Únor 2009

Sebepoškozování & Sebevražda

28. února 2009 v 21:49 | girlsworld-m |  Životní situace

Sebepoškozování & Sebevražda

Jsou to poměrně časté pojmy, a my jsme se tomu snažily přijít na kloub. Hodně dívek trpí sebepoškozováním, a jistě uznáte, že dnes je více sebevrahů než tomu bylo dříve. Námět jsem vzala u své čtenářky, která sebepoškozováním trpí, ale nejen díky ní. Takže článek věnuji všem dívkám, které si ubližují. Kdyby to pomohlo aspoň jediné, budu ráda.
SEBEPOŠKOZOVÁNÍ
Někdy se člověk nedokáže mít rád. Zmítá se při hledání své indentity a ptá se sám sebe: "Kým chci vlastně být?" - Marně.
A protože nalézt sám sebe je velmi bolestné (tedy velmi složité), působí si bolest (jako trest), aby cítil, že existuje. Sebepoškozování je jev, o kterém se sice moc nemluví, ale přesto se průměrně ve třídě s třiceti studenty najde minimálně 5 dívek, které tomu víceméně pravidelně propadají - zraňují se různými ostrými předměty. Dělají si malá znamínka na zápěstí nebo na pažích, viditelná či méně viditelná, hlubší nebo mělčí. Pro pochopení důvodů těchto znepokojujícíh praktik se psychiatři snaží odpovědět na otázku: "Jak k tomu dochází?". V dospívání se více, než v kterékoliv jiné životní etapě buduje osobnost člověka potvrzováním vlastní odlišnosti. Kdyby byli všichni lidé stejní, bylo by to hrozně nudné, do té míry, že by nebyl na zemi život, kultura ani lidé, ale "odchov" robotů, vlastně klonů. Už velmi malé dítě tohle dobře chápe. Vě věku dvou až tří let , kdy zjistí, že je bytost odlišná od ostatních lidí kolem, prochází obdobím vzdoru. "Chceš meloun?" " Ne!" "Čokoládu?" "Ne!" "Pusinku?"... - Hrozně ho to baví a hlavně díky "ne" intuivně cítí, že existuje, že je jedinec s jedinečnou povahou, zkrátka originál. Každý jedinec pokračuje celý život v hledání, které začal jako dítě, ale jinými prostředky než slovíčkem "ne".Hledá, jak definovat sama sebe: vnitřně se distancuje od svého okolí, provádí svůj vlastní osobitý výběr v životě, ve svém vzhledu, přátelství, lásce, povolání... Tak se každý někým stane, ale ne jen tak někým: určitým konkrétním člověkem. Ale pokud se člověku nepodaří vymezit se zevnitř, označuje se doopravdy - zvenčí. Třeba i nožem, až do krve. Dívky, které tohle dělají, přiznávají, že v té chvíli se jim uleví. Přestože takové násilí vůči sobě samé nic nevyřeší, opakují jej. Když se člověk řízně, znamená to v přeneseném slova smyslu, že se "odřízne od reality". Ale i když "život bolí", je pořád lepší být v životě, než mimo něj. Protože být mimo život je jako nebýt nikde. Když má dívka sklony k sebepoškozování, měli bychom se jí zeptat: Kde se bere tvá touha po pořezání? Pokud je jasné, že na takovou otázku není schopna odpovědět, je nutné, aby šla k lékaři. Ten jí pomůže vyhojit rány - nejen ty na kůži, ale také ty hlubší, v srdci.
SEBEVRAŽDA
Dospělí na to rychle zapomenou: dospívání je vypjatý věk, kdy člověka zasáhne stejně intenzivně nadšení, jako zklamání. Můžou za to zmatky všeho druhu, postihující v tomto životním období tělo i duši.
Jak postupně získáváš odstup od svého malého světa i od sebe sama, zkrátka jak rosteš, uvažuješ o tom, co tvůj život je. Není divu že myslíš na smrt - možná na svoji. Ostatně - když si člověk klade existenciální otázky týkající se života, proč by se neměl stejně hluboce zajímat i o smrt? Možná je to děsivé, ale není to nic závažného.
Ovšem myslet často na sebevraždu není totéž. Protože člověk má problémy se kterými si neví rady a cítí se zoufalý, nevidí jiné řešení než se zabít. Sebevražda ale není řešení - je to útěk, a to je něco jiného. Když člověk myslí často na to, že se zabije, znamená to, že je mu moc zle. Možná proto, že prožil těžké období, nebo - zdánlivě bezdůvodně - má "světobol". Jakékoliv myšlenky tohoto typu jsou známkou obrovského utrpení, které by člověk neměl nechat v sobě. Samozřejmě že existují řešení. Určitě. Ale je velmi těžké dostat se z toho bez cizí pomoci, pokud trpíš hodně. Bolest zastíní rozum. Je tedy abbsolutně nutné jít za dospělým, kterému věříš: za někým z rodiny, nebo za kamarádem, či lékařem. S jejich podporou bude možné najít řešení. V životě.

*Motta do života*

28. února 2009 v 20:49
 • V objetí přítele se cítíte v bezpečí, protože víte, že vás nikdo nemůže zranit... a to vám dává sílu a hřejivý pocit u srdce.

 • Přátelství je jako křišťál, krásné a křehké. A pokud ho jednou upustíš, už nikdy neslepíš jeho střípky zpět.

 • Hněv se nepřekonává hněvem, ale láskou

 • Mysli na sebe, nikdo jiný to za tebe neudělá

 • Když jednou vypustíš slovo, už nikdy jej nevezmeš zpátky
 • Neexistuje cesta ke štěstí, protože štěstí je cesta

 • Kdyby měli všichni mí přátelé skočit z mostu, neskočil bych s nimi. Čekal bych na dně, abych je mohl chytit.

 • Ostatní lidé vidí a slyší jen to, co chtějí, ale pravý přítel se nad tím ještě zamyslí.

 • Ztráta přítele je jako vražda... nikdy nevíš, kdy přijde vrah a zabije tě, stejně tak nevíš, kdy tvoje přátelství skončí...

 • I housenka musela bojovat, aby se z ní stal motýl

 • Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu.

 • Žij svůj život, ne cizí.

 • Užívej si života dokud můžeš, nikdy nevíš kdy skončí!

 • Žij každý den jako by byl poslední, jeden poslední bude...

 • Život je boj, láska je hřích, proto si pamatuj, že vyhraje smích..

 • Už ses narodil, tak žij!

 • Žít jinde a jinak neznamená zapomínat.
 • Nesnaž se, aby všichni zpívali tvoji písničku, stačí, že si jí zpíváš sám!

 • Když nebrečím, neznamená to, že je všechno v pořádku.

 • Realita je jen myšlenka, prožíváš jen to, na co právě myslíš...

 • Život je boj a sebevrazi jsou jen lidé, kteří už dobojovali...

 • Všechno krásné musí jednou skončit, aby mohlo začít něco nového, možná hezčího.
 • Že pravý přítel neexistuje?! Ale ano! Vždyť pravý přítel je ten, který ti pomáhá když už je vše ztracené.

Nauč se žít se svými náladami*

27. února 2009 v 20:39 | girlsword-m. |  Životní situace

Nauč se žít se svými náladami!Líná, netrpělivá, přehnaně žárlivá nebo vzteklá? Každý je nějaký,ovšem všeho moc škodí. Citům se má dát správně volný průběh, to ano, nedusit je v sobě a ani je neskrývat. Jaká vlastně jsi? Nauč se žít se svými náladami, protože občas ti život dokáží pěkně znepříjemnit. Ale to není všechno - snaž se hledat ve všem to pozitivní a zužitkuj to. Víme jak!
PŘECITLIVĚLÁ
Tvůj kluk je v poslední době nějaký mrzutý. Moc s tebou nekomunikuje, není to už jako dřív. Automaticky začneš hledat příčinu. Proč se tak chová? Co dělám špatně? Přitom to tvoje vina být vůbec nemusí! Zbytečně se netrap a neužírej vinou. Máš zvláštní schopnost vžít se do situace jiných, toho si ostatní cení. Prostě přemýšlíš nejen o sobě, ale i o ostatních.
DRZÁ
Holky, kteří se nebojí vyjádřit svůj názor klidně i ostřejšími výrazy, ty to někam dotáhnou! Částečně je to pravda, nenecháš si nikdy nic líbit a když něco chceš, jednoduše to řekneš. Tvá pohotovost a ráznost ti otvírá mnoho možností. Není mnoho lidí, kteří jednají stejně jako ty - na férovku. Za žádnou cenu se nedáš bez boje a co nedokážeš teď, dokážeš jindy. Ovšem dej bacha ať to trochu nepřeháníš, když budeš průbojná, možná to dotáhneš daleko, ale za jakou cenu?
NÁLADOVÁ
Právě máš nepříliš šťastné období - pohádala ses s kámoškou, dostala jsi kouli ve škole a navíc venku leje jako z konve. A ty jenom sedíš u okna, na podlahu kape jedna slza za druhou a říkáš si, jak je ten svět špatný. Ve škole, či jinde před kamarády však city dusíš v sobě, nechceš dát najevo to, jak moc tě tyto věci berou. A přitom když svou náladu přiznáš sobě i svému okolí, dokážeš, že jsi sama sebou a nehraješ si na něco, co nejsi. Budeš tak působit mnohem věrohodněji, vysíláš signál, že jsi vždycky upřímná a ostatní ti můžou věřit. Když jim dáš nějak najevo, že nejsi vůbec v pohodě, určitě ti pomůžou dostat ze z nejhoršího. Od toho přeci přátelé jsou, ne?
LÍNÁ
Je páteční odpoledne, venku krásně svítí sluníčko, avšak ty ležíš na gauči, libuješ si, že bude konečně víkend a nic se ti dělat nechce. V tu chvíli ovšem zazvoní mobil a kámošky se tě zeptají, jestli s nimi nechceš někam vyrazit. Cože? Právě teď? Pomyslíš si. Teď když jediné, co jsi schopná udělat je zapnout si televizi? Ne, nejsi líná. Takové oddechy čas od času prospějí každému, načerpáš energii a duševní pohodu, na chvilku vypneš od stresu a každodenních povinností. Proto se za tvoje líné období nemusíš vůbec stydět. Vůbec nic ti neuteče, příště zase můžeš kámošky někam pozvat ty a můžeš jen doufat, že jsi zrovna nenatrefila na jejich "líné" období, kdy budou lenošit :-)
ŽÁRLIVÁ
Existují určitě i mnohem hezčí okamžiky, než to, jak tě tvůj kluk nachytá, jak ho špehuješ. Zdravá špetka žárlivosti má však i blahodárnější účinky - ve vztahu působí jako malá vzpruha, tvůj kluk dostává signál, že ti není až tak lhostejný, záleží ti na něm a nedopustíš, aby flirtoval s jinými holkami. Avšak ta velká žárlivost, kdy si nesmí ani pokecat se svojí kámoškou nebo ji přátelsky objemnout - to není pozitivní jak pro vztah, tak pro tebe. Takový kluk od tebe za chvíli uteče! Každý potřebuje volnost - i vztah. Neříkám, že vztah nemá mít žádná pravidla, ovšem vztah si musí člověk užívat a ne být svázaný!
NETRPĚLIVÁ
Stačí, aby ostatní třeba mluvili pomaleji než ty, nebo zdržovali, a ty už začneš nervózně přešlapovat sem a tam a začneš si okusovat nehty... Tvá někdy až hektická povaha může lézt ostatním pěkne na nervy. Avšak taky je tu něco pozizivního: Občas místo ostatních všechno uchopíš do svých rukou a svou práci odveneš tak dobře, jak můžeš. Spoléháš se jen sama na sebe, a to je dobře. Dokážeš čelit tísícům věcí a žádnou z nich neděláš jen napůl. Když si něco předsevzeš, vždycky to splníš, je-li to aspoň trošku v tvých silách. Dlouhá chvíle je pro tebe cizí slovo a tví přátelé tě obdivují!
UDRBANÁ
"No, tak ta Katka z deváté B se zase dala dohromady s Milošem, a přitom se o něm říká, že je gay... No chápeš to?" - je tohle tvoje parketa? Tak jsi drbna na entou! Dotyčnému to vůbec nesvědčí, naopak - můžeš mu pěkně zavařit pověst! Avšak každý z nás si občas musí rejpnout nebo drbnout, a přitom to jen málokdo dělá se špatným úmyslem! Takové pomlouvačky jsou nejen zdrojem zábavy a čerstvých informací, ale také hodně vypovídají o tobě samé. Ten, kdo se totiž často zajímá o druhé brzy zjistí, co se jemu osobně nelíbí a co je mu naopak po chuti.
VZTEKLÁ
Pokaždé zrudneš jako rak, div ti neprdne cévka, začneš hystericky řvát a nebo jen každému vztekle odpovíš, a hned každému dáš něco "vyžrat". Jestliže však nad sebou ztrácíš kontrolu, tvé okolí si o tobě může klidně myslet, že jsi nějaký psychopat. Ale co na tom? Vždyť takovéhle chování má i své přednosti! Svým výbušným chováním si nejen ulevíš, ale u svých blízkých získáš jakýsi respekt. Teď máš zkrátka slovo ty, a ostatní musí poslouchat! Někdy se však přestřelí, ale zase u tebe hned ví, na čem jsou a příště si to nedovolí.
PROTIVNÁ

"Bože, ta se chová jako nadutá kráva!" - slýcháváš tohle na svou adresu často? Tím se vůbec, ale vůbec neznepokojuj. Jestliže občas vyletíš a začneš být protivná, dáváš tak jasně najevo to, že je tu něco špatně a je načase s tím něco dělat dříve, než bude pozdě. Bez zbytečných řečí a rozčilování naznačíš, kde jsou tvoje mantinely! Žádný kluk nedokáže dlouho přehlížet, když je holka naštvaná a když to nepochopí, máš určitě šanci na někoho lepšího, který nemá tak dlouhé vedení...
ZÁVISTIVÁ
"Proč ona musí mít hned všechno? Ta její červená bunda by přece mnohem víc slušela mě!" ptáš se sama sebe nad rozmanitostí třídní krasavice. Neúžírej se závistí, ale zkus ji zužitkovat! Jak? Závist ti dává obraz toho, čeho bys chtěla dosáhnout ty. Jakmile tohle zjistíš, neotálej a vezmi věci do svých rukou! Nemusíš být hned extra bohatá, zkus třeba ulovit toho kluka, který se ti tak dlouho líbí. A když to nevyjde? Nevadí - není to přece jediný kluk na světě.


Trénuj sebevědomí před zrcadlem

27. února 2009 v 14:49 | Girlsworld |  Životní situace

Trénuj sebevědomí před zrcadlem

Jestli i ty patříš v dnešní době mezi tu většinou holek,které sebevědomým zrovna neoplývají,
právě pro tebe je tenhle článek.Sebevědomí se dá skvěle natrénovat.
Jako trenážer ti poslouží zrcadlo
.

Jak na to?
Nejdříve si musíš uvědomit,že hlavní roli hraje tvé tělo.Držení,gesta,úsměv-tím vším působíš
na ostatní,na lidi kolem sebe.Každé ráno udělej jen 3 cviky,nebo si sama vytvoř různé kombinace,které budeš procvičovat před zrcadlem,jak dlouho budeš potřebovat
.

Krok 1:
 • Pokrč paže v loktech a dlaně otoč vzhůru.
 • Pak obě ruce zvedej pomalu mírně nahoru,a zároven se nezapomen zhluboka nadechnout.
 • S nádechem současně zvedej taky ramena.
Krok 2:
 • Pomalu vydechuj,ruce nech pomalu klesnout a zároven otoč dlaně směrem dolů.
 • Ramena přitom stlačuj dozadu a dolů.
Co cvik působí:
Hluboký nádech a výdech ti pořádně otevře plíce a díky tomu se do těla dostane vzduch.
Tento jednoduchý a účinný lék tě spolehlivě zbaví napětí,stresu a trémy.
Povrchní dýchání tě naopak oslabuje,protože tvé tělo nemá dostatek kyslíku.


Více energie:
Sevři obě ruce v pěst a ohni je v předloktí do pravého úhlu.
Pak je zatlač silou dozadu,podívej se do zrcadla a pěkně nahlas sama sebe pochval-"
Jo,jsem
skvělá holka",nebo se povzbud:"Máš na to,to zvládneš".

Co cvik působí:
Zaktivuješ veškerou svou energii.Čím větší silou zatneš pěsti,čím spontánnější se pochválíš
nebo povzbudíš,tím více pozitivní síly nabereš do zásoby.
Tak pak z tebe bude vyzařovat i navenek.

Pryč s trémou:
Postav se před zrcadlo a koukej si do očí.Přitom asi 1 minutu mluv o nějakém vážném tématu,
které tě čeká třeba při zkoušení ve škole...


Co cvik působí:
Naučí tě dívat se někomu do očí,zbavíš se nejistoty a postupem času ztratíš ostýchavost.

Dobrá nálada:

Jdi před zrcadlo a hezky se na sebe usměj.Zahod své mindráky typu mám křívé zuby,
akné,rovnátka...Tady tohle prostě neplatí.
Vnímej jen ten úsměv a čerpej z něj štěstí a dobrou náladu
.


Moučník:o)*

26. února 2009 v 20:39 | Pošli recept |  Recepty

Nepečený moučník

Doba přípravy

20 minut

Počet porcí

6

Ingredience

 • kakao: 1 lžíce
 • piškoty
 • cukr krupice: 2 lžíce
 • smetana zakysaná: 400 g
 • kompot ovocný: 2 plechovky
 • cukr vanilkový

Postup přípravy

Ilustrační obrázek ke kroku č. 1
Krok 1:
Zakysanou smetanu smícháme s lučinou, krystalovým cukrem a vanilkovým cukrem. Vzniklý smetanový krém rozdělíme stejnoměrně do tří misek. Do jedné přimícháme lžíci kakaa.

Ilustrační obrázek ke kroku č. 2
Krok 2:
Nachystáme si větší mísu, do které budeme moučník připravovat. Na dno mísy naskládáme piškoty, které stejnoměrně zalijeme trochou šťávy z broskvového kompotu, a poklademe je vrstvou pokrájených broskví.
Ilustrační obrázek ke kroku č. 3
Krok 3:
Jako další vrstvu naneseme bílý smetanový krém a pokračujeme opět vrstvou piškotů. Na piškoty klademe pokrájené jahody a na jahody rozetřeme smetanový krém s kakaem. Opět pokračujeme pokládáním piškotů, broskví a bílého smetanového krému. Poslední vrstvu tvoří piškoty.
Nepečený moučník
Jak spát zdravě a kvalitně

25. února 2009 v 19:59 | Blesk zdraví |  Spánek a vstávání

Jak spát zdravě a kvalitně
Večer nemůžete usnout, v noci se pak pořád budíte a ráno jste ještě unavenější než když jste si šli lehnout? Bez zdravého spánku nefunguje naše tělo ani hlava. Poradíme vám, jak si během spánku opravdu odpočinete.Podle Guinnessovy knihy rekordů nejdéle nespala jistá Angličanka. Vydržela to 18 dní a 17 hodin. Jak vypadal její organismus po maratonu bdění a jak dlouho ho dospávala, už se neuvádí.

Spánek působí i na naši náladu. Když ho máme nedostatek, jsme podráždění a není s námi řeč. Dlouhodobá nespavost může vést až k depresi a ovlivňovat naše zdraví. Dokáže způsobit I žaludeční problémy nebo srdečně-cévní nemoci.

Chce to správnou postel
Postel pro dvě osoby by měla být minimálně 1,6 metru široká, protože člověk se za jednu noc minimálně třicetkrát otočí, zkrátka změní polohu, a na to potřebuje mít prostor. Kdo trpí bolestmi zad a vyhovuje mu jen poloha na břiše, měl by si obstarat tvrdou matraci. Když vybíráte postel, dejte přednost té, která má dřevěný rošt. Taková postel totiž reaguje na těžkého člověka stejně jako na lehkého. Postele s lamelovým roštem si můžete koupit kdekoli, jsou cenově dostupné a na výběr máte širokou škálu - pevné nepolohovatelné, polohovatelné nebo dokonce s elektrickým ovládáním.

Se spánkem má problémy třicet milionů lidí.

Kdo správně sedí přes den, v noci lépe spí
Mnoho pacientů tvrdí, že se jim ráno velmi těžko vstává. Často je na vině nesprávné sezení v práci nebo ve škole. Máte-li sedavé zaměstnání, dávejte pozor na to, jak přes den sedíte, v jaké poloze jsou vaše nohy a jestli máte správnou židli. Při práci s počítačem nesmíte sedět shrbené, tělo musí být narovnané, ramena směřují dozadu a dolů, hlava je vzpřímená.
Vyspěte se dorůžova
Postel s polštářem
Většina lidí má svou oblíbenou polohu, ve které uléhá do postele, a jinak by prostě neusnula. Někdo musí mít pod hlavou horu s prachovým peřím, jiný spí s malým polštářkem, někdo dokonce úplně na rovné ploše bez polštáře. Nejlepší je mít polštáře dva. Jeden si můžete dát mezi kolena nebo mezi ruku a tělo a na druhém mít položenou hlavu. Tímto způsobem se vaše tělo v noci snadněji zregeneruje.

NÁŠ TIP

Počítání oveček bude minulostí
Asi hodinu před spánkem si napište svoje problémy, starosti nebo prostě své myšlenky na papír. Když sešit nebo papír odložíte, vydejte se na pětiminutovou procházku, která vám pomůže provětrat hlavu, nebo si dejte sprchu a nechte vodu, ať vaše starosti odplaví. Pak se vám bude zaručeně lépe spát
Vyspěte se dorůžova
Foto: SHUTTERSTOCK.COM
Sklenka vody vám pomůže usnout
I výběr jídla a nápojů ovlivňuje kvalitu spánku. Je to způsobené hormonem štěstí serotoninem, který nezlepšuje jen náladu, ale stará se i o klidnější a delší spánek. Dobré spaní podporují vitaminy B6 - například je obsahují ryby, ořechy nebo smetana. Při problémech se spánkem byste měla pít hodně vody, teplého mléka nebo minerálky. Pokud večeříte v pozdějších hodinách, měla byste jít do postele také trochu později. Ideální doba mezi jídlem a spánkem jsou dvě hodiny. Žaludek se stihne uklidnit a strávit zbytky jídla.
Třeba právě vám pomohou koktejly, pudinky, tyčinky, polévky i kompletní menu. Mají málo energie a spoustu bílkovin v instantní podobě.
Před spaním pijte "zázračný" nápoj
Připravíte ho snadno, do sójového mléka přidejte rozmačkané banány a k tomu lžičku medu. Všechno rozmixujte a vypijte půl hodiny před spaním. Mělo by se vám lépe usínat a spánek by měl být klidnější.

Starosti nechte před ložnicí

Člověk často přemýšlí nad svými starostmi, problémy nebo věcmi, které musí zítra stihnout, právě před spaním. Jaký div, že je potom těžké usnout a spánek provázejí divoké sny. Nemluvě o problémech s penězi, prací nebo o hádce s partnerem, při kterých mozek pracuje na plné obrátky. To všechno jsou věci, které řešíme právě večer, když se vrátíme z práce. Přes den na ně nemáme čas


...Jak snadné je žít...?

25. února 2009 v 16:39 | princessofverry |  Životní situace

...Jak snadné je žít...?

Míváš někdy své ,osamělé období´? Říkáš si, že nejsi dost dobrá, nevěříš si, v okolí se nevyskytuje žádná, natož nejlepší kamarádka; všechno je prostě špatně? Chceš útěchu? ;-)

______________________________________________
Každý, opravdu každý si v životě projde něčím zlým. Jsi ale podrážděná, sebelítostivá a naštvaná zdánlivě bezdůvodně? Chybí ti dostatek sebevědomí? Také zdánlivě bezdůvodně? Nejdůležitější věc u řešení těchto probémů, jak už jsem se zmínila v jednom z předchozích článků (rubrika holky :) (holkám...)) : nikdy se nevzdávat a najít tu pravou příčinu; PROČ se to děje - pak teprve přijdeš na to správné řešení. A až na něj přijdeš... pusť se k odstranění problému.
Tvé problémy...
__________________________________________________________________________
... ,,co když nejsem dost dobrá?!"
Pro koho? Jsi tu především pro sebe, jasně, máš mimo to i ,obohacovat svět svou přítomností´ (někde jsem to slyšela =) ... ) a nějakým způsobem naplnit svůj osud. Co se má stát, stane se - ale vždy je na výběr. Cesta zla; cesta dobra. Z5 k problému. Samozřejmě je naprosto ok, když chceš být oblíbená, okolím přijímaná atp. , ale to přece neznamená, že ze sebe budeš dělat někoho jiného, jen proto, abys ,,byla dost dobrá´´ ... a navíc třeba i kvůli někomu, kdo ti za to opravdu nestojí.
__________________________________________________________________________
... ,,nikdo se se mnou nebaví... :-( "
Zamysli se, jestli to náhodou není tvým přístupem k lidem okolo tebe. Když budeš nepřístupná, neustále otrávená a nepříjemně podrážděná, těžko můžeš čekat mega okruh kamarádek. Mnoho dívek - ,,hvězd"; zkrátka těch, co jsou v kolektivu oblíbeny a vše seřídí podle nich - však trpí pryvým opakem. Mnoho kamarádek, ale skutečnou kamarádkou, která s tebou bude v dobrém i ve zlém, nemusí být ani jedna z nich. A to je snad ještě horší... Ať už jsi ,,osamocena, sama bez nikoho", nebo ,,superoblíbená star třídy, obklopena spoustou lidí, která se přesto se cítí tak sama", jedno si zapamatuj. Neměla by sis hrát na něco, co nejsi - alespoň sama před sebou ne. Ono na tom ze všech stran probíraném ,být sama sebou´ opravdu něco bude. Fakt =) . Zkus si najít kamarádku, klidně i kamaráda(!), který tu pro tebe vždycky bude a nepodrazí tě. Nikdy. Máš pocit, že tě ostatní neberou a že se to nezmění? Pak se změň ty! Ale ne kvůli ostatním, kvůli sobě! Neboj se a zkus někdy jen tak přijít k někomu, kdo je ti sympatický a jen tak ho oslovit. A hlavně: AKCE! Nemůžeš čekat bandu kamarádek, když celé dny prosedíš doma! Takhle to nefunguje! ;-)
__________________________________________________________________________
... ,,jsem na nic!"
A to jako proč?! V každém člověku najdeš něco výjimečného! Vem si papírek, a vypiš své kladné vlastnosti. Určitě nějaké najdeš! Aspoň to zkus. Pak z toho můžeš vycházet. Máš nějakou příčinu, proč si to myslíš? Urážky, pomluvy, drby, naschvály k tvé osobě? I něco horšího? Menší výjimky lze ignorovat, ale něco fakt dlouhodobého a závažnějšího tolerovat nejde. Když cítíš, že toho na tebe začíná být moc, někomu se svěř. Někomu, komu se dá důvěřovat. Nemůžeš to v sobě dusit! To by bylo ještě horší, a věř tomu, že tvá bolest nebo trápení se zmenší, když na to budete dva. Tohle pro změnu funguje. Fakt. Nepropadej chmurným myšlenkám. Vybereš si cestu dobra nebo zla?Sebelítost? NIKDY!

24. února 2009 v 13:49 | girlsworld-m. |  Životní situace

Sebelítost? NIKDY!

..
Hodně dívek v dnešní době sebevědomím zrovna neoplývá a místo toho, aby si povídaly s kamarády a bavily se, fňukají doma na posteli, jak je celý svět nemá rád, jak jsou špatné, jak nic není spravedlivého… Bohužel tyto dívky trpí často sebepoškozováním, buď kvůli úlevě, nebo jako "trest za to, že jsou tak špatné". Důvody můžou být jakékoli, ale nikdy není tak špatně - zvláště když si uvědomíš, že nějaký tvůj problém vlastně problémem být nemusí!


Jen si to představ - sedíš v koupelně, jsi zamčená, po tváři se ti kutálí slza a hlavu máš plnou starostí. Ale jakých? Ok, třeba se ti rozvádí rodiče, někdo ti umřel, prožíváš nešťatnou lásku. Ale o tomhle teď řeč nebude. Myslím to typické "depkaření", kdy tě "nemá nikdo rád" a pro všechny jsi ty ta špatná. A hlavně - nic na tobě není vyjímečného. Že jsi tohle nikdy nezažila? Pak jsi šťastný člověk. A jestli ano, pak čti dál.
Za prvé - svět nikdy nebyl spravedlivý a nikdy nebude. Když má tvá spolužačka hezčí postavu, hledej klady i na sobě. Pokud si budeš pořád připomínat nějaké ty nedostatky, tvé pozitivní vlastnosti se začnou ztrácet, protože je třeba nikdo neobjevil. To je chyba č. 1.
Život se má žít, a ne přežívat. Určitě tě bude mrzet, jak jsi strávila dospívání, když na ně budeš mít jen špatné vzpomínky. A navíc takhle nikdy nic nevyřešíš! Myslíš si, že když budeš brečet, že se budeš cítit líp? V některých případech ano, ale v tomhle rozhodně ne. Akorát to posílí takovou tu domněnku, že jsi prostě "chudinka".
Beru, že má každý nějaké období, kdy se prostě nebude tvářit jako nejšťastnější člověk na světě. Ale pořád? Otrávíš sebe i své okolí a tohle přece nechceš. Začni hledat příčinu, proč jsi tak zatrpklá a mrzutá. Vynech prosímtě takový ty řeči jako "velký zadek, malý prsa, atd." Tohle není skutečný problém. Jestliže ji pořádně nenajdeš, vykašli se na to. Trápit se pro nic? To je ta největší blbost, jakou můžeš udělat. Nechci ti v žádném případě přikazovat, co bys měla, nebo co bys neměla dělat, to je čistě na tobě, ale nic se nemá přehánět. A co vlastně ty tvé stavy věčné sebelítosti mohou způsobit?
 1. ZTRÁTA PŘÁTEL


  Jestliže si pořád budeš na něco stěžovat, nebudou se vaše rozhovory týkat ničeho jiného. Každý má nějaké mindráky, nějaké starosti, proto je fakt zbytečné říkat, jak se zrovna příroda vyřádila na tobě. Tvým přátelům to brzy začne lézt na nervy, tak se vzchop a proměň se zase v tu zábavnou milou holku, která má občas nějaký mindráček, ale nedělá z nich hned kovbojku!

 1. MENŠÍ SEBEVĚDOMÍ
Pokud bude tohle nepěkné období na denním pořádku, pěkně ti to zmenší sebevědomí, už tak ho máš dost nízké, když se vůbec k takové sebelítosti uchýlíš. Je hodně důležité si věřit - nejde jen o vzhled, ale o celkovou osobnost. Jestliže si budeš věřit, přinese ti to mnohem víc úspěchů, než kdybys dopředu počítala s tím, že to prostě nevyjde.
 1. ŠPATNÁ NÁLADA
To je taky velice častý případ - budeš mít nad sebou neustále "černý" mrak, a k tomu, aby zase vyšlo sluníčko budeš mít hodně daleko. Zkus se přestat mračit a neustále fňukat. To je prostě ZBYTEČNÝ, přináší ti to akorát plno negativních důsledků a jestli to takhle půjde dál, budeš mít vůbec na co vzpomínat až budeš velká? Chce to akce, neusmívat se jen proto, že se to od tebe očekává, ale nemračit se když víš, že nemáš důvod.
 1. UPOZORŇOVÁNÍ NA PROBLÉMY
  Když si budeš neustále stěžovat na to či ono, tak vlastně na své problémy a nedostatky upozorňuješ. A proč?
 1. UBLÍŽENOST
Šikanuje tě někdo? Bijou tě rodiče? Umřel ti někdo? Můžeš odpovědět ne? Pak se netvař tak ublíženě! Můžeš někoho urazit. Tvá kámoška se třeba hroutí z toho, že se jí rozvádějí rodiče, a ty najednou přijdeš a místo toho abys jí podpořila, řekneš "To ale není nic oproti tomu, jak jsem blbá!" - no nezní to hrozně?
P.S. Doufám, že vám tenhle článek aspoň trošku pomohl si uvědomit, co opravdu je na světě důležité a za co stojí žít. Proto nehledej problémy tam kde nejsou a začni si konečně užívat života, dokud to jde.

Opuštění- Organizace času

23. února 2009 v 20:30 | girlsworld-m |  Životní situace

Opuštění- Organizace času

.
Další článeček- tentokrát téma opuštění. Opustila jsi někoho ty? Nebo se k tomu chystáš? Či někdo opustil tebe? Pak tu najdeš bohaté informace. Dále spolu rozebereme ještě organizaci času, kdy jsi zase moc pomalá, nezbývá ti čas na odpočinek, nebo si prostě neumíš organizovat čas.
OPUSTIT (NĚKOHO)
Svého přítele už nemáš ráda - no teda... ale je to tak. Není takový, jak sis myslela? Nudíš se s ním, ať děláš co děláš? Spletla ses, to se stává i jiným. S tím nepochybně nic nenaděláš. V každém případě je lepší rozejít se s ním, než mu něco předstírat. Když už se nerozplýváš štěstím, neměla by ses topit ve lži.
Rozchod určitě tvého kluka zarmoutí. (Pokud ne, tím lépe. Udělalas tedy dobře, že ses s ním rozešla!) Není nutné mu to ještě zhoršit tím, že se s ním rozejdeš neomaleně. Jinými slovy, to, že už ho nemiluješ, neznamená, že ho musíš méně respektovat. Snaž se jít přímo k podstatě věci, ale jemně, hledej slova, která ho co nejmíň zarmoutí. Například taková, jakými bys co nejméně trpěla ty na jeho místě. Musíš projít těžkou zkouškou. Pokud cítíš, že ti ubývá odvahy, řekni si, že se budeš cítit lépe, až si uděláš v citech pořádek.


Buď ve škole ÚSPĚŠNÁ!

22. února 2009 v 16:40 | slečna info |  Škola a její příprava

Buď ve škole ÚSPĚŠNÁ!

bravogirl
Každý holt nemůže být chytrý a úspěšný, žádný učený z nebe nespadl! Nemusíš se pořád deptat, že ti nejde to či ono, že plaveš v tomhle a v tamtom. To se lehko řekne, ovšem můžeš si skutečně říci, že jsi pro to něco udělala? Jestliže ano, ptej se Udělala jsem to správně? Chce to vědět jak na jednotlivé předměty, co a jak se nejlépe naučíš a budeš úspěšná!
1. ANGLIČTINA A JINÉ CIZÍ JAZYKY!
Každý nemá talent na jazyky, ovšem mám jeden osvědčený trik! Nebifluj se slovíčka pořád dokola, nebo neodříkávej gramatická pravidla! Zkus si třeba přeložit do češtiny článek v učebnici (kde právě berete určitou gramatiku) samozřejmě se slovníčkem. Nejen, že si spoustu slov zapamatuješ, ale naučíš se skvěle i gramatiku a pravopis! Zkus si třeba denně přeložit jeden článek nebo text písničky a uvidíš, že se zlepšíš!
2. MATEMATIKA A JINÉ LOGICKÉ PŘEDMĚTY!
Ajajaj! Tak k tomuto potřebujeme pořádnou dávku logiky, která hodně lidem jaksi... chybí, nebo ji nemají dostatečně rozvinutou. Tím chci říct jen to, že logika se musí cvičit! Neargumentuj s tím, že nemáš smysl pro logické myšlení, nikdy se to nenaučíš. Logika se dá do určité míry natrénovat. Choď na doučování a zkus si jednou denně vypočítat aspoň jeden příklad (u těch složitějších). Jestliže máš chybu, zkus ho znovu kousek po kousku a zjisti, kde jsi ji udělala. Nech, ať ti to někdo vysvětlí! Hlavně se při každém neúspěchu nevzdávej!
3. DĚJEPIS A JINÉ TEORETICKÉ PŘEDMĚTY!
Tak tady není o čem mluvit! Buď jsi při testu z písemky nebo při zkoušení natolik nervózní, že máš okno jako hrom, nebo ses na to normálně vykašlala! Jasně, někomu nejde se naučit teorii, ovšem když nad tím budeš aspoň půlhodinky sedět, něco si do hlavy natlouct musíš! Neuč se to nazpaměť a zkus to pochopit, nebo logicky odvodit (zase ta logika, že? :-). Přečti o tom něco, sbírej různý materiál a podobně. To by v tom byl čert, aby ses to nepřiučila!
4. ČEŠTINA A JINÉ "TĚŽKÉ" PŘEDMĚTY!
Plaveš v češtině? Zkus hodně číst, zapamatuješ si hodně slovíček a gramatických pravidel! Při diktátě pak už budeš vědět, že tohle I se nehodí k tomuto slovu a podobně. Tohle ale nesnačí, když se k tomu ještě naučíš teorii - která není zase tak těžká, půjde ti to jedna báseň! Na netu zkus psát s diakritikou, dávej pozor na háčky, čárky, a zopakuj si vyjmenovaná slova. Paměť je nutno oživit!
5. TĚLOCVIK A JINÉ NENAUČITELNÉ PŘEDMĚTY!
Někdo je holt dobrý na sport, někomu jde zase kreslení. Avšak musím souhlasit s tím, že někdo není sportovní typ, někomu zase nejde kreslit. Ovšem to neznamená, že musí mít špatné známky! Když se chce, tak jde všechno! Nenaříkej, jak moc ti to nejde v tělocviku, když pro to nic neděláš. Spolužáci třeba trénují, sportují a když ty neděláš nic, nemůžeš to dávat za vinu ostatním. Zkus denně aspoň 10 minut cvičit, protahuj se, nebo choď do nějakého sportovního kroužku. A ve výtvarce z tebe nemusí být hned Michelangelo, tam nejsou kritéria jak moc jsi dobrá. Snaha se ale cení, takže to neflákej a mákni! Fantazii se meze nekladou!

Staň se SUPERkámoškou!

22. února 2009 v 13:49 | Girlsworld |  Rady pro super kámošky

Staň se SUPERkámoškou!

kamarádky
Ať už jde o poznávání nových kamarádů, přátel, zabodování v partě, nebo zlepšení vztahu mezi tebou a tvou nejlepší kámoškou, máme tu pár tipů, jak být tou správnou Super kámoškou, vůči které budou mít ostatní repekt,budou si jí vážit, a zároveň obdivovat její dokonalý šarm aochpro své přátele se rozdat!
1. NIC NEPŘEDSTÍREJ!
Buď sama sebou a nic nepředstírej! Nemá cenu si hrát na tu dokonalou princezničku, která má vždy perfektní náladu a je bez jedinné chybičky. Tví přátelé musí vědět, jaká doopravdy jseš, že se nepřetvařuješ a nenecháš si něco jen tak líbit!
2. AŤ TO SRŠÍ NÁPADY!
Zkus navrhnout kámošům skvělý DVD večer, oslavu narozenin, kino, večeři v pizzérii nebo skvělý koncert ve vašem klubu! Tím dokážeš svou kreativitu a pohodu a rázem budeš pro všechny zábavná holka, která vždycky ví, jak se zbavit nudy!

Tajemství krásy

22. února 2009 v 11:50 | Girlword

Tajemství krásy

dívka.cz
Změnit přístup k sobě samé je to nejdůležitější, nejzákladnější a nejlevnější tajemství krásy. Pokud vím tak je to změna s okamžitým účinkem, které se nevyrovná žádný kosmetický výrobek. Svým (zdravě) sebevědomým přístupem k sobě samé strčíš tu krásku s vedlejší třídy do kapsy, na to "vem" jed! Mnoho dívek má mindráky a nemají se rády kvůli jízlivým poznámkám od okolí a právě v tomhle je zakopaný pes.
Řekněte stejnou věc zdravě sebevědomé ženě, která sama k sobě zaujímá kladný postoj, a s ní to ani nepohne. Žádná jízlivost k ní nepronikne. Zdravě sebevědomá žena má o sobě dobré mínění a je přesvědčená, že celý svět se točí jen a jen kolem ní. Nikdo a nic jí její pocit nevymluví.
Samozřejmě že po tobě nikdo nechce aby se s tebe stala namyšlená barbie,stačí vypadat přirozeně a připadat si hezká.
Sebeúcta
Představivost
Pokud toužíš změnit svůj vzhled, je dobré, když na tobě nějaká ta změna půjde vidět.
Jaká však budou vylepšení, která podstoupíš? Představ si sebe samou s čistší pletí, štíhlejší postavou, zdravými zářivými vlasy nebo (a) vznosným držením těla. Všechny tyto změny jsou reálné a dosažitelné.Vyvaruj se nedosažitelných cílů!
Jestliže jsi nikdy nepatřila mezi "vychrtliny" a štíhlé dívky, pak se o tuto změnu nesnaž. V žádném případě se nesrovnávej s modelkami na titulních stránkách časopisů nebo televizními a filmovými hvězdami. Přijmi fakt, že jsi jedinečná a snaž se z něho vytěžit maximum.

Proč miminka pláčou?

19. února 2009 v 16:49 | Blesk zdraví |  Rady pro rodiny s dětmi

Proč miminka pláčou?

,


Pláč je pro novorozence jediným výrazovým prostředkem, jak dát vědět, že něco není v pořádku nebo se mu něco nelíbí. Je pro něj nepostradatelný, proto pláčou i spokojená miminka.Ještě naše maminky věřily, že si děťátko pláčem posiluje plíce. Byly přesvědčené, že se stačí ujistit, zda netrpí žízní nebo hladem. Bály se, že když budou reagovat braním miminka do náruče, rozmazlí ho. Ale dnes, stejně jako tenkrát, platí, že človíček se dožaduje křikem toho základního, co k životu potřebuje - tepla, potravy a projevů lásky. Pro milujícího a vnímavého rodiče znamená plačící novorozenec nepříjemnou situaci, obzvlášť když křik trvá dlouho a je zneklidňující. Vyčerpaná maminka po návratu z porodnice nemusí být hned schopná rozeznat, zda dítě něco trápí nebo pláče jen tak, aby si uvolnilo napětí. Každý novorozenec je jinak temperamentní a každá maminka je vybavená různou schopností porozumět úzkostem malého človíčka.

První rozhovory
Účelem pláče je komunikace, miminko se tak dožaduje pozornosti. Reagujte na něj, protože jde o výměnu sdělení mezi vámi. Dítě vám něco dává najevo a tím, že reagujete, vzniká mezi vámi dialog. Potřebuje cítit, že ho vnímáte. Vyvíjí se mezi vámi důvěrný vztah a ono získává jistotu, že nasloucháte jeho potřebám a pocitům.

Co se děje
Při pláči se do těla a mozku uvolňuje stresový hormon kortizol. Když miminko někdo utiší, hladina hormonu klesne. Pokud pláč trvá delší dobu, může dlouho trvající zvýšená hladina tohoto hormonu zasáhnout důležité struktury vyvíjejícího se mozku. Stres v raném dětství bývá i příčinou neuróz a úzkostí. Po dlouhém pláči se dítě sice vyčerpá a unaví, časem ale zpravidla vycítí, že je vlastně zbytečné dávat emoce najevo. Podle odborníků může takové dítě v budoucnu podléhat pocitům nejistoty a deprese.