15 činností,kterými spálíte nejvíce kalorií

2. června 2009 v 16:39 | blog o hubntí |  Diety+cvičení

15 činností,kterými spálíte nejvíce kalorií

Pokud změníte svůj jídelníček,ale budete se stále povalovat u televize a ven vystrčíte nos jedině cestou do školy,nebo s kamaradkou do obchodního centra,můžete si o krásné postavě skutečně jen snít.Inspirujte se proto tímto článkem a začněte si tak konečně plnit svůj sen!Mám pro vás 15 činností,při kterých zaručeně spálíte dostatek kalorií a zhubnete.

1. Aerobik - hodinou cvičení spálíte až 1850 kJ
První možností jak zdokonalit své křivky představuje aerobik. Hodí se pro intenzivní hubnutí - ideální tedy v případě, pokud s redukcí váhy právě začínáte. Lekce aerobiku většinou trvá přibližně hodinu, po kterou cvičíte pod vedením instruktora na rychlou hudbu. Pro intenzivní hubnutí a zaručený výsledek se nejlépe hodí dance aerobik, který je rychlejší než ten klasický, a je doplněn o skoky a točky. Za hodinu věnovanou intenzivnímu cvičení aerobiku spálíte 1850 kJ.

2. Aquaaerobik - hodinou cvičení spálíte až 2000 kJ
Dnes velmi oblíbenou variantou klasického aerobního cvičení představuje Aquaaerobik. Jeho velkou výhodou je to, že ty z nás, které se svým cvičebním programem teprve začínají a netouží odhalovat své faldíky na veřejnosti, se mohou ponořit do vody, která všechny nedostatky zakryje, a my pak můžeme bez stresu cvičit. Voda by měla být teplejší, v té studené se totiž hubne výrazně pomaleji.Za hodinu tohoto cvičení spálíte 2000 kJ.

3. Plavání - stačí plavat 30 minut a spálíte 1500kJ
Jistě, i klasické plavání nám dokáže perfektně vyformovat a zkrášlit postavu, praktikuje-li se pravidelně a pořádně. Plavání tonizuje svalstvo celého těla, především pak svaly prsní a zádové, svalstvo nohou, boků, trupu a rukou. V závislosti na rychlosti plavání a plaveckém stylu se za 30 minut plavání zbavíte přibližně 1500 kJ.

4. Rychlá chůze - podle rychlosti chůze spálíte až 1900 kJ za hodinu
Nejjednodušším způsobem jak shodit přebytečná kila je začít s pravidelnou rychlou chůzí. Nejen že spálíte 500 až 1900 kJ za hodinu, navíc velkým plus této činnosti je to, že ji můžete praktikovat prakticky kdekoliv a kdykoliv. Rychlá chůze zvyšuje tělesnou kondici a způsobuje pozvolné hubnutí. Aby chůze přinášela požadované účinky, měli bychom jí denně věnovat minimálně čtyřicet až šedesát minut.

5. Pěší turistika - za půl hodiny spálíte 1100 kJ
Příjemným ekvivalentem svižné chůze je pěší turistika, při které během půl hodiny spálíte přibližně 1110 kJ. Na rozdíl od chůze pěší turistika nejen zvyšuje kondici, ale také tvaruje naší postavu - především pak svalové skupiny dolních končetin a hýžďové svaly, a pokud použijeme turistické hole, posílíme i svalstvo horních končetin a zad.

6. Běh - vyběhejte za hodinu až 4800 kJ!
Běhání zpevňuje a tvaruje nohy a pas, posiluje srdce, zvyšuje kondici a výdrž, nehodí se však pro obézní lidi - nadměrně jim totiž zatěžuje a ničí klouby. Běhat bychom měli volně, aby naše tělo mohlo spalovat tuky. Správné tempo běhu poznáme tak, že se náš dech zrychlí, lehce se potíme a mírně zčervenáme. Za hodinu běhu spálíme 2000 - 4800 kJ.

7. Běh na lyžích - jak jinak se za hodinu zbavíte až 5000 kJ?
Během hodinky běhu na lyžích spálíte až 5000 kJ, a to už vskutku něco znamená! Navíc tato oblíbená obdoba klasického běhu celkově zlepšuje kondici, a pokud běžkujeme vskutku intenzivně, posiluje nohy, hýždě a ruce. Krásně si protáhnete celé tělo. Ale nepleťte si chůzi na lyžích s během! Šlápněte do toho!

8. Pilates - hodinka formování postavy a jste o 1200 kJ chudší!
Dnes velmi oblíbený a vyhledávaný druh cvičení způsobuje celkové zeštíhlení a vytvarování postavy. Protahuje a posiluje svalstvo celého těla. Cviky se provádějí soustředěně v souladu s dýcháním. Základem je cvičení na podložce s možným využitím pomůcek a přístrojů. Za hodinu pilatek spálíte 1200 kJ.

9. Spinning - 3700 kJ za hodinu je perfektní výsledek!
Termínem "spinning" je myšlena jízda v tělocvičně na pevném kole, která posiluje srdce a oběhový systém. Procvičuje stehenní, hýžďové a lýtkové svaly. Hodí se i pro obézní lidi, poněvadž nezatěžuje klouby jako běh. Praktikuje se pod vedením zkušeného instruktora, který udává to správné tempo pro spalování kalorií. Podle tempa můžete během hodiny spinningu spálit až 3700 kJ.

10. Tanec - nepodceňujte zábavu, která vám za hodinu intenzivního tančení spálí až 2000 kJ
Ano, také tanec posiluje a tvaruje naši postavu a posiluje kondici, a to dokonce velmi efektivně! Pokud tancujeme hodinu intenzivně a téměř bez přestání, výdej kalorií a vliv na naši postavu je téměř totožný s prováděním aerobiku. Navíc velkou výhodou tance je to, že každý si může vybrat podle svého gusta, kterému druhu tance se bude věnovat. Vždy záleží na typu tance a také na délce tančení, ale za hodinu tancování můžete spálit přes 2000 kJ.

11. Fitness cvičení v posilovně - za hodinu až 2500 kJ
Chcete - li své tělo vyformovat pomocí cvičení v posilovně, je nejlepší zajistit si asistenci a péči trenéra, který sestaví cvičební program přímo pro naši osobu podle individuálního stavu, potřeb a požadavků. Pokud chceme postavu nejen vytvarovat, ale i posílit, nýbrž také snížit váhu, je vhodné zařadit do posilovací lekce i aerobní cvičení - například stepper, běhací pás nebo jízdu na rotopedu, nejlépe po dobu 20 až 30 minut. Za hodinu fitness cvičení spálíte 1700 - 2500 kJ.

12. Skok přes švihadlo - už za deset minut spálíte 600 kJ!!!!
Skok přes švihadlo tvaruje postavu, zpevňuje hýžďové svaly a stehenní svaly, rozvíjí svalstvo lýtkové. Mimo to velmi účinně spaluje - za 10 minut skákání přes švihadlo spálíte až 600 kJ.

13. Jízda na kole - 3500 kJ za hodinu stojí za tu námahu!
Nejen spinning, nýbrž i na první pohled obyčejná jízda na kole má na naši postavu a kondici blahodárný vliv. Nejen, že zvyšuje kondici, ale také způsobuje postupné hubnutí a posiluje nohy. Pokud se jízdě na kole budete věnovat hodinu, spálíte 3500 kJ. Hodí se i pro obézní lidi, poněvadž nadměrně nezatěžuje klouby jako například běh.

14. Jízda na in-line bruslích - 2300 kJ se zbavíte příjemnou zábavou
Dnes velmi oblíbený sport, vhodný i pro obézní lidi, poněvadž nezatěžuje klouby jako běh, způsobuje pozvolné hubnutí a celkové zpevnění postavy. Během bruslení se zapojují téměř všechny svaly, což se projeví minimálně na tom, že za hodinu provozování této činnosti spálíte 2300 kJ.

15. Tenis - raketa vás zbaví 3500 kJ za hodinu
Tento elegantní a vznešený sport intenzivně zvyšuje fyzickou kondici a posuje svaly na rukách i nohách. Ženy především uvítají jeho příznivý vliv na protivnou celulitidu - tu výrazně redukují rychlé starty za míčem. Kvůli zatěžování některých tělových partií je důležité se po tenise důsledné protažení. Během hodiny provozování tohoto sportu ze sebe dostanete 3500 kJ.
 

14 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Cherees Cherees | Web | 2. června 2009 v 16:41 | Reagovat

Njn, ale běhat hodinu teda to po mě nechtěj  :-D Á hned jsu skákat v paneláku přes švihadlo.  :D

2 Marťa Marťa | Web | 2. června 2009 v 16:48 | Reagovat

Super blog, nechcešspřátelit? ;-)

3 lusynka lusynka | Web | 2. června 2009 v 16:53 | Reagovat

pekny blog=)

4 nanashi-world nanashi-world | Web | 12. dubna 2010 v 9:51 | Reagovat

Já hraju tenis a od doby co jsem  přešla ke skvělému trenérovi, tak hodně hodně hodně makám a výsledk se ukázal. Zhubla jsem cca 5 kilo :)

5 Some.Fill Some.Fill | Web | 6. února 2011 v 18:21 | Reagovat

To já po 15 minutách na compu skáču 1-3 minuty přes švihadlo...

6 Terr^^ Terr^^ | Web | 9. března 2011 v 9:52 | Reagovat

10 minut skákat přez švihadlo tak asi umřu:D vyplivnu duši:D

7 Misa Misa | 3. října 2011 v 13:58 | Reagovat

to Terr : Tak tím bych asi ani nechlubila. :DD

8 Ilay Ilay | 10. listopadu 2011 v 21:08 | Reagovat

Jo jasný samochvála smrdí ale celkem v pohode vydržim skákat přes švihadlo třeba pul hodky...ale je mi to celkem na h**** když si potom k počítači vezmu balení lázenskejch oplatek..:D

9 moser5 moser5 | 8. září 2013 v 15:00 | Reagovat

Hned si jdu zajezdit na kole :-)

10 WaclawV WaclawV | E-mail | 17. ledna 2017 v 16:26 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na lucymaroszova.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama