Květen 2009

10 tajemství mužského těla

31. května 2009 v 10:59 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

10 tajemství mužského těla

Známe to všechny. Chlapi nám lezou na nervy, ale moc dobře si uvědomujeme, že bez nich nemůžeme být. A tak se snažíme pochopit a tolerovat i všechny jejich neřesti. Chápeme také jejich tajemství?

Mužům vstup zakázán!

Ženy mají svá tajemství, o kterých neříkají mužům. A je to i naopak. Pojďme si teď popovídat jen tak v kruhu dívčím… Co nám tají, za co se stydí a co je trápí?

Tajemství první: Masturbace

Mluvíme-li o mužských tajemstvích, jako první napadne snad každého masturbace, jinak řečeno onanie nebo autoerotika. Všechny výrazy znamenají totéž - sebeuspokojování.

*Mojí útěchou je žiletka*

30. května 2009 v 22:00 | mladá žena.cz |  Životní situace

Mojí útěchou je žiletka

Sebepoškozování je dnes podle dětských psychologů dokonce rozšířenější než poruchy příjmu potravy. Tisíce dívek se trýzní, aby ulevily vnitřní bolesti. Co stojí za tím, že za svoji nejlepší kamarádku volí čepel žiletky, a proč je následují další a další?
"Před pár dny mi bylo celkem mizerně. Ani nevím, jak mě to napadlo, ale vzala jsem do ruky nůžky a řízla se, spíš škrábla, ani to nebylo do krve. Ale ten pocit potom… Sice jsem byla trochu zděšená tím, co jsem udělala, ale když jsem cítila bolest způsobenou těmi nůžkami, bolest uvnitř zmizela. Druhý den byla zpátky a já to udělala znova. Tentokrát jsem se řezala tak dlouho, dokud jsem neviděla aspoň trochu krve," vypráví Nikol.

*Agresivní chování je u dětí normální*

30. května 2009 v 20:59 | špunt.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Agresivní chování je u dětí normální

Agresivní chování je společné všem dětem od jednoho do tří let. Zneklidňovat by nás proto spíš měla jeho absence.
Nicméně důležitým prvkem výchovy a socializace dítěte je fakt, že se učí se kontrolovat a vybíjet agresivitu na neživých věcech (kopat může do míče, ne do lidí). "Jestli jsi na mě naštvaný, běž na chvíli do svého pokoje, ale nenechám tě, aby mě tloukl." Vedeme tedy děti k sebekontrole. Něco se zkrátka smí, něco se nesmí a na něčem se můžeme dohodnout.

Sexy desatero*

30. května 2009 v 20:30 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Sexy desatero

Kterou z nás by nepotěšily obdivné pohledy kolemjdoucích mužů a nerozradostnilo pochvalné uznání od muže? Lámete si hlavu s tím, co vlastně udělat pro to, abyste byla sexy? Mám pro vás deset tipů, které zaručeně zaberou.

Na vzhledu přece nezáleží...

Tak to je pěkná hloupost. Ten, kdo říká, že mu na vzhledu nezáleží, jednoduše kecá. Každý člověk si protějšek vybírá zejména podle vzhledu. To, jestli muž ženu osloví, rozhodne podle toho, zda se mu žena líbí a přitahuje jej, či nikoli. Jestli má žena stejné zájmy, myšlení a cíle, jestli je milá, chytrá a zábavná, se na první pohled prostě nepozná. Muž vždy osloví jako první takovou ženu, která ho zaujme zevnějškem. A proto rada číslo jedna - vyrážejte si v pohodlném oblečení, které vám sedne a ve kterém se cítíte dobře. Vždy uděláte mnohem větší dojem v pohodlných džínách a svetříku než v upnuté mini a velkém výstřihu, přičemž se budete každou chvíli ošívat, hlídat si, jestli máte prsa na svém místě a jestli vám náhodou neutíká oko na silonkách.

*"Když máma řekne ne, zeptám se táty."*

29. května 2009 v 20:19 | mladá žena |  Rady pro rodiny s dětmi

"Když máma řekne ne, zeptám se táty."

Ve výchově by rodiče měli táhnout za jeden provaz. Když děti chtějí dosáhnout svého, jsou skvělými stratégy - a dostanou-li šanci, neváhají postavit jednoho rodiče proti druhému.

1 Spánek

Máma řekla: "Naše malá dcerka s námi může spát v naší posteli. Ve své posteli bude spát, až na to bude připravená." Táta řekl: "V žádném případě. Jestliže se to nenaučí hned od začátku, bude s námi nakonec spát do deseti let." Pohled psychologa: Během prvních týdnů by mělo dítě spát v blízkosti rodičů - může to být buď ve stejné posteli, nebo vedle. Má to nejen emocionální důvody, ale i praktické, protože matka pak nemusí vstávat kvůli každému kojení. Přibližně od šestého měsíce by se dítě mělo začít učit spát celou noc ve své posteli, dokonce i ve svém vlastním pokoji. Pokud rodiče nestanoví v tomto směru jasná pravidla včas, spánkové poruchy budou rušit celou rodinu.

*Odpustit nebo neodpustit?

24. května 2009 v 20:39 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Odpustit nebo neodpustit?

Někdy v minulosti se stalo něco, co se stát nemělo. Od té doby se cítíme poškozeni, zrazeni, pomluveni, uraženi nebo odstrčeni. Kdykoliv si vzpomeneme na dávnou situaci, rozesmutníme. Občas se nám zdá, že se trápíme celou věčnost.
Zážitek z krizové situaci si nosíme stále u sebe, jako by to byl balvan. Znemožňuje nám volně chodit a jednat tak, jak bychom jinak chtěli nebo mohli. Dnešní článek se pokusí pomoci těm, kdo nevědí, jestli odpustit nebo nedopustit.

Nedat se a neodpustit

Jedna část naší osobnosti nás přesvědčuje, že štěstí musíme hledat mimo sebe, ve skutečném světě, v hromadění konkrétních věcí. Když se nám to nedaří, hledáme viníka - někoho, kdo způsobil to, že nám není dobře, jak bychom si přáli. Obviňujeme ho z toho, co se nám stalo a jak nám je. Žijeme v nenávisti, konfliktech a strachu. Vyhýbá se nám radost, pokoj, spokojenost a pocit štěstí. Tato část naší osobnosti nevěří v sílu odpuštění, a proto nechce odpouštět nejen druhým lidem, ale i sobě.

Kluci jsou jiní, holky taky!

24. května 2009 v 19:59 | mladá žena.cz

Kluci jsou jiní, holky taky!

Holky chtějí být malé princezny, kluci si rádi hrají na kovboje nebo piráty s pistolemi a meči. Ten "malý rozdíl" mezi dívkami a chlapci se evidentně projevuje mnoha způsoby, ale je vrozený, nebo vyvolaný výchovou? A měli by rodiče vychovávat kluky jinak než holky?

Výchova chlapce: Pozor na hormony!

Už v maminčině bříšku se u malých chlapečků vylučuje mužský hormon testosteron - a to začíná od osmého týdne těhotenství. Protože jenom testosteron dokáže způsobit, že nenarozený plod se vyvine v chlapečka. Pokud tento hormon chybí, z plodu se automaticky vyvine děvčátko.

*Tvarohová buchta*

23. května 2009 v 20:49 | pošli recept.cz |  Recepty

Tvarohová buchta

Tvarohová buchtaDoba přípravy

50 minut

Počet porcí

4

Ingredience

 • mouka polohrubá: 3 hrnky
 • tuk na vymazání formy
 • máslo: 150 g
 • ořechy mleté: trocha
 • rozinky: trocha
 • vejce: 3
 • mléko: 1 hrnek
 • tvaroh: 3
 • prášek do pečiva: 1
 • cukr krupice: 2 hrnky
 • mouka na vysypání formy

Postup přípravy

Krok 1: Smícháme mouku s hrnkem cukru krupice a kypřicím práškem a polovinu této směsi vsypeme na vymazaný a vysypaný plech.
Krok 2: Na ni dáme náplň připravenou smícháním tvarohů, vajec, mléka a hrnku cukru krupice (můžeme přidat i rozinky či ořechy). Dobře rozetřeme a na tvaroh nasypeme druhou část sypké směsi. Navrch dáme pokrájené kostky másla a pečeme při 160 °C.

*Bublinky*

23. května 2009 v 20:29 | google.cz |  Galerie+kusovky

*Sourozenecká láska i neláska*

22. května 2009 v 20:59 | rodina.cz |  Rady pro rodiny s dětmi

Sourozenecká láska i neláska

..

Sourozenecké hádky, bitky, žalování, ukřivděné kňourání a svalování viny jeden na druhého, někdy i nadávání a naschvály. To je častá realita mnoha našich rodin s více než jedním dítětem.
Rodiče tato skutečnost pochopitelně trápí.

Touží po tom, aby jejich děti měly hezké vztahy mezi sebou, aby spolu dobře vycházely, měly se rády a držely při sobě. A ezi námi, kdo má také vydržet ten věčný křik, jekot a často i pláč. A tak rodiče střídavě přemlouvají, domlouvají, někdy křičí a také trestají, snaží se být spravedlivými soudci a dopátrat se pravdy o tom "kdo začal" a velmi často si neví rady jak se k rozhádaným dětem zachovat.

*Proč jsme posuzováni a posuzujeme druhé?*

22. května 2009 v 17:59 | prodamy.cz |  Životní situace

Proč jsme posuzováni a posuzujeme druhé?

V mezilidských vztazích sehrává významnou úlohu naše posuzování druhých. V běžném životě obyčejně posuzujeme různé věci: ceny v obchodech, výrobky, počasí, program v televizi, úpravu parku, vzhled budov, ulic, avšak při poznávání a posuzování druhých lidí je to poněkud komplikovanější. Odborně se mu říká sociální poznávání a to právě proto, že je zaměřeno ne na neživý svět a předměty nýbrž na druhé lidi. Tato složitost spočívá zejména v tom, že neživé předměty se relativně nemění, na rozdíl od lidí, kteří taky ovlivňují zároveň i naši chování. Víc tu vstupují do popředí emoce - někdo je nám sympatičtější, jiného posuzujeme méně kladně.jde o určitý vztah, nebo vzájemnou interakci. Avšak, když posuzujeme nějaký předmět, třeba porcelánový hrnek ve výloze, jen stěží můžeme hovořit o oboustranné interakci.
To, jak si utváříme dojem o druhém je založeno na divoch základních procesech. Prvním je tzv. kategorizace, nebo-li "škatulkování". Jde o obecně známou metodu zařazování lidí do určitých kategorií podle jistých hledík. Druhým procesem je personalizace. Jde o přirazení individuálních charakteristik druhé osobě. Rozdíl mezi těmito dvěma procesy je v tom,
Na základě jedné, obvykle vyčnívající nebo-li nejcharakteričtější vlastnosti daného člověka zařadíme do škatulky, aniž bychom ho znali lépe nebo se ujistili, zda jsme ho zařadili dobře a zda tomu taky zodpovídá.

Jak na zdravé vlasy

21. května 2009 v 16:19 | chytrá žena.cz |  Něco pro zdraví a krásu

Jak na zdravé vlasy

Zdravé a dobře ošetřované vlasy, dávají vyniknout kráse každé ženy.
Proto je důležité o ně pečovat. Zdravé vlasy poznáme podle toho, že jsou pružné a po celé délce neporušené, všude stejně hrubé a také vybarvené. Pravidelně nám vlasy narůstají 1-2 cm za měsíc.
Zdravé vlasy máme děnně kartáčovat, a to od zátylku směrem k čelu.


Mastné vlasy - příčinou mastných vlasů je nadměrná aktivita mazových žláz. Když máme mastné vlasy není to problém samých vlasů ale také problém pokožky. Nadměrné maštění může být následkem dědičnosti, hormonální poruchy či nesprávnou výživou. Vlasy si můžeme umývat denně, časté mytí vlasům neškodí.
Při umývaní vlasů je třeba si dávat pozor aby voda nebyla příliš teplá,
platí to také o fénování, nebo dlouhém pobytu na prudkém slunci. Zvyšuje to
činnost mazových žláz.
Pro ošetřování mastné pokožky na hlavě velmi dobře působí zábaly, které si můžeme lehce připravit doma sami.

*Stream-anorexie*

20. května 2009 v 18:29 | stream.cz |  Video a spol.


*Jak si udržet dlouholetý vztah?*

20. května 2009 v 17:00 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Jak si udržet dlouholetý vztah?

Vypadá to ve vašem vztahu tak, že jste se po letech společného soužití vzájemně odcizili? Žijete každý v jiném světě? Hledáte důvod, proč zase na vztahu pracovat? Zkuste si třeba popřemýšlet nad tím, jak by vám bylo bez vašeho partnera...
Pokud na vztahu nebudete pracovat a přijde někdo zajímavější, můžete o něj reálně přijít. Nenechte to dojít tak daleko.

Životní stereotyp

Každý z vás má svůj okruh přátel a známých, každý se věnuje svým koníčkům a zájmům, a to stále častěji bez přítomnosti toho druhého. Žijete už pouze vedle sebe a štěstí, něžnost a spokojenost jsou pro vás záležitosti, na které si pouze vzpomenete se slovy: "To už je všechno tak strašně dávno.."
Nešťastný vztah ale také negativně ovlivňuje všechny ostatní oblasti života. Snižuje výkonnost, psychiku organismu a kupodivu také zvyšuje náchylnost k různým nemocem. Přejete si váš vztah zlepšit? Chtěli byste se s partnerem méně hádat? Přáli byste si prožívat s partnerem opět vše společně? Chtěli byste být opět šťastnější a změnit svůj život tak, abyste v něm našli to, co již tak dlouho postrádáte? Vybrala jsem pro vás několik bodů, které pomohou udržet dlouholetý vztah.

*Kusovka 19.5.*

19. května 2009 v 15:59 | google.cz |  Galerie+kusovky

*Jak neztratit kontakt s puberťákem*

18. května 2009 v 16:39 | mladá žena |  Rady pro rodiny s dětmi

Jak neztratit kontakt s puberťákem

Vaším dítětem právě cloumá puberta a vy postupně musíte se smutkem konstatovat, že váš vztah už není takový, jako byl dřív. Najednou se vám pomalu, ale nebezpečně vzdaluje. Je to zcela přirozený proces, kterému nelze zabránit, ale správnou taktikou ho můžete alespoň udržet pod kontrolou.
Obdobím puberty si - ať chceme nebo ne - musí projít každý člověk. Avšak zatímco na tu svou vzpomínáme s lehkým úsměvem, pubescentní období našich dětí je pro nás tak trochu strašákem. Říká se, že známkou toho, že se člověk ocitl v pubertě, jsou myšlenky typu:

*Tvarohový koláč s oříšky*

18. května 2009 v 14:59 | Pošli recept |  Recepty

Tvarohový koláč s oříšky

Tvarohový koláč s oříšky
Tento moučník je rychle připravený, všem chutná, a i když se stane, že náhodou zbude, dá se jíst i druhý či třetí den po upečení - díky tvarohu je stále vláčný. Protože s náplní je poměrně vysoký, upeč ho raději na plechu s vyšším okrajem, aby nepřetekl.
Doba přípravy

60 minut

Počet porcí

6

Ingredience

 • vejce: 1
 • pudinkový prášek-vanilkový: 1/2
 • cukr vanilkový: 1
 • žloutek: 2
 • ořechy: hrst
 • cukr pískový: 100 g
 • tvaroh: 2
 • cukr krupice: 150 g
 • máslo: 180 g
 • mouka polohrubá: 350 g
 • rozinky: hrst

Postup přípravy

Ilustrační obrázek ke kroku č. 1
Krok 1:
Z mouky, hery, cukru a vejce vypracujeme těsto, které ne­cháme několik minut v chladu odležet. Zatím si připravíme náplň. Rozinky vložíme do hrnku a zalijeme vroucí vodou, aby změkly.
Ilustrační obrázek ke kroku č. 2
Krok 2:
Do mísy dáme tvarohy, přidáme cukr s vanilkový cukrem, žloutky a pudinkový prášek. Přidáme scezené rozinky. Pokud je náplň hodně hutná a dá se jen špatně promíchat, můžeme přilít i malé množství mléka. Oříšky nahrubo nasekáme a polovinu zamícháme do náplně.
Ilustrační obrázek ke kroku č. 3
Krok 3:
Těsto rozválíme na plát, který přeneseme na plech vy­ložený pečicím papírem. Na těsto rozetřeme náplň, rovnoměrně ji uhladíme a nakonec posypeme zbylými nasekanými oříšky. Koláč dáme péct do vyhřáté trouby asi na 20 minut.

Proč mají “vzorňáci” těžší život

17. května 2009 v 21:19 | Slečna info.cz |  Životní situace

Proč mají "vzorňáci" těžší život


PROČ JE LEPŠÍ…
NEŠPRTAT SE VŠECHNO SLOVO OD SLOVA
Když u tabule odpřednášíš probranou látku jako básničku (a často jí sotva rozumíš), dostane se ti velké pochvaly a půjdeš si sednout s velkou jedničkou. V reálném světě je tomu přesně naopak - není možné, aby sis všechno do posledního písmenka připravila do předu, musíš být schopná improvizovat a především vhodně reagovat. Průměrní školáci, pro které je učení se nazpaměť obrovská otrava, u tabule možná nepředvádějí excelentní výkony a tahají vědomosti "z paty", avšak moc dobře ví, jak maximálně využít to, co jim v hlavě přeci jen utkvělo, více se zamýšlejí nad logickými souvislosti a snaží se věci odvozovat. I když to učitelé, kteří většinou očekávají plynulý přednes, nepovažují za nijak brilantní, ve skutečnosti mají takoví studenti obrovsky navrch!
TIPY:
1. Neuč se všechno doslovně včetně výrazů a formulací, které ti "nesedí do pusy". Buď svá a mluv tak, jak je to pro tebe přirozené a jak tomu sama rozumíš. Při učení si přečti text, pak učebnici nebo sešit odlož bokem a snaž se vlastními slovy v pár větách říct to podstatné, co ses právě dočetla. Takový postup je velice praktický. 2. Obrovskou oporou ti budou přehledné a srozumitelné poznámky.

*Kusovka 0.2*

6. května 2009 v 20:20 | google.cz |  Galerie+kusovky

*Nebezpečí zvané stalking*

6. května 2009 v 14:39 | prokrasnetelo.cz |  Životní situace

Nebezpečí zvané stalking

Začíná to naprosto nevinně, např. neopětovanými e-maily či esemeskami, a končí pěstmi nebo i vraždou! Řeč je o stalkingu, česky slídění či pronásledování bývalého partnera, kolegy či známé osobnosti...
Výstrahou je případ mladé ženy, kterou doslova k smrti ubil její kolega. Stalking však není v naší justici považován za trestný čin!
Z psychiatrického či kriminologického hlediska můžeme stalking chápat jako zvolené a především úmyslné pronásledování a obtěžování jiné osoby. Důsledkem toho je snížená kvalita života oběti a samozřejmě ohrožení její bezpečnosti. Stalker je tedy člověk patologicky posedlý zájmem o jinou osobu, často veřejně známou.

Jak poznáte základní projevy stalkingu?

Dá se říci, že toto systematické pronásledování oběti má tři fáze. V první fázi se pachatel pokouší kontaktovat svoji oběť pomocí telefonátů, SMS zpráv, zasíláním dárků atd. Obsah zpráv může být příjemný, veselý, ale také urážející až zastrašující. Výjimkou nejsou zprávy původně příjemné, snažící se získat odpověď či kontakt oběti, až později po zprávy urážející, nevkusné či zastrašující.
V druhé fázi demonstruje pronásledovatel svoji sílu.