Červen 2009

Jak spolu vycházejí sourozenci?

30. června 2009 v 21:09 | mojebetynka.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Jak spolu vycházejí sourozenci?

deviantart.com
Rodina s dvěma a více dětmi se nevyhne sourozeneckým konfliktům. Jak mohou k pěkným vztahům svých dětí přispět rodiče?
Děti vnesou do rodiny špetku chaosu, ale taky pořádek. Zejména když už navštěvují školku nebo školu, je třeba pravidelně vstávat, večeřet, uléhat do postýlek... To vše se blahodárně promítne do fungování celé rodiny. Druhá strana mince, zmatky, které působí neutišitelná miminka, vztekající se batolata, neposlušní předškoláci nebo rvačky tvrdohlavých školáků už tak příznivé nejsou. Konflikty u vás převažují nad klidem a shodou? Pak záleží hodně na vás, rodičích, jak přistoupíte k řešení dětských potyček. Vašimi zbraněmi by měly být klid, informovanost, empatie a láska k dětem.

Miminko

29. června 2009 v 19:51 | betynka.cz |  Galerie+kusovky

Hraje s vámi divadlo?

29. června 2009 v 15:59 | prokrasnetelo.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Hraje s vámi divadlo?

Máte pocit, že váš vztah není úplně v pořádku a že váš partner má na všechno spoustu výmluv? Možná to je jen váš pocit, možná to jsou známky jeho manipulace s vámi. Jak poznáte, že jste spíš jeho loutkou než skutečnou partnerkou?

Když je iluze víc než realita

Přemýšlely jste někdy o tom, jaké to asi je žít v domnění nebo lépe řečeno v přesvědčení, že máte ideálního partnera a že společně budujete dobře se rozvíjející vztah, a proto jste schopná dělat pro něj všechno možné i nemožné, ale jednoho dne šokujícím způsobem zjistíte, že to byla jedna neskutečně velká iluze?

Mluviti stříbro – mlčeti zlato?

28. června 2009 v 15:39 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Mluviti stříbro - mlčeti zlato?

Každou z nás občas svrbí jazyk. Ne vždy se ale vyplatí všechno hned vyklopit! Jste chytrá žena? Potom v následujících tématech držte raději jazyk za zuby...

Tajemství první - SEX

Nebojte se kolegyním a kamarádkám prozradit, že máte nový úžasný objev. Klidně jim povězte, jak jste štěstím celá bez sebe a že ON je to to nejlepší, co vás mohlo potkat. I když je to ale těžké, pomlčte o tom, kde jste spolu včera seděli, co jste jedli, pili, jak se na vás díval, kam vám šahal… Zkrátka takové t y drobnosti, které si pořád v duchu přehráváte. Uchovejte si je ve své hlavě, jen a jen pro sebe.
A to samé platí o vašem dovádění v posteli. Nepředstírejte, že vás život je absolutně bez sexu. Klidně na sebe z legrace práskněte, že jste o dovolené nevylezla s partnerem z postele. Detaily však na světlo nevynášejte. Jakmile se vaše vnitřní zážitky stanou zcela běžnou součástí konverzace, ochudíte se o jejich prožitek. A to by byla škoda, nemyslíte?

Aromaterapie - oddejte se síle vůní

22. června 2009 v 19:49 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Aromaterapie - oddejte se síle vůní

Kdo by neznal aromaterapii, alternativní léčebnou metodu využívající příznivých účinků vůně na lidský organismus? Pojďme společně poodkrýt něco z jejího léčivého tajemství…
Léčbu formou aromaterapie znali už staří Egypťané i Číňané. Jak je tedy vidět, různé vonné esence jsou léčebnými prostředky už po tisíciletí! Jak ale vlastně funguje tahle zázračná metoda? Jak je možné, že něco tak samozřejmého jako jsou pachy, s nimiž se setkáváme na každém kroku, mohou takovou měrou ovlivnit nejen zdraví, ale i psychickou pohodu každého člověka?
Lidské tělo dokáže rozpoznávat vůně, které běžně vědomě ani nevnímáme. Určitě jste si už někdy všimla, že určitá vůně ve vás vyvolává příjemné nebo emotivní vzpomínky. Správný pach však dokáže mnohem víc! Dovede nastartovat imunitní systém, zvýší či sníží krevní tlak nebo zjednodušuje dýchání. A to rozhodně není vše…

*Sourozenecké konstelace*

22. června 2009 v 18:19 | Mladá žena.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Sourozenecké konstelace

Podle některých odborníků ovlivňuje celý náš život pořadí, v jakém jsme přišli na svět. Měli bychom si tak být podobní v základních charakteristikách právě podle toho, jestli je náš sourozenec mladší, starší, nebo žádného nemáme.
Ačkoli k tomu slovní spojení "sourozenecké konstelace" může odkazovat, přesto vězte, že se v žádném případě nejedná o postavení hvězd či věštění z karet. Podstata této teorie je naopak velmi pragmatická:
První roky života tráví dítě téměř beze zbytku v prostředí své rodiny, jejíž podmínky a nastavení pravděpodobně nejvíce (spolu s genetickou výbavou) formují jeho budoucí osobnost. K rodině patří samozřejmě i sourozenci a s každým dalším narozeným dítětem se rodinné fungování a nastavení logicky mění. A děti na to musí nějak reagovat.

*Dobrou noc*

21. června 2009 v 21:19 | obrázky a animace |  Galerie+kusovky

Jak rozpoznat lhaní?

21. června 2009 v 13:19 | http://firstarsch.sblog.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Jak rozpoznat lhaní?

Porozumění výrazu obličeje se uplatňuje při odhalování lhaní a klamání. Součástí klamání je konflikt mezi spontánními a strojenými výrazy. Člověk má jisté pocity, ale nechce, aby se o nich okolí dozvědělo. Děti dokážou klamat teprve tehdy, jakmile se naučí používat strojené výrazy a zastírat jimi své skutečné pocity. Zkušení a motivovaní lháři kromě toho vycházejí ze svých znalostí praktické psychologie a předstírají jisté věci - u malých dětí samozřejmě nepředpokládáme, že by v tom byly zběhlé.
Existuje řada signálů, které podle většiny lidí naznačují, že někdo lže: "vyhýbavý pohled" (člověk se vyhýbá pohledu do očí a často mění postavení těla), přeřeknutí a méně úsměvů. Problém spočívá v tom, že lidé, kteří se snaží oklamat své okolí, o těchto obecných signálech dobře vědí a velmi pečlivě kontrolují své chování. Člověk, který je odhodlaný ke lhaní, tedy bude záměrně udržovat oční kontakt a ovládat pohyby své hlavy i těla. Cennějšími ukazateli klamu jsou rozšíření zornic, méně časté mrkání, zblednutí pokožky, výše posazený hlas a odmlky v řeči. Při lhaní obvykle pociťujeme úzkost. Musíme se také soustředit, abychom se nepodřekli.

*ŽIVOT JDE DÁL!!!*

21. června 2009 v 10:29 | citáty |  Životní situace

Přijde v životě chvíle ,kdy ztratíš to nejdražší co jsi měla,pro co si žila,smála se a někdy i uronila slzu.V tu chvíli bys nejradši umřela,ale ŽIVOT JDE DÁL!!!A někde v dáli na tebe čeká štěstí!!!Zatím je skryté a ty proto musíš dál,abys ho našla!


*Přijměte školní vysvědčení Vašich dětí s porozuměním!

20. června 2009 v 21:19 | naše děti |  Škola a její příprava

Přijměte školní vysvědčení Vašich dětí s porozuměním!

Školní známky, spousty vystrašených dětí, které se bojí reakce rodičů na školní hodnocení. Po několika měsících se opět blíží čas, kdy školáci přinesou domů vysvědčení. Obracíme se tímto na rodiče s prosbou: Berte vysvědčení s rozumným nadhledem! Nehledejte hodnotu dětí v samých jedničkách. Dobrý charakter, zájmy, křehká dětská duše jsou mnohem důležitější a velmi vzácné hodnoty, které je potřeba u všech dětí bez rozdílů obdivovat a podporovat!
Ambice rodičů i zvýšený důraz na výkon školáků zhoršují situaci a jsou v neprospěch dětí!
Často se setkáváme s tím, že pro rodiče jsou známky dětí důležitější než to, v jakém prostředí tráví život,
jaké mají kamarády, jak jsou oblíbené, jaký je ve škole kolektiv, co je baví, jestli se nesetkávají ve škole se šikanou. Pro rodiče by mělo být stejně důležité, jak se dítě ve škole chová a cítí a jak se mu žije celkově, než jestli dostane z češtiny dvojku nebo trojku.


*Lze milovat a zůstat sám sebou?*

20. června 2009 v 19:19 | Mladá žena.cz |  Životní situace

Lze milovat a zůstat sám sebou?

Když se zamilujeme, nasazujeme si růžové brýle. Když zamilovanost přejde a růžové brýle spadnou, překvapeně se ptáme: "Co se to s námi stalo? Kde jsme se ztratili? Jsme to vůbec ještě my?
Jsme to vždycky my. To je pro začátek dobrá zpráva. Ale nikdy nezůstaneme úplně stejní, a to také nemusí být nutně špatná zpráva. Záleží na tom, s kým žijeme, jakým způsobem nás ovlivnil, co jsme získali, ztratili, naučili se a také jak jsme žili předtím, než jsme si vztah začali.
Identita a osobnost
Většina lidí má ohledně osobnosti jasno. Rozlišuje osobnost vyhraněnou, nevyhraněnou, charismatickou a žádnou a podle toho si ostatní škatulkuje. Tento postoj sice napomáhá lepší orientaci ve světě, ale zároveň brání bližšímu pochopení jedince, a tedy i svého partnera a do značné míry i sebe.

*Co si muži a ženy vyčítají*

19. června 2009 v 17:39 | mladá žena.cz |  Vztah mezi mužem a ženou

Co si muži a ženy vyčítají

Byli byste dokonalí partneři. Jenom kdyby... Kdyby ten druhý nedělal tohle a tohle a ještě tohle a kdyby naopak dělal tamto a tamto. Nebo kdyby přinejmenším projevil úsilí své prohřešky napravit. A tak se vyčítavě ptáte: "Proč se nemůžeš aspoň snažit? Copak je to tak těžké?"
Výčitky, výčitky a zase... výčitky. Málokdo z nás si uvědomuje, jak často svému protějšku něco vyčítá, ale vždycky velmi dobře slyší, když ten vyčítá něco jemu. Nesnášíme výčitky směřované k tomu, jak se chováme, oblékáme, jak se tváříme, jak mluvíme, co říkáme, co děláme, a přitom bychom neměli, co neděláme, a přitom bychom měli, a vůbec jací celkově jsme. Když se do nás partner pustí, obvykle dotčeně odpovídáme: "Tak sis mě neměl brát, když ti na mně všechno vadí." Nebo: "Proč sis se mnou vůbec něco začínal?" Přesto sami vyčítáním trávíme poměrně dost času. Poukazujeme na nedostatky našeho protějšku, upozorňujeme, že už zase za něj něco musíme udělat, že znovu na něco zapomněl, že opětovně nejsou věci tak, jak si my přejeme, aby byly. Obecně se má za to, že ženy vyčítají o něco častěji a že jim nic není dobré. Ve skutečnosti si obě pohlaví mohou co do četnosti vyčítání podat ruce. Rozdíl spočívá v tom, co si vyčítáme.

*Bábovka z vaječného likéru*

19. června 2009 v 15:39 | pošli recept.cz |  Recepty

Bábovka z vaječného likéru

Bábovka z vaječného likéruDoba přípravy

60 minut

Počet porcí

6

Ingredience

  • mouka polohrubá: 300 g
  • vejce: 5
  • cukr krupice: 200 g
  • olej: 250 ml
  • prášek do pečiva: 1
  • cukr vanilkový: 1
  • koňak vaječný: 250 ml

Postup přípravy

Krok 1:
Celá vejce s cukrem krupicí a s vanilkovým cukrem ušleháme v míse ručním šlehačem do hladké pěny. Za stálého míchání do hmoty přilijeme olej a čtvrt litru vaječného likéru. Potom postupně vmícháme polohrubou mouku, kterou jsme předem promíchali s práškem do pečiva. Těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy. Vlo­žíme do předehřáté trouby a upečeme (asi 45 minut).

*Mámo, táto, mám vám co říci!*

17. června 2009 v 20:59 | moje rodina.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Mámo, táto, mám vám co říci!

Stává se nám velice často, že nám děti chtějí teď hned něco NUTNĚ povědět a my je odbudeme! Cítí se asi tak, jako když chcete manželovi vyprávět zážitky z proběhlého dne při fotbalovém zápase Sparta versus Slavie. A stejně tak moc nasloucháte jeho povídání, když běží další díl Ordinace v Růžové zahradě! Přesně takhle se cítí naše děti, když jim nevěnujete pozornost při tom, když vám chtějí něco sdělit! Už slyším, jak se někteří z vás ohrazují: "Ale já mám na své děti VŽDY dost času!"
A co například minulý týden? Syn se chtěl podělit o nové zážitky ze školky, ale večeře byla v tu chvíli DŮLEŽITĚJŠÍ! Jistě, chápu! Chodíte všichni do práce. Šéf je v poslední době horší než pes. A kolikrát asi vydržíte poslouchat, že ten nový bagr ve školce je prostě úúúžasný nebo že Maruška ho pořád otravuje s hraním si s panenkami. Ale dovedete si představit, jak synovi v tu chvíli bylo, když ho máma odehnala?

*Flirtujeme všichni...*

17. června 2009 v 19:59 | prodamy.cz |  Životní situace

Flirtujeme všichni...

Není důležité to, co říkáme, ale jak to říkáme. Protějšek, se kterým komunikujeme, mnohem více vnímá nikoliv obsah našeho sdělení, ale jeho formu a doprovodné jevy. Jednoduše řečeno - řeč těla včetně gestikulace, úsměvu, ale i oblečení.
A ve flirtování to platí dvojnásob. Nebo snad chcete tvrdit, že si spíš pamatujete to, o čem jste na posledním rande mluvili, než JEHO úsměv, hlas nebo krásné tričko?
Jdete prostředkem kavárny a pohledy všech hostů, převážně tedy té pánské části, upírají zrak na vás. Vaše automatická a instinktivní reakce se dostaví zanedlouho - vzpřímená chůze, dosud schovaná ňadra vypínáte, bříško naopak zatahujete a nasadíte sebevědomý výraz ve tváři. Chcete ukázat, že skutečně mají důvod se na vás dívat.
Poté klidně usedáte ke stolu, kde vás netrpělivě očekává kamarádka, a na svou malou hru pomalu zapomínáte, ale chvíli vás jistě bude její výsledek hřát.
Spatříte-li však někoho, kdo vás upřeně sleduje během celé té doby, kterou věnujete kamarádce, a navíc nahodí milý úsměv, hra jde trošku dál.

*10 faktorů ...*

17. června 2009 v 17:39 | prokrasnetelo.cz |  Něco pro zdraví a krásu

10 faktorů, které ubírají na kráse

Už jste se někdy zamyslela nad tím, čím vlastně vaše pleť trpí a co jí může škodit? V lidském životě totiž existuje minimálně deset důležitých faktorů, které viditelně uberou na kráse a negativně přidají na vašem věku.


V dnešním článku vám tyto rizikové faktory představíme a poradíme, jak pleti pomoci.

1. Teplotní výkyvy

Teplota pokožku ohrožuje ze všech vlivů nejčastěji. Naše pleť je totiž háklivá jak na velkou zimu, tak na přehnané horko. V mrazu trpí horní vrstva pokožky, kterou nic nechrání. Proto občas můžete pozorovat pleť zarudlou a na dotek hrubší. Sauna, solárium nebo přehnané slunění neprospívá hlavně pleti s rozšířenými žilkami. Ty se v tomto případě mohou ještě více roztáhnout, a pokud je vaše pokožka křehká a citlivá, mohou i popraskat, což není nic příjemného. Největší zabiják pro pleť představuje rychlý přechod z přetopené místnosti do chladného nebo dokonce mrazivého venkovního prostředí. Pokud byste tento problém ráda vyřešila, pak vám nezbývá nic jiného, než pleť změnu teplot připravit pozvolným a plynulým přechodem.

2. Nevhodné kosmetické přípravky a nevhodné ošetřování pleti

Všechno souvisí se vším. Dnes již není problém sehnat kvalitní kosmetiku a ženy, které si potrpí na hezkou pleť, to vědí a vybírají ji tedy podle svého nejlepšího vědomí. Důležité je nejenom kosmetické přípravky dobře koupit, ale také jimi pleť správně ošetřit. Víte, co například může způsobit předčasný vznik vrásek na vašem obličeji? Odborníci mezi časté příčiny řadí pravidelné vytahování pleti při každém použití krému. Ten by se měl aplikovat pouze jemným poklepáváním konečky prstů. Tímto způsobem promastíme a zároveň lehce promasírujeme obličej, bradu i krk. Následně jemnými pohyby horních hran obou ukazováčků krém bez problémů rozetřeme od dekoltu nahoru po krku až k bradě.

3. Nevhodný jídelníček

Možná si říkáte, že správná strava má vliv na většinu procesů v lidském těle, a tak vás ani nepřekvapuje, že se bez ní neobejde ani kvalitní pleť. Pokud chcete mít krásnou a zdravě vyhlížející pleť, měla byste se vyhnout velkému příjmu cukrů, tuků, oleje a kofeinu. Dále byste měla omezit bílé pečivo nebo ostře kořeněná jídla. Naopak jí velmi prospívá jakékoliv množství čerstvé zeleniny a ovoce. Samozřejmostí je také libové maso, ořechy či vláknina. Mějte na paměti, že pokud budete dodržovat správnou životosprávu a zdravý životní styl, budete nejen svěže vypadat, ale i se cítit dlouho mladá.

4. Nedostatek tekutin

Pravidelný pitný režim je důležitý nejen pro fungování všech lidských orgánů, ale také pro život a vzhled pokožky. Pokud totiž dostatečně nepijeme, může se stát, že naše kůže bude vypadat starší, než ve skutečnosti je. V dehydratované kůži nedochází ke kvalitní látkové výměně a pak se tělo jen těžko dokáže zbavit veškerých škodlivin. Každý člověk by měl denně vypít minimálně 2 litry tekutin. Záleží i na počasí, ročním období nebo činnosti, kterou přes den vykonáváte.
Nespoléhejte vždy na to, až vám tělo ohlásí, že by rádo něco vypilo. Pijte pravidelně a v přiměřeném množství. Nesnažte se denní limit dohnat například jednorázovým vypitím například litru vody. Organismus tuto tekutinu vůbec nevyužije a rychleji vyloučí. Nemocným lidem lékaři často doporučují vypít až 4 litry vody. Osvěžujte se například minerálními vodami, které existují s mnoha příchutěmi nebo čerstvými ovocnými a zeleninovými šťávami. Hydratovaná pokožka je krásná a zdravá nejen na první pohled, ale navždy.

5. Nedostatek pohybu

Sedavý způsob života má za následek zpomalení všech tělesných pochodů, tedy i procesů, které vedou k obnově pokožky. Kůže se neostatečně regeneruje a není schopná vyplavovat škodliviny, které se na ní během dne usadí, a při tom ji zatěžují. Mnoho lidí, zvláště pak ti, kteří denně sedí na své oblíbené židli, nemá dostatek, a to i přesto, že se jim nabízí množství příležitostí. Každý totiž může po pracovní době nebo ve svém volném čase navštívit profesionální fitcentra či cvičit při DVD v pohodlí domova.
Pokud se vám nechce trápit se na cvičících strojích, zkuste zpočátku chodit na delší procházky třeba s kamarádkou. Nejen že to oběma prospěje, ale zároveň budete mít dobrý pocit z toho, že jste udělala první krok k tomu, jak pomoci pleti. Ta je totiž vděčná za každý pohyb. Než ale budou vidět první výsledky, musíte být trpělivá a snaživá.

6. Nedostatek spánku

Tělo využívá klidu noci k tomu, aby se naše pokožka zregenerovala a obnovila. Ve spánku kůže vytváří úplně nové buňky, kterými nahrazuje právě ty odumřelé nebo staré. Při té příležitosti se v kůži odehrává i spousta chemických procesů. I proto je důležité dopřát pleti dostatečně dlouhý spánek. Pokud ale během týdne nemůžete spát déle než šest hodin v kuse, zkuste si alespoň o víkendu pořádně odpočinout. Posílíte tím nejen vnitřního ducha a mysl, ale vyvarujete se tím například vrásek či jiných příznaků stárnutí kůže.

7. Nedostatek čerstvého vzduchu

Také pobyt na čerstvém vzduchu přispívá ke kvalitní regeneraci pokožky. Například už tím, že se pěkně zhluboka nadýchnete čistého vzduchu, pomůžete kůži, aby se řádně prokrvila a zároveň se v ní urychlila látková výměna. Navíc, pokud často trpíte stresem, pak pobyt v přírodě má úplně opačné účinky. Uklidní vás totiž doslova až do morku kosti. Nejen vaše pleť bude daleko zářivější, ale bude se vám i jasněji a veseleji myslet. Zapomeňte na hádky a stres a vybijte své emoce například na cyklistické stezce. Uvidíte, že vám to všestranně ulehčí život a navíc zkrásníte.

8. Velkoměsto

Pleť žen, které se více než často pohybují v městském prostředí, ohrožuje nebezpečný městský smog. Neviditelné částečky prachu uplívají na kůži a znesnadňují tak její proces dýchání. Právě proto je důležité pečovat o pleť kvalitní kosmetikou. Tou pokožku spolehlivě ochráníte nejen před negativními vlivy prostředí, ale dopřejete jí také potřebnou noční regeneraci. Tím totiž o pleť pečujete od samého probuzení i celý den. Večer si pak pokožka při čištění může oddechnout a při nočním odpočinku tak nabrat nové síly s neviditelnými nepřáteli.

9. Stres

Také častý stres má na celý organismus, a tím pádem i na pokožku, neblahé účinky. Stres spojený s napětím způsobuje celkovou únavu, která může v některých citlivých partiích těla způsobit nehezké vrásky. Kolem očí se zase mohou vytvořit otoky. Ty jsou zpočátku pouze přechodného charakteru. Pokud se stres stupňuje a je častější, mohou se tyto problémy na obličeji usadit i trvale. Proti stresu je možné se bránit všude propagovanou zdravou životosprávou či pravidelným pohybem na čerstvém vzduchu. Pokud zrovna na lehké sportování nemáte ani v nejmenším čas nebo tu správnou náladu, dopřejte si osvěžující a uklidňující koupel s příjemně vonící a účinkující kosmetikou. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou a ještě si skvěle odpočinete.

10. Špatná nálada

Není jen shodou náhod, že lidé, kteří často a rádi směji, mívají viditelně lepší pleť než ti, kteří se většinu života jen mračí. Rozdíly jsou patrné právě na obličeji. Mimické vrásky, které na tváři člověka přirozeně vznikají, jsou dvojího druhu. U zamračených lidí směřují vrásky dolů, což někdy nemusí vypadat zrovna nejlépe a nejpřitažlivěji. Naopak u "smíšků" směřují mimické vrásky nahoru. Právě takové ženy mohou být krásné i v pokročilém stáří.
Pokud se budete snažit aspoň trochu dodržovat vyjmenované rady a doporučení, určitě se vám jen tak nestane, aby kůže zestárla. Spojte příjemné s užitečným, například si na delší procházku vezměte ovoce či zeleninu. Jednak vám dodá potřebnou energii, a jednak vás také příjemně osvěží. Není to žádné utrpení a určitě tyto činnosti neděláte za trest, ale proto, že se chcete dlouho líbit.

Kusovka 17.6.*

17. června 2009 v 16:20 | google.cz |  Galerie+kusovky

Šestnáctiletá matka

15. června 2009 v 21:19 | www.csfd.cz |  Doporučuji-filmy
ŠESTNÁCTILETÁ MATKA
Mladičká Jacey se vyrovnává s největším tajemstvím svého života. Tříměsíční bratr Charley je totiž ve skutečnosti její syn.
Nedávno rozvedená Terry Jeffriesová s šestnáctiletou dcerou Jacey a dvanáctiletou Macy se právě přestěhovala do jiného města, aby s děvčaty a tříměsíčním synem Charliem začala nový život. Zatímco na ní leží tíha celé domácnosti, včetně veškeré péče o malého Charlieho, Jacey se jen pomalu sžívá s novým školním prostředím. Uznávaná studentka a nadaná sportovkyně se ale ostatních straní. Důvěrnou přítelkyni si najde pouze v bezdětné školní poradkyni Donně Cooperové, která s manželem Bobem doufá, že se jim konečně poštěstí mít dítě. Když se Donna snaží pochopit chování své oblíbené studentky, odkryje překvapující tajemství. Tříměsíční Charlie není Jaceyin mladší bratr, ale ve skutečnosti její syn. Rodinné drama.
Žánr: Drama
Formát: Filmy
Rok vydání: 2005
Herci: Colin Ferguson, Danielle Panabaker, Mercedes Ruehl
Režiséři: Peter Werner
Fotografie


mamou v sestnacti

*Kusovka 15.6.*

15. června 2009 v 20:19 | obrázky a animace |  Galerie+kusovky

*Strašák jménem minulost*

14. června 2009 v 17:49 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Strašák jménem minulost

Žijete spokojeným životem, máte kamarády, úžasného partnera, dobrou práci, zkrátka vám celkem nic nechybí? Přesto všechno to s vámi nemusí být tak růžové, jak to na první pohled vypadá. Ve všedním životě na to třeba tolik nemyslíte, ale v podvědomí vás tíží nepříjemné tajemství. Straší vás vaše minulost?

