10 tajemství mužského těla

31. května 2009 v 10:59 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

10 tajemství mužského těla

Známe to všechny. Chlapi nám lezou na nervy, ale moc dobře si uvědomujeme, že bez nich nemůžeme být. A tak se snažíme pochopit a tolerovat i všechny jejich neřesti. Chápeme také jejich tajemství?

Mužům vstup zakázán!

Ženy mají svá tajemství, o kterých neříkají mužům. A je to i naopak. Pojďme si teď popovídat jen tak v kruhu dívčím… Co nám tají, za co se stydí a co je trápí?

Tajemství první: Masturbace

Mluvíme-li o mužských tajemstvích, jako první napadne snad každého masturbace, jinak řečeno onanie nebo autoerotika. Všechny výrazy znamenají totéž - sebeuspokojování.

Ačkoli ve společnosti stále tabu, je to přirozené a běžné. Masturbuje snad každý muž, jen se o tom nemluví. A rozhodně zde platí pravidlo: kdo říká, že to nedělá, dělá to dvojnásob!
Nemusí vám připadat nevkusné či snad pohoršující, když se dozvíte, že váš partner nebo někdo z vašich kamarádů masturbuje. Buďte k tomu tolerantní.
Muži mívají obvykle častější potřebu uspokojování. Muži, na rozdíl od žen, obvykle masturbují i v období, kdy mají svou stálou přítelkyni a sexuálně s ní žijí.
Nemusíte si proto myslet, že mu nestačíte nebo s vámi není spokojený. A na závěr ruku na srdce - nemasturbují pouze muži, ale samozřejmě i ženy. Ty se to obvykle snaží zamaskovat ještě lépe než jejich drahé polovičky a většinou o tom nemluví ani před svými kamarádkami.

Tajemství druhé: Předčasná ejakulace

K vyvrcholení, tedy orgasmu, dochází u mužů mnohem rychleji a častěji než u žen. Když je muž vzrušený, dochází u něj k ejakulaci - dosažení orgasmu - téměř pokaždé, zatímco u žen není orgasmus při pohlavním styku nutnou součástí. Mužům stačí k vyvrcholení kratší doba, ať už se dráždí sami, nebo za pomoci ženy, údajně jen asi 2, 5 minuty. Oproti tomu ženy potřebují k orgasmu průměrně 15 minut. Při pohlavním styku by měl muž brát na svou partnerku ohled, a aby si užila i ona, tak s vyvrcholením trošku "počkat". Pro některé muže může být toto čekání náročné a nemusejí ho vydržet. Zvlášť mladí kluci umí jen těžce svůj orgasmus oddálit, proto se říká, že první sex nestojí za nic. Pokud máte mladého, nezkušeného partnera, buďte při prvním pohlavním styku tolerantní, nejspíš bude natolik vzrušený, že se svým penisem nic nenadělá a dojde k rychlému vyvrcholení. Zkrátka - stane se!

Tajemství třetí: Malý, velký, tlustý, tenký…

Délka penisu patří mezi nejčastější klučičí a mužské starosti. Jako by snad na ní záleželo! Muži s delšími penisy se považují (nebo bývají považováni) za velké borce, ale není zas příliš velký důvod k obdivu. Moc velký penis někdy může být na obtíž. Většina žen tvrdí, že nejlepší je zlatá střední cesta. Přesto si muži rádi své "okrasy" porovnávají a měří. Ženy na to mají své obvyklé pravidlo: I s malým kašpárkem se dá hrát velké divadlo.
Zajímavý je i tvar penisu. Naprosto rovný penis je skoro raritou. Průměrný penis je asi o 30 stupňů zahnutý. A vypadá tedy trochu jak banán. Abyste měla představu o velikosti: průměrný penis měří asi 13 cm. Často platí pravidlo, že čím delší je penis za normálního, "klidného" stavu, tím méně se pak ztopoří. Naopak malý penis se většinou při vzrušení dokáže proměnit ve velikána.

Tajemství čtvrté: Muži jsou bezcitní? Nesmysl!

Většina mužů si myslí, že ukazovat city je holčičí záležitost. Mají strach, že by se ztrapnili a zesměšnili, kdyby zamilovaně koukali a celkově se chovali citlivě. Největší obavy mají ze svých kamarádů - dávat najevo své city před kamarády? Nikdy! Může se tak zdát, že ženy jsou o dost citlivější, ale zdání klame. I muži mají svou citlivou stránku. Ale nechávají si ji raději pro sebe. Určitě už jste sama zažila situaci, kdy se k vám váš partner před svými kamarády choval jako drsňák, ale když jste spolu byli sami, klidně ukápl slzu u romantického filmu. Nic divného.

Tajemství páté: Erotické sny a představy

Pokud si myslíte, že váš partner sní jen a jen o vás, jste na omylu. Stejně jako vy nedokážete ovládat své sny, nedokáží to ani muži. Mužské sny bývají pestřejší a divočejší, myšleno erotičtější. A tak není nic divného, když se jim do erotického snu dostane učitelka ze střední, slavná herečka nebo dokonce třeba pokladní z obchodu. Zatímco ženy většinou chtějí sex jen s těmi, kteří se jim líbí a přitahují je, muži si dokáží představit sex i se ženou, která je za normálních okolností nezajímá a dokonce se jim ani nelíbí! Nejenže se jejich erotické představy odrážejí ve snech, oni si takové erotické situace i úmyslně představují.

Tajemství šesté: Chlupatý, nebo holý?

Nejen ženy trápí nežádoucí ochlupení, muže samozřejmě taky. Ačkoli si muži nemusí holit nohy a ve většině případů ani v podpaží (i to se v poslední době stává trendem), holení v intimních místech řeší stejně jako my ženy. Ochlupení způsobuje hormon testosteron, který se začne projevovat už v pubertě. Stejně jako je tomu u dívek, i u mužů je ochlupení v intimních místech různě husté a různě zbarvené. Chloupky u mužů pokrývají nejen stydkou kost, okolí pohlavní údu a varlat, ale i řitní otvor. V pozdějším věku mívají někteří muži silně chlupatá i pozadí a záda. Největší záhadou se může zdát ochlupení hrudníku - někdo ho má a někdo prostě ne. Zajímavé, co říkáte? To, že někteří muži mají chlupatá prsa a někteří ne, vůbec nic nenapovídá o jejich mužnosti.

Tajemství sedmé: Proč mu tak směšně přeskakuje hlas?

Mutování neboli přeskakování hlasu patří k přirozenému vývoji chlapce v období puberty. Hlas kluků se mění, stává se hlubším a mužnějším, hlasivky se totiž prodlužují a sílí a roste ohryzek. U některých kluků je tato změna téměř nepatrná, u některých chlapců naopak značně slyšitelná. Kluci pak mají ze své proměny hlasu mindrák a snaží se na veřejnosti příliš nemluvit, aby se nezesměšnili. Někdy však může dojít k malému vývojovému opoždění a mutovat může i téměř dospělý muž.

Tajemství osmé: Varlata každé jinak velké

Mezi časté mužské mýlky patří obava, že je něco špatně, když jsou jejich varlata různě velká. Není tomu tak. Varlata, lidově řečeno "koule", nerostou na obou stranách stejně rychle. Většinou i u dospělých mužů je jedno varle menší než to druhé a je uložené níže. Ženy se mnohdy varlat bojí, stydí se na ně sáhnout či je vzít do ruky. Obavy jsou ale nemístné. Muži mají rádi, když se partnerka dotýká jejich varlat, stejně jako penisu. Jen k nim buďte opatrná, jsou velmi citlivá! Udeření do varlat je nejen hodně bolestivé, ale také nebezpečné. Mohlo by dokonce způsobit neplodnost.

Tajemství deváté: Nepřítel jménem akné

Myslíte, že spojení muž a make-up nejde dohromady? To se mýlíte. Spousta chlapců v období puberty trápí silné akné, a tak si mnohdy ráno tajně vypůjčí make-up od sestry nebo matky, aby ty šíleně vypadající uhry zamaskovali. Pleť chlapců bývá mastnější a má k akné větši sklony než ta dívčí. Ve spoustě případů s tím kluci ani nic nenadělají a musí čekat, než se jim hormony zklidní a pleť se vylepší. Hormonální hladina se zpravidla usazuje nejpozději ve 25 letech. I když pohled na tvář plnou pupínků není nejhezčí, musíme být tolerantní. Pokud mladý muž trpí silným akné a kosmetické přípravky nepomáhají, většinou se tomu musí dát čas.

Tajemství desáté: Potí se a smrdí…

Každé tělo je cítit a to mužské mnohem více. Pot je znamením dospívání. V důsledku změn ve funkci žláz a kůže dochází k zesilování pachových signálů. Pot, který vylučují potní žlázy, se shromažďuje v ochlupení na těle a je rozkládán bakteriemi. Ne všichni muži si uvědomují, že nelibě zapáchají, a proto ani nepoužívají deodoranty a antiperspiranty, což dnes patří k základním hygienickým návykům. Je opravdu nepříjemné, když si vedle nás sedne muž, který se právě vrátil z posilovny a nepoužil deodorant! Ještě horší však je, když podobně zapáchá žena! U muže je přece jenom pot tak trochu symbolem mužnosti…
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 NIKOLA NIKOLA | Web | 31. května 2009 v 11:01 | Reagovat

óóóóó :D :D :D

2 Anata Anata | Web | 31. května 2009 v 11:04 | Reagovat

Hmm... xD (:

3 AaandYs3k - SBénko, který tě nechce ztratit:-* AaandYs3k - SBénko, který tě nechce ztratit:-* | Web | 31. května 2009 v 11:22 | Reagovat

saaaaaaakra:D ti kluci to taky nemaj lehký:D:D:D a teda, ty ses akční člověk:D hned si jdes neco upíct:D ja bych si nic neupekla:D:D:D

4 Jewel Bisagna Jewel Bisagna | E-mail | Web | 12. září 2010 v 16:59 | Reagovat

Mrkej to je mazec http://bit.ly/bLyH5t

5 Květoslav Květoslav | 20. června 2015 v 6:15 | Reagovat

...já se potím jen u prvního tajemství ! :-x

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama