*Depka?*

30. března 2009 v 20:49 | foxygirl |  Životní situace

Depka? Ani náhodou!

Jasně, to známe - ty jsi ta nejhorší, všichni ostatní jsou hezčí, chytřejší a tak nějak mají více štěstí na všechno - ať už to jsou kluci, kamarádi nebo hodnotné věci. Tak proč ty taková nejsi? Období depek je jedno z nejtěžších momentků puberty. Máš pocit, že tě nikdo nemá rád, ale pleteš se!
1. JE SPOUSTA VĚCÍ
Je spousta věcí, které si musíš uvědomit. Nejsi horší než ostatní - a když se takhle budeš užírat hodně dlouho, nediv se, že ti připadají lepší, chytřejší apod. Pokud nemáš žádné sebevědomí a myslíš si, že všichni ostatní jsou dokonalí, depky se nezbavíš nikdy. Musí přece existovat něco, v čem vynikáš, nebo co ti jde. A potom to ostatním natři!
Stačí, aby jsi zářila štěstím - třeba z toho, jak krásně jsi se v letním sluníčku opálila - a hned si tě kluci všimnou. Nestojí totiž o zaražený "kakabusy", kteří se nechtějí bavit.
Nedávej vinu všem lidem okolo, zaměř se na sebe. Říkej si "Vždyť je v životě tak krásně, proč se mám trápit, když je život tak krátký? Budu si prostě užívat!" a užívej si. Jasně - každý má občas špatné dny, které jsou těžko zvládnout (rozchod, úmrtí apod.) ale věci, které vlastně nejsou pro život až tak důležité (jsem škaredá, můj IDOL prý má holku, dostala jsem kouli) se dají zvládnout. Řekni si proč to tak je a pamatuj si to do příště ať neuděláš stejnou chybu.

2. POTŘEBUJEŠ ŽIVOTABUDIČ
Nejde jen o to, sedět doma na zadku u televize nebo ležet v posteli a říkat si "Jsem z depky venku!".Jsi na čestvý vzduch, kde si natrháš kytici lučních kvítí a poté si je dáš do vázy do pokoje, nebo se klidně jdi opalovat na balkon/zahradu. Na sluníčku se skvěle odvážeš a nachytáš bronz.
Tvoje tělo však musí být zdravé i po další stránce a proto nezapomínej na vitaminy, ovoce, zeleninu, maso a mléčné výrobky. Hlavně neošáli svoje svědomí tím, že si vezmeš denně jednoho marťánka, nahraď ho raději jablíčkem, banánovým kokteilem, či nastrouhanou mrkvičkou. Budeš se nejen cítit dobře, ale i lépe vypadat! (Např. silné nehty, lesklé vlasy, zářivá pleť).
Choď se bavit! Nejen ale u počítače na stránce VTIPY, či v televizní show plnou férků. Pozvi kámošku, kluka či partu na nějakou společenskou akcičku, kde je už předem jasné, že se neobejde bez spousty super hlášek, vtípků a názorů. Navíc si pkecáš a odreaguješ se.
3. PAMATUJ
Všechno má řešení. Rychle změň názor "bezvýchodné" situace, když se budeš snažit a optáš se na radu či názor svých blízkých, uvidíš, že to není tak černé, jak to vypadá. Neber všechno hned z té horší stránky (jako jedno přísloví - SKLENICE NIKDY NENÍ ZPOLA PRÁZDNÁ ALE ZPOLA PLNÁ -. Snaž se myslet optimisticky, nemalovat čerta na zeď. Kdoví, možná se tyto věci dějí právě proto, že už s nimi naoko počítáš a to není dobrý!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 P€tru$Qa P€tru$Qa | Web | 30. března 2009 v 20:52 | Reagovat

njn x)

2 Dashia Dashia | Web | 30. března 2009 v 20:57 | Reagovat

Dobře jsi to vystihla:)

3 *MiSha* *MiSha* | Web | 1. dubna 2009 v 20:24 | Reagovat

ou tak to se hodí ale ted naštestí ne=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama