září 2009 v 19:49 | ladyzone.cz |  Životní situace

Připadám si méněcenná...

Někdy si připadáte, že vám všechno padá, nic vám nejde a nikdo vás nepodpoří. Takový stav můžete mít jednou za čas, kdy se vám prostě jen nevyvede den. Jedná se o pouhý den "blbec". Ale v případě, že se takovými pocity užíráte dnes a denně, není něco v pořádku. Trpíte pocity či komplexy méněcennosti.

Protiklady se přitahují...

30. září 2009 v 19:09 | ladyzone.cz |  Životní situace

Protiklady se přitahují... Opravdu?

O tom, jak stejné či rozdílné povahy dvou partnerů by měly být, je i celá řada příslovích. Často se říká, že protiklady se přitahují, ale neméně často se říká, vrána k vráně sedá. Jak to tedy je? Mají být partneři spíše rozdílní, nebo to nedělá dobrotu?

Jsem chorobná lhářka

30. září 2009 v 18:49 | ladyzone.cz |  Životní situace

Jsem chorobná lhářka...

Každý občas zalže. Kdo říká že ne, lže buď ostatním, nebo sám sobě, a to dvojnásobně častěji. Kde je ale hranice normálního lhaní a kdy už mluvíme o chorobném lhaní?

Buďte asertivní

30. září 2009 v 18:29 | ladyzone.cz |  Životní situace

Buďte asertivní a nestyďte se za to

Volba zlaté střední cesty bývá většinou tím nejlepším řešením, pokud se nedokážete rozhodnout mezi dvěma či více možnostmi. Totéž platí v samotném chování a jednání člověka ve vztahu k ostatním - žádná agrese, křik a vztek, na druhou stranu ani žádná přílišná poddajnost.

Řeč těla vás prozradí

30. září 2009 v 18:10 | LADYZONE.CZ |  Životní situace

Řeč těla vás prozradí

Víte, co je vaším největším nepřítelem ve chvíli, kdy lžete nebo se o to aspoň pokoušíte? Vaše vlastní tělo. Chtě nechtě toho na vás prozradí mnohem víc, než byste si sama přála. Takže pokud chcete lhát, myslete primárně ne na to, co říkáte, ale jak u toho vypadáte.
Čeho si na člověku, který vám sděluje určitou informaci, všimnete nejdříve? Pravděpodobně toho, co má na sobě (zvláště jedná-li se o obzvláště vyvedenou kombinaci), jak má upravené vlasy, barvy hlasu, struktury projevu, ale také postoje, pohybu rukou, nohou, hlavy. Vybavujete-li si zpětně schůzku s daným člověkem, spíše než na obsah vašeho rozhovoru se rozpomenete na zdánlivě nedůležité věci, a to právě v podobě držení těla a celkové vizáže.

Mám strach:(

30. září 2009 v 16:19 | LADYZONE.CZ |  Životní situace
Mám strach, nevím z čeho
Strach.
Prosté slovo, jež v sobě skrývá mnoho podob, od těch konkrétních, až po ty abstraktní. Celý život nás provází a čas od času se ukáže ve své pravé podobě. Dá se vůbec strach nějakým způsobem definovat? Jistěže. Podle vědců je strach pocit znepokojení z problémů, které by mohly nastat nebo již nastaly. Patří k tomu negativní pocity, emoce, či zážitek.

Kňourinka a Ubulínek:(

27. září 2009 v 19:30 | Mojebetynka.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Kňourinka a Ubulínek

Stačí, aby se na ně někdo křivě podíval, nebo když není po jejich a už se jim klepe bradička. Milujeme je, ale tímhle nám lezou strašně na nervy.
Scénka ze života inspirující tento článek: Pátek. Dlouhatánská fronta u pokladny v samoobsluze. Ze čtyř běží dvě, navíc pokladní nepatří k nejrychlejším. Ve frontě hlemýždím tempem se sunoucí stojí i matka s asi sedmiletou dcerou. Dítě je trpělivé do momentu, kdy už se blíží k pokladně. Pak začne z ničeho nic kňourat: "Mě to tu nebaví, mě hrozně bolí nohy."

NEPOCHYBUJ O SOBĚ, MUSÍŠ SI VĚŘIT!

27. září 2009 v 18:09 | Mladazena.cz |  Životní situace

Co utváří naše sebevědomí

Jak silná je naše sebejistota a na čem ji vlastně stavíme? Pochybujeme o sobě více, než bychom si přáli? Vilém Urban se zamýšlí, jak se na formování sebedůvěry člověka podílejí jistota, strach a odvaha.
Je sebevědomí něčím, co máme automaticky k dispozici od chvíle, kdy se narodíme, nebo je něčím, co si postupně utváříme a budujeme? Jedno je jisté již od dob, kdy naši předci byli vyhnáni z ráje. Na své pouti životem jsme neustále nuceni "pojídat plodů ze stromu poznání dobrého a zlého".
Na míle se nám tak vzdálila vidina bezproblémového života a není cesty zpět. Pramáti Evě tedy vděčíme za schopnost uvědomovat si sami sebe, která velmi úzce souvisí s tím, co běžně nazýváme sebevědomím. "Vyhnáním z edenu" jsme se stali bytostmi obdařenými vědomím, jehož prostřednictvím si tvoříme myšlenky o tom, co slyšíme, co chutnáme, co vidíme, co hmatáme, na co si vzpomínáme, co plánujeme aj. Tedy o všem, co zažíváme, když po narození vstupujeme do kontaktu s okolním světem.

Je vůbec možné, aby stromy léčily?

26. září 2009 v 20:09 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Léčivá síla stromů

Je vůbec možné, aby stromy léčily? Ale ano je. Jejich léčebná síla by se dala rozdělit na dvě roviny. Stromy mají velmi příznivý vliv pro lidský organismus již svou přítomností, stabilitou a klidem, který prezentují.
Můžeme tedy mluvit o rovině relaxační, meditační či psychologické. A pak je tu rovina léčivých účinků částí stromů jako kůra, listy, plody a květy. Existuje nepřeberné množství stromů, já vás v tomto článku seznámím s léčivými účinky dubu a smrku.

Jedináčci nemusí být sobci

25. září 2009 v 16:09 | MOJEBETYNKA.CZ |  Rady pro rodiny s dětmi

Jedináčci nemusí být sobci

Říká se o nich, že jsou sobečtí, rozmazlení a vůbec celkově nesnesitelní, protože si z nich jejich rodiče udělali modlu. Ale je to skutečně pravda?
Nemyslíte, že už je konečně čas zastat se jedináčků i jejich rodičů?

Trápí vás celulitida?

23. září 2009 v 17:19 | PROKRASNETELO.CZ |  Něco pro zdraví a krásu

Postavte se celulitidě!

Celulitida trápí více než 70 % žen, a zadruhé můžete vzhled svých stehen při troše snahy výrazně zlepšit!

Jak celulitida vzniká?

Máme ji skoro každá a přesto mnohdy ani netušíme, jak tahle mrška vzniká. Především jde o kosmetický problém, který je bohužel geneticky zakódován. Vzniká vlastně v souvislosti s hromaděním tukové tkáně nejčastěji na zadní straně stehen, později třeba i na hýždích, v oblasti bříška a na vnitřní straně paží.
Můžeme ji rozdělit do čtyř základních stádií, a když zjistíte, ve kterém se právě nacházíte, budete s ní moci lépe bojovat. V první fázi je pomerančová kůže viditelná jen při stisknutí kůže, v druhé fázi už jsou ďolíčky viditelné v ostrém světle, nebo když sedíte. Ve třetím stádiu jsou nerovnosti viditelné neustále, především při chůzi. Čtvrté a nejtěžší stádium je většinou spojeno s nezdravým životním stylem, obezitou. V tomto případě může být celulitida i hodně bolestivá!

Drogy...

20. září 2009 v 12:59 | www.zdrave.cz |  Životní situace

Jak poznat, že dítě bere drogy

Často si nalháváme, že ten a ten problém se právě nás dotknout nikdy nemůže. O to větší je však následné rozčarování, pokud zjistíme pravý opak. Pravdou je, že drogy jsou součástí dnešního světa a je třeba vnímat je jako potenciální nebezpečí pro naše okolí i pro nás samotné. Dnes dochází ke snižování věku, kdy děti drogu poznávají a zjišťují, o co v této problematice jde. Je tedy důležité vědět, jak je možné poznat, že právě naše ratolest může být v ohrožení a drogy by ji mohly poznamenat.
Pokud rodiče zjistí, že jejich dítě bere drogy, nemusí to být hned na počátku experimentování dítěte.

Jak se učit a pamatovat si?

19. září 2009 v 17:19 | Ordinace.cz |  Životní situace

Jak se učit a pamatovat si?

Zachovat si dobrou paměť je důležité, vždyť paměť obohacuje náš život. Jak je ale možné, že někteří ptáci dokážou po měsících najít místa, kam si schovali semena na zimu, a veverky si vzpomenou, kam zahrabaly ořechy, ale my si někdy nedokážeme vybavit, kam jsme před hodinou dali klíče? Asi mnohé z nás trápí špatná paměť. Nicméně lidský mozek, i když je nedokonalý, má neuvěřitelnou schopnost učit se a pamatovat si. Navíc nikdy není příliš pozdě - ani příliš brzy - začít na tom pracovat.