Nebezpečí mládí

Žádná životní etapa nemá na vývoj člověka takový vliv jako dospívání. Je to doba, kdy dochází k důležitému vývoji osobnosti. Je s tím spojeno hledání sebe sama, čili tvoření vlastních názorů, chování a vůbec přístup k životu a životním hodnotám. A právě toto období je pro člověka tolik rizikové. Ve snaze předvést se před ostatními a získat svou pozici ve společnosti jsou někteří schopni činů, které by za normálních okolností neudělali. A nemusí to být ani z důvodu budování své pozice, ale třeba jen pro vlastní uspokojení. Mám na mysli samozřejmě jakékoli nesprávné, společensky nepřijatelné či dokonce protizákonné jednání. V čase události může být samozřejmě vše zdánlivě hladce vyřešeno a třeba bez výraznějšího postihu. Platí však, že čehokoli se člověk v minulosti dopustil a ne úplně vyřešil, to ho provází celý zbytek života.

Zatloukat, zatloukat, zatloukat!

Tak zní základní heslo pro nevěrného partnera. Velmi často je využíváno právě i při vypořádávání se s vlastní minulostí. Otázka však je, je-li to skutečně ten správný přístup, jak se své minulosti, v případě že není zrovna bez poskvrny, zbavit. Samozřejmě že není! Ano, tajit své dávné hříchy, které by vaši pověsti a image zrovna neslušely (ať se týkají čehokoli), pro vás může být dočasně vhodné řešení. Ale spoléhat se na to, že je vaše nepříjemné tajemství v bezpečí, protože o něm vlastně nikdo neví, je značně naivní. Nikdy totiž nemůžete mít jistotu, jestli se bez vašeho vědomí nedostalo k někomu, kdo je může kdykoli v budoucnu využít pro své účely. A nejspíš právě zrovna ve chvíli, kde se vám to hodí ze všeho nejméně. Proto ono "zatloukat, zatloukat, zatloukat" může být opravdová chyba.

Pro koho to platí?

Možná se ptáte, co tím vším chci vlastně říct. Stále častěji čtu na internetu a v časopisech příběhy dívek a žen, které někdy v životě uklouzly a udělaly něco, co kdyby mohly, ze všeho nejradši by to vrátily zpátky, jenomže to nejde, protože už se prostě stalo. Můžou to být dívky, které se náhodou dostaly do problémů s drogami nebo třeba s nějakým druhem erotických placených služeb či jakýmkoli jiným společností odsuzovaným stylem obživy a života. Na druhou stranu to můžou být dívky, které byly někdy sexuálně zneužité, ale nikdy to nikomu neřekly, protože se kvůli tomu za sebe stydí a žijí v domnění, že si za to můžou samy. Různých variant a možností takto komplikovaných životů je zkrátka mnoho. A jediná cesta z toho věčného trápení je dokázat se se svou minulostí vypořádat. Umět přiznat sobě i svým blízkým, co se doopravdy stalo, proč se to stalo, a zároveň dokázat sobě a ostatní přesvědčit, že už je to skutečně pryč.

Smířit se s tím, co bylo, zaměřit se na to, co je a co bude

Pokud i některá z vás patří k těm, které se v podvědomí stále bojí, kdy se provalí to něco špatného, čeho jste se kdysi dopustily, má rada je jediná. Pokud se svým tajemstvím nechcete trápit až do konce života, dokažte co nejdřív nejprve sama sobě, že to, co bylo, sice změnit nemůžete, ale že vy sama jste se změnila už dávno. Když o tom skutečně přesvědčíte sama sebe, nebude vám dělat velký problém přiznat svou milost i vašim blízkým. A zároveň dát jasně najevo, že nežijete historií, ale vaším společným dneškem a vaší společnou budoucností. A pokud vás partner opravdu miluje, i přes pravděpodobné počáteční překvapení a možná i rozladění vaší minulost nakonec přijme, protože vám věří a žije s vámi dnes, ne tehdy.