Srpen 2009

Vnímáme konec prázdnin?

30. srpna 2009 v 15:50 | PROKRASNETELO.CZ |  Životní situace

Vnímáme konec prázdnin?

Konec prázdnin přináší mnoho změn pro všechny školou povinné. Začínají jim povinnosti, starosti, učení a zkoušení, prostě vše nepříjemné spojené se školou. Jak vnímáme konec prázdnin?
Zároveň ale mnoho studentů tvrdí, že se těší na nový školní rok, a to především proto, že vplují do pevného režimu, který jim přes prázdniny chybí. Možná to zní paradoxně, ale mnoho z nás prostě režim ke svému životu potřebuje. Pevná doba vstávání, aktivit během dne, jídla a nakonec i usínání je pro naše tělo i mysl vlastně šetřením energie, odpočinkem. Jasně daná struktura dne nám usnadňuje život.

Aby se děti do školy těšily:)

30. srpna 2009 v 11:49 | Tn.cz-magazín |  Škola a její příprava

Aby se děti do školy těšily

..
Na co je nalákat?
Vybudovat pozitivní vztah ke škole, ve které děti stráví velkou část svého mladého života je úkol těžký, ale důležitý. Pokud jde vaše dítě toto září do školy vůbec poprvé, vstupuje do neznáma. Měli byste mu proto být nápomocni.
Nestresujte je!
Děti vnímají závažnost události, jakou je vstup do školy, proto není nutné jim nějak zvlášť zdůrazňovat, že se děje něco velkého. To byste je pak jen zbytečně stresovali.
Dodejte dětem pocit důležitosti tím, že z prvního školního dne uděláte malou slavnost. Řekněte mu: "Stává se z tebe velký školák"! Děti jsou rády, když jim je přidělena nějaká nová role, berou to pořád víceméně jako hru.
Pokud dítě zlobí, vyvarujte se zvolání typu: "Jen počkej, až budeš ve škole!
Všude je tolik nového!
Na to se děti sice mohou těšit, ale zároveň ty úzkostlivější se právě nových věcí bojí. Proto zdůrazňujte, jak jsou šikovné, při každé příležitosti, která se jen trochu podobá školnímu režimu. Pokud dítě třeba nakreslí hezký výkres, pochvalte ho a zdůrazněte, že ve škole se budou všichni divit, jaký malíř jim tam přišel. A zároveň připomeňte, že ve škole je také kreslení.

Štěňata:)

27. srpna 2009 v 10:39 | Google.cz |  Galerie+kusovky

ŠKOLA = HOROR?

26. srpna 2009 v 20:19 | SLEČNA.INFO.CZ |  Škola a její příprava

ŠKOLA = HOROR?

www.deviantart.com
Říká se, že škola je základ života - a na tom je jistě spousta pravdy. Ovšem jak už jistě sama víš, nároky se neustále stupňují a pokud ti tvé výsledky nejsou naprosto lhostejné, je obtížné dosáhnout přesně takových výsledků, se kterými by jsi byla spokojená. A úplně nejhorší je, když tě to tam absolutně nebaví - to je potom těžké, vracet se tem každé ráno! Ale co s tím?

NEBAVÍ MĚ TO TAM!

Je snadné říct, že tě to tam nebaví. Přemýšlela jsi už ale nad tím, PROČ? Aby jsi svou situaci mohla nějak vyřešit, musíš nejprve nalézt ohnisko svých trápení.
Proč tě to ve škole nebaví:
1) Protože tě nebaví nic - Řekněme si to na rovinu - když už existují "šprti", bude se jistě někde po světě potulovat i opačná extrémní skupina, kterým je všechno jedno a ničím se jim člověk nezavděčí. Pokud máš pocit, že by ses osobně zařadila do skupiny "bodu číslo 1″, neznamená to ale ještě, že jsi "lempl"!

Anketa:)

25. srpna 2009 v 17:19 | Lucie Maroszová |  Škola a její příprava

ANKETA NA TÉMA -ŠKOLA

HLASUJTE a Napište svůj Názor:
(Proč se těšíte do školy či nikoli)Blížící se škola:)

25. srpna 2009 v 16:39 | girlsworld-m |  Škola a její příprava

Blížící se škola:) Připrav se!

Za týden už všichni opět zapadneme do školních lavic, a zase budeme celých 10 měsíců čekat, až zase přijdou vysloužené letní prázdniny. Ale proč? Hledej na škole i ty lepší stránky! A jestli chceš být úspěšnější než minulý rok, co se známek týče, zkus si všechno připravit a zorganizovat tak, abys všechno v pohodě zvládla.
1. KÁMOŠI
Jasně, už jsi svoje spolužáky neviděla věčnost, proto je velký důvod se těšit do školy už kvůli nim. Sice zase brzy začne ten každodenní stereotyp, kdy bude každý den to samý, ale právě díky spolužákům a kamarádům zažiješ ve škole i nějakou tu legraci a nuda se škole vyhne obloukem!
2. PŘEDSEVZETÍ
Možná si každý rok dáváš nějaké předsevzetí, zkus si nějaké udělat i do školy! Jak nejlépe rozvrhnout učení, kamarády, rodinu a třeba počítač nebo televizi? Zkus si denně na učení najít aspoň hodinku a půl, hodinu na počítač nebo televizi, zbytek si třeba rozděl na kroužky nebo kamarády. Nějak to už půjde, uvidíš!

Bříško- pryč s faldíky,,,

25. srpna 2009 v 14:59 | PROKRASNETELO.CZ |  Diety+cvičení

Bříško: pryč s faldíky, vzhůru za svaly!

Chcete-li zlepšit vzhled svého bříška, máme tu pro váš několik tipů a cviků!
Celý problém okolo bříška závisí především na množství tuku v této oblasti. Můžete cvičit každý den, ale budete-li mít deset kilogramů nadváhu, svaly vám na bříšku nikdy nevyniknou a cvičení vám kromě posílení kondice bude (z estetického hlediska) téměř k ničemu. A naopak: máte-li v oblasti bříška jen kůži a prakticky žádný tuk, i když cvičíte málo, výsledky budou patrné na první pohled.
Musíte si tedy položit otázku, co od cvičení očekáváte. Chcete-li jen posílit svaly a zlepšit kondici a až tolik vám nezáleží, budete-li mít bříško opravdu vyrýsované, stačí vám samotné cvičení. Chcete-li mít ale výsledky opravdu vidět, budete muset ke cvičení přidat i nějakou tu dietu, abyste shodila nějaké to kilo a bříško si krásně vyrýsovala.

Všechno je ve slovech...

24. srpna 2009 v 22:09 | MLADÁŽENA.CZ |  Životní situace

Všechno je ve slovech!

)
Na svůj proslov buďte vždy připraveni.
Ať už prezentujete nové nápady, snažíte se získat práci, máte proslov či jen klábosíte se šéfem - úspěch nebo selhání záleží na síle vašich slov. Stačí pár řečnických tipů a můžete se s takovými situacemi snadno vyrovnat.
Všichni máme schopnost mluvit. Naučili jsme se to už jako děti a děláme to každý den. Takže by to tedy neměl být takový problém. Jenže: kdokoli, kdo už někdy stál před netrpělivě vyčkávajícím obecenstvem, s podlamujícími se koleny a možná s mikrofonem v jedné ruce, nebo kdokoli, kdo už se někdy snažil s vysušeným hrdlem vychvalovat vlastní schopnosti

Jak se učit:)

23. srpna 2009 v 21:39 | PORADCE.149.CZ |  Škola a její příprava

Jak se učit

...
Domácí příprava je na střední škole nezbytná.
Nejefektivnější je domácí učení tehdy, jestliže začne ještě ten den, kdy byla látka ve škole vyložena - ušetříte tak obrovské množství času, protože máte výklad čerstvě v hlavě, rozumíte mu a zapamatování tímto způsobem je nejúčinnější.
Svou lenost nejlépe oklamete tak, že si stanovíte pro každý den v týdnu přesný čas, kdy usednete k práci.
Začněte předmětem, který vám jde snadno. Budete mít pocit, že z hromady práce něco ubylo a kromě toho, úspěch vás posílí a budete mít větší chuť do další práce. Střídejte učivo na zapamatování s učivem vyžadujícím úvahu a úsudek

Hola hola, škola volá:)

23. srpna 2009 v 14:39 | SLEČNA.INFO.CZ |  Škola a její příprava

Hola hola, škola volá!

profimedia.cz
Už je to tak - první školní den se neodvratně blíží. Čeká tě nástup na úplně novou školu mezi lidi, které zatím vůbec neznáš? V tom případě chceš jistě zazářit a udělat na nové spolužáky co nejlepší první dojem. Nebo se zkrátka po dvou měsících vracíš zpět do své staré třídy a přeješ si začít nový školní rok dobře… Poradím ti!
1. VELKÉ PŘÍPRAVY
Co na sebe?
První den bys měla působit uvolněně a v pohodě. Zapomeň na módní výstřelky, protože kluci jim stejně nerozumí a pokud nebudeš mít štěstí na spřízněné duše v holčičích řadách, budeš za fiflenu. I když posloucháš třeba punk, nemusí to hned první den prostřednictvím tvé výrazné image vědět celá škola. Takže glády a kostkovanou sukni nech pro dnešek doma - neboj přijde na ně řada :-) Nejlepší volbou jsou obyčejné džíny, tenisky nebo jiné pohodlné botky, k tomu veselý topík nebo tvé oblíbené tričko. Vše můžeš trošku vylepšit jednoduchými doplňky a hurá do školy=)

Poprvé do školy...

23. srpna 2009 v 11:59 | PROKRASNETELO.CZ |  Škola a její příprava

Naše dítě jde poprvé do školy

Starostlivá matka se hrozí: Bude třeba ho ještě něco doučit? Bude stíhat tempo ve škole? Nebude nosit domů pětky a poznámky? To vše mohou rodiče řešit před vstupem svého dítěte do školy. Všechny děti vycítí, že se skutečně něco děje, že jde o velmi důležitý životní krok.
Základní rada pro všechny rodiče školáků je: nestresovat děti dopředu. Věty typu: "Počkej, až půjdeš do školy, tam ti ukážou! Připrav se, hošánku, teď ti nastanou krušné časy!" nejsou na místě. Dítě by mělo z rodiče spíše vycítit pomoc, která s počátkem školy musí přijít.

Dítě potřebuje podporu, nikoli strašení

I dítě geniální potřebuje před školou trochu uklidnit. Vstupuje do nového prostředí, nových pravidel, nových autorit. Je potřeba si uvědomit, že vstup do školy je jedním z nejdůležitějších mezníků života, podobně jako vstup do prvního zaměstnání či odchod do důchodu. Na škále zátěžových situací jsou takovéto mezníky hodnoceny velmi vysoko, tedy jako silná zátěž. Rodič má svoje dítě zklidnit, potvrdit, že bude na jeho straně, že se pokusí podpořit ho v počátcích jeho "školní kariéry" i později.

Dovolená:)

16. srpna 2009 v 20:29 | Lucie Maroszová

POZASTAVUJI BLOG
-Dovolená-

...Mějte se krásně...


Cesta vzhůru

15. srpna 2009 v 20:19 | Osobnosti.cz |  Životní situace
Cesta vzhůru

V šestnácti můžeš všechno získat nebo také všechno ztratit.
Dobrodružně-akční seriál ze současnosti. Skupina mladých lidí se setkává ve speciálním táboře pro mladistvé delikventy, tady získávají celou řadu zkušeností, které by měly vést k jejich nápravě, prožívají různá dobrodružství. Mnozí z nich jsou již výraznou individualitou, jiné právě tato zkušenost "prověří" či posílí jejich charakter. Nechybí milostné vztahy dospělých i rozvíjející se láska mezi teenagery.

Ke stažení:

Bojíte se duchů?

14. srpna 2009 v 18:49 | Fenomén.cz |  Video a spol.


Kouzlo dotyku:)

14. srpna 2009 v 18:39 | PROKRASNETELO.CZ |  Vztah mezi mužem a ženou

Kouzlo dotyku

Jaké to je, když se vás partner dotýká, když vás hladí, když střídavě v různých partiích svého těla cítíte jeho přítomnost? Jaké to je, když svými dotyky na vašem těle dokáže vytvořit tak příjemně intimní a lehounce jemnou atmosféru, že si přejete, ať ten dotyk cítíte už navždy?

Cítit dotyky tvý…

…na těle mým, ať spojí se v jedno naše těla, a společně vnímat tuhletu chvíli, která je skvělá… Jestlipak si, pamatujete na tuhle romantickou baladu od Lunetic? Vůně těla vašeho partnera, o které tu byla už řeč, je totiž jedna věc. Ale umět se jeden druhého vzájemně dotýkat tak, aby to bylo pro oba příjemné, či pokud možno vzrušující, to je věc druhá, úplně stejně důležitá. Možná se budete smát, ale opravdu rozhodně ne každý člověk (muži i ženy) ví, kdy kam a jak sáhnout, aby dotyk splnil svůj účel.

Ženské tělo si zaslouží péči

Jen máloco dokáže chlapa zaujmout tak jako ženské tělo. V pěkném autě se chce projet nebo si do něj aspoň sednout. Ale pěkného ženského těla (samozřejmě, každý má jinou představu o tom, co je pěkné) by se chtěl dotýkat, hladit je, nejlépe na různých partiích políbit. Ovšem, aby ženské tělo by takto přitažlivé, krom klasické hygieny, vyžaduje určitou péči navíc. Vždyť proč používáte tělová mléka a různé další tělové krémy? Protože chcete mít zdravou a svěží pokožku. Kromě dobrého pocitu sama ze sebe se chcete líbit svému chlapovi, chcete pro něj být hezká, přitažlivá.

Nejsem jen hubená, mám anorexii!

12. srpna 2009 v 16:20 | PROKRASNETELO.CZ |  Životní situace

Nejsem jen hubená, mám anorexii!

Anorexie je psychická porucha, kdy postižený úmyslně snižuje svou tělesnou hmotnost. Lidé trpící anorexií zkrátka odmítají jídlo. Paradoxně ne snad proto, že by neměli hlad nebo chuť. Ale proto, že jíst nechtějí.

Strašák jménem anorexie

Touto nemocí trpí nejčastěji lidé v pubertě a adolescenti. 95 % postižených jsou dívky. Anorexií dnes trpí 8 milionů dívek. 7% z nich na anorexii umírá. Další 2% zemřou na bulimii. Anorexie je něco jako závislost. Závislost na hladovění. A proto, jako každou závislost, i tuto lidé často popírají. Zpočátku tedy může být těžké člověka s anorexií odhalit. Později už ale nemocný jeví jednoznačné příznaky.

Jak poznáme anorektiky?

V průběhu této nemoci není narušen pouze zevnějšek postižených osob, ale silně poškozena je i jejich psychika.
K typickým znakům selhání psychiky patří:
 • odmítání udržování své minimální tělesné váhy
 • panický strach ze sebemenšího příbytku na váze
 • popírání prvních dvou faktorů
 • citlivost na chlad
 • narušení sebevědomí, zvrácené pocity o sobě samé
 • vyhýbání se společnosti, špatná nálada, plačtivost, nervozita
Fyzická selhání v důsledku nedostatku jídla pozorujeme tyto:
 • chudokrevnost, řídnutí kostí
 • zácpa, pocity nevolnosti
 • dysfunkce ledvin a jater, srdeční poruchy
 • proděravění střev a žaludku kvůli častému zvracení
 • otřesná pleť, vypadané vlasy, zkažené zuby
 • metabolický rozvrat, vynechávání menstruace, neplodnost

Nádherný diplom:)

12. srpna 2009 v 13:09 | Lucie |  Moje diplomy

Čas poté...

11. srpna 2009 v 18:29 | PROKRASNETELO.CZ |  Životní situace

Čas poté

Rozchod, rozvod…jedna věc je ustát samotné ukončení vztahu, druhá věc je zvládnout celé následující období do té doby, než máte chuť na nové seznamování nebo než přímo někoho nového potkáte. Jak ale v praktickém životě zvládat ten dlouhý čas poté?
Řeč je samozřejmě o variantě, kdy on z jakéhokoli důvodu opustí vás. Pokud bylo přání skončit to více méně vzájemné, mělo by to pro vás být spíš vysvobození. Ale v případě, že to bylo čistě z jeho strany, čekají vás nelehké dny a noci. Jak se co nejsnadněji s rozchodem vyrovnat a hlavně jak zaplnit tu citovou prázdnotu a spoustu volného času, kterou najednou máte?

Pudinková bábovka:)

11. srpna 2009 v 16:20 | Pošlirecept.cz |  Recepty

Pudinková bábovka

Pudinková bábovkaDoba přípravy

50 minut

Počet porcí

6

Ingredience

 • vejce: 4
 • pudink banánový: 2
 • pudink vanilkový: 2
 • olej: 200 ml
 • cukr krupice: 200 g
 • prášek do pečiva: 1
 • tuk na vymazání formy
 • mouka na vysypání formy

Postup přípravy

Krok 1: Vyšleháme vejce a pudinkové prášky, přidáme cukr smíchaný s kypřicím práškem do pečiva a postupně přiléváme olej. Všechny tyto suroviny potom ušleháme v mixéru.
Krok 2: Ušlehané těsto vlijeme do tukem vymazané a moukou vysypané formy, vložíme do předehřáté trouby a pečeme asi 40 minut při 180 °C.

TIP: Formu namísto moukou můžeš vysypat strouhankou nebo také kokosem.

Jak předejít záchvatům rozmazlených dětí?Podívej se na video:)

11. srpna 2009 v 15:49 | Žena.in.cz

Jak předejít záchvatům rozmazlených dětí?

Máte děti? A už se vám někdy stalo, že vaše dítka zkoušela, co na vás zabere a co vás donutí konat podle jejich přání? Vlastně ani nemusíte mít rozmazlené dítě, aby se rozhodlo vyzkoušet také taktiku hysterický záchvat.
Znáte to, jdete na nákup a vaše milé dítko si začne nevybíravým způsobem říkat o nějakou sladkost, kterou mu samozřejmě nechcete dovolit. Práskne sebou o zem, kope nohama, pěstmi buší do země a řve jako na lesy. Co uděláte vy? Přestanete se k němu hlásit, plácnete ho přes zadek, nebo mu koupíte, co chce, aby vám zbytečně nedělalo ostudu?
Existuje ještě jedna možnost, která by vás zřejmě nenapadla. Pamatujte, že nejlepší obrana je útok.