Jak si zlepšit paměť?

Na učení není nikdy příliš pozdě


Podzimní deprese

18. září 2009 v 16:59 | www.zdrave.cz |  Životní situace

Zvládnětě podzimní deprese

U každého z nás probíhá tzv. podzimní deprese v různé míře. Jak bylo již zmíněno u větší části populace se jedná spíše o výskyt nepříznivých nálad než o samotnou depresi.
Proč upadá na člověka změna nálady a deprese ve větší míře právě v podzimním období??? Odpověď je prostá. Vlivem loučení se s létem je spojené i zbarvování listí na stromech a jeho následné opadávání. Počasí začíná mít vlastnost sychravého rázu a slunečné dny jsou v dohlednu jen výjimečně. Energii získáváme právě především ze slunečního záření. Slunce je zdrojem světla a energie, která má blahý vliv na povzbuzení organismu, ale i na zlepšení celkové regenerace organismu. Negativní pocity a špatná nálada nepřichází sama přesně v daném ročním období. Příčina je zde zejména z důvodu síly schopnosti potlačení trápení a strastí. V létě, kdy jsou slunečné teplé dny, v období dovolených, možných výletů, či ve dnech turistiky dokážeme problémy snáze potlačit a nepřemýšlet nad nimi. Je dokázáno, že starosti a přemýšlení nad nimi vytlačí z našeho podvědomí právě nejrůznější aktivity. Dá se tedy zjednodušeně říci, že na problémy v letním období nemáme tzv.čas. A zde je kořínek celé příčiny špatné nálady v podzimním období.

Lesklé vlasy!

17. září 2009 v 19:09 | BravoGirl |  Něco pro zdraví a krásu
Lesklé vlasy!

Možná si říkáš, že kdyby ses o vlasy líp starala a neměla jsi je poškozené, určitě by se zdravě leskly samy od sebe. Ale to není pravda! Jestli se tvé vlasy budou lesknout, nebo ne, o tom rozhoduje hned několik věcí...

Desatero pro lesklé vlasy!

Nešetři na šamponech!

Vždy si vybírej kvalitní šampon podle typu svých vlasů. Zvláštní péči potřebují jak vlasy suché nebo mastné, tak dlouhé, jemné nebo barvené. Šampony typu 2v1 používej jen výjimečně nebo pokud máš zdravé vlasy. Pokud si vlasy lakuješ nebo geluješ, pořiď si tzv. vymývací šampon.

Kondicionér je nutnost!

Mytí vlasů je pro tebe určitě samozřejmostí, ale kondicionér už každý tak vážně nebere. A přitom je nezbytně nutný po každém mytí, zvlášť pokud máš vlasy barvené, dlouhé nebo kudrnaté. Vybrat si můžeš z oplachových balzámů, lehkých sprejů a tonik, ale opět musí přesně odpovídat typu vlasů.

Jak vyzrát na "denní ,,,

16. září 2009 v 19:50 | SLEČNA.INFO.CZ |  Škola a její příprava

Jak vyzrát na "denní snění"?

Špatné výsledky ve škole nejsou nutně známkou hlouposti či lenosti. I když se ve vyučování snažíš sebevíc, občas tvé myšlenky sklouznou ke vzpomínkám na nedávné rande, k plánům na večer nebo se dokonce zakoukáš na zadek spolužáka v lavici před tebou. Pokud se ti to však děje často, je to problém, který bys měla začít řešit. Než ale začneš shánět psychologa, aby ti diagnostikoval poruchu pozornosti a naordinoval prostředky k nápravě, vyzkoušej některé osvědčené tipy.
1. KOUZLO VYDATNÉHO SPÁNKU
Ano, klíčem k udržení pozornosti během vyučování je právě dostatek spánku v průběhu noci. Pouze odpočinuté tělo a mysl se dovedou koncentrovat i při náročných přednáškách a podávat ty nejlepší výkony. Kvalitní spánek působí jako prevence únavy a podřimování během dne.
Tip: Rozvrhni si čas a urči hodinu, kdy je třeba jít spát, abys následující ráno byla svěží a příjemně odpočinutá. Budeš-li každý den dodržovat stejnou dobu, kdy půjdeš spát, tělo se podle toho zařídí a bude se ti lépe usínat .
Už žádné nepříjemné převalování se na posteli do tří do rána. A hlavně už žádné kruhy pod očima a obtisky školní lavice na čele :-)

Zvedněte si sebevědomí!

11. září 2009 v 18:20 | www.zdravé.cz |  Životní situace

Zvedněte si sebevědomí!

Jistě víte, o čem mluvím, když řeknu, že zdravé sebevědomí funguje jako magické zaklínadlo. Prostě když dva dělají totéž, není to vždy totéž…jeden to dokáže prodat takovým stylem, že se na něj jen tak nezapomene, a druhý když nesměle představí svůj plán, nikdo si jej ani nevšimne. Je pravdou, že přehnané sebevědomí již pozitivní není, ale jistě není důvod myslet si o sobě jen to nejhorší, proklínat se za své nezdary a snažit se radši ustavičně nenápadně sedět v koutě. Co z nás tedy může udělat sebevědomě a vyrovnaně působící bytosti?
Narovnejte své držení těla:
Každému více sluší, pokud se vzpřímeně postaví a vydá se životním nástrahám vstříc. Dodejte si tedy odvahu, zastrčte bříško, vypněte prsa a můžete směle vyrazit do společnosti.

Pokud vejdete do místnosti, hlasitě pozdravte:

Ano, i to, jakým stylem pronesete slůvka při pozdravu ovlivňuje to, jak vás okolí vnímá. Pokud si jen něco zamumláte pro sebe či nepozdravíte raději vůbec, prozrazuje to jen vaši snahu na sebe vůbec neupozornit.

Jak přijímat pochvalu

10. září 2009 v 18:29 | MLADAZENA.CZ |  Životní situace

Jak přijímat pochvalu

Jak se zachováte, když vás někdo pochválí? "To přece nestojí za řeč," říkáte, přestože vás pochvala těší. Naučte se pochvalu unést, je to motivace. Že nejste malé dítě, které potřebuje povzbuzovat a chválit? Bez pochvaly ale v životě daleko nedojdete.

VYJÁDŘETE SVÉ POCITY

Byli jste právě pochváleni? Naslouchejte a popřemýšlejte o tom, co jste se právě
dozvěděli.
Nebojte se vyjádřit své pocity spontánně. "Pokud vás pochvala
překvapí nebo ohromí, buďte překvapení a ohromení, pokud vás zaskočí, buďte
zaskočení.
Upřímnost se vyplácí, nemusíte nutně hrát roli, která neodpovídá
vašim pocitům.
POCHVALU NIKDY NEODMÍTEJTE
Pokud je pochvala míněna upřímně, pusťte ji k sobě, posílíte si tím sebevědomí.
Neodmítejte ji, neznevažujte a nedělejte kolem ní zbytečné okolky, jako
"to nestojí za řeč", "to se ti jen zdá", "to by dokázal každý".
Podle Ilony Mičkové
tím nejen škodíte sami sobě, ale také znevažujete upřímný zájem o vaše
ocenění u partnera. Jestliže máte o pochvale jakékoli pochybnosti, nic nezkazíte
tím, když si je u druhého ujasníte vhodnou otázkou nebo konstatováním.
Můžete říct například: "Děkuji ti za ocenění mého přínosu. Uvádí mě trochu
do rozpaků, protože já osobně jsem to nepovažoval za tak výjimečné."

Zásady kombinování potravin

9. září 2009 v 20:29 | PROKRASNETELO.CZ |  Diety+cvičení

Zásady kombinování potravin

Když chcete hubnout, je nutné jíst správné potraviny ve správnou dobu. Kromě toho je třeba vědět, jak kombinovat určité druhy potravin, aby nedocházelo nejen k tloustnutí, ale ani k nejrůznějším onemocněním.
Protože konzumace pokrmů, které se k sobě nehodí, může k onemocněním vašeho těla vést. Jak se tomu vyvarovat?

Jak to u nás je?

Lidské tělo se skládá z pětapadesáti procent vody, dvaceti procent bílkovin, patnácti procent tuků, pěti procent minerálních látek, dvou procent sacharidů a zlomku procenta vitaminů. A pro správné fungování organismu je nejdůležitější se stravovat tak, aby byly tyto poměry zachované. Nedostatek nebo nadbytek jedné nebo více složek vede k poruchám a onemocněním organismu i těla.

Největší chyba

Největší chybou je jíst současně bílkoviny (maso, vejce, ryby, ořechy), škroby (obilná zrna, luštěniny, brambory, burské ořechy), sacharidy i tuky. Každá tato složka vyžaduje jiné trávicí šťávy. Tím pádem, tráví-li vaše tělo všechno najednou, jsou nároky na trávicí soustavu více než velké. Nejhorší kombinací jsou škroby s bílkovinami a tuky s ovocem. Stejně tak nevhodné je nedělat dostatečné přestávky (dvě až tři hodiny) mezi jídlem. Napůl strávené potraviny se potom mísí s nově přijatými, trávení je pro organismus těžší a nastávají tak situace pro život nebezpečné